Jump to content
halapenio

Domaing = wirtualne $$$?

Recommended Posts

Dzisiaj jeszcze raz przeczytałem sobie całą zakładkę Wycena i Opinie i muszę powiedzieć, że na tym forum mamy samych bogaczy. Jak to jest, że wyceniacie domeny na 800 złotych albo kilka tysięcy dając ich właścicielom wiele radości i szczęścia, a te domeny później i tak nie znajdują za tą cene nowego właściciela. Czy nie wydaje Wam się, że takie wyceny to tak naprawde coś na wzór wmawiania sobie i drugiej osobie, że ma się pieniądze? :o

Edited by halapenio

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Inne są ceny dla klienta końcowego, inne dla domainerów - do dalszej od sprzedaży.

2. Z pośpiechu lub dla potrzeby nagłej gotówki są sprzedawane pierwszemu napotkanemu klientowi.

3. Zależy w jaki sposób przebiegała transakcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj jeszcze raz przeczytałem sobie całą zakładkę Wycena i Opinie i muszę powiedzieć, że na tym forum mamy samych bogaczy. Jak to jest, że wyceniacie domeny na 800 złotych albo kilka tysięcy dając ich właścicielom wiele radości i szczęścia, a te domeny później i tak nie znajdują za tą cene nowego właściciela. Czy nie wydaje Wam się, że takie wyceny to tak naprawde coś na wzór wmawiania sobie i drugiej osobie, że ma się pieniądze? :o

 

Dokładnie. Jest tak jak to opisałeś. Mogę tylko porównać do gruszek na wierzbie. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to jest, że wyceniacie domeny na 800 złotych albo kilka tysięcy dając ich właścicielom wiele radości i szczęścia, a te domeny później i tak nie znajdują za tą cene nowego właściciela.

 

A skąd wiesz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe. Dla takich domen, Allegro służy jedynie jako tablica informacyjna, dobre miejsce do zareklamowania swoich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

halapenio, co do Allegro - to jest chyba ostatnie możliwe miejsce do sprawdzania cen domen i tego ile ich się faktycznie sprzedaje na rynku wtórnym. :o

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bo np nie schodzą na allegro? :o

 

Weź pod uwagę, że Allegro nie służy do wyceny domen i nieraz spotykane tam ceny są, delikatnie mówiąc, przesadzone (w stosunku do jakości domeny) - mam na myśli domeny pokroju mojeEuro2008piłka.biz.pl po x mln zł. :o

Z drugiej strony na Allegro można kupić też okazyjnie domeny wystawione w cenach niższych niż mogły by zostać sprzedane innym kanałem sprzedaży (mailing, konkretny zainteresowany klient).

Jednak co do domen wycenianych na tym forum do sprzedaży ich często dochodzi, tylko nie każdy się tym chwali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepsze sa "akcje", jak w owym dziale jakas domena (przewaznie marna wg mnie, ktora ja wyceniam nisko, ale zostaje za to wysmiany) zostanie wyceniona na x.xxx lub xx.xxx. Patrzy sie potem na Dropped i widac ta domene za polowe tego, na ile wycenil tlum. Efekt? Nikt nie bierze. Za tydzien ta sama domena jest juz 2 razy tansza. Dalej nikt nie bierze. Za miesiac domene mozna kupic za 500 zl, ale niestety nadal nikt jej nie chce, a przeciez warta grube tysiace! W koncu po 2 miesiacach mozna juz kupic ta domene za 150 zl. Ale niestety tez nie ma chetnych...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekino chętnie poznam przykłady domen wycenianych na xx.xxx lub x.xxx, a sprzedanych za 150 zł. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nawet chyba nie sprzedanych wcale... Taka historia spotkala np. domene utarg.pl, z tego co pamietam. Ale takich wycen i sytuacji bylo duuuzo wiecej. Nie dam glowy, czy utarg byl za 150 ostatecznie do wziecia, ale na pewno za kilkaset zl i cena byla ciagle obnizana. I ci , ktorzy tak rozpaczali, ze przegapili ta aukcje, mogli ja wielokrotnie kupic na Dropped, ale niestety, chyba znowu przegapili :o Tak wiec dzial wycen, to w wiekszosci posty z cyklu SF, czego swiadkami jestesmy kazdego dnia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno rozmawiać tak bez konkretów. Utarg.pl jak dla mnie to domena na xxx zł - nawet nie widzę dla niej konkretnego zastosowania. Trzeba z tych wycen na forum odrzucić najniższą i najwyższą, a resztę uśrednić. :o Dopiero wtedy będziemy mieli pogląd na sytuację. No i zdrowy rozsądek również jest przy wycenianiu ale i interpretowaniu wycen nieoceniony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nawet chyba nie sprzedanych wcale... Taka historia spotkala np. domene utarg.pl, z tego co pamietam. Ale takich wycen i sytuacji bylo duuuzo wiecej. Nie dam glowy, czy utarg byl za 150 ostatecznie do wziecia, ale na pewno za kilkaset zl i cena byla ciagle obnizana. I ci , ktorzy tak rozpaczali, ze przegapili ta aukcje, mogli ja wielokrotnie kupic na Dropped, ale niestety, chyba znowu przegapili ;) Tak wiec dzial wycen, to w wiekszosci posty z cyklu SF, czego swiadkami jestesmy kazdego dnia.

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=9815&hl=utarg

 

Wyraznie odnioslem sie tylko do domeny laureat.pl

Więc gdzie widzisz utarg.pl wyceniony na miliony?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i zdrowy rozsądek również jest przy wycenianiu ale i interpretowaniu wycen nieoceniony.

 

Tego rozsadku zdecydowanie niektorym brakuje przy wycenach.

 

Ja podalem akurat za przyklad utarg, ale tak jak pisalem wyzej, takich domen i przypadkow bylo duzo wiecej.

 

Czasem odnosze wrazenie, ze tym, ktorzy wycenieja na takie ko(s)miczne kwoty, chodzi o to, by windowac ceny domen. Jest to jednak zbyt sztuczne, bez sensu i nieskuteczne. Powtorze to po raz kolejny - na wycene domen nalezy patrzec z punktu widzenia kupca, a nie poboznych zyczen domeinerow, zyjacych w swiecie SF.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc gdzie widzisz utarg.pl wyceniony na miliony?

 

O wlasnie o ten watek mi chodzilo. Byl tam utarg i laureat. Faktycznie odniosles sie do domeny laureat, ktora jednak tez nie sprzedala sie za kilkaset zl na Dropped , o ile pamiec mnie nie zqwodzi.

 

Glownie chodzi mi o ukazanie tego "problemu", ze wycena wycena, a potem jak przyjdzie do kupna domen, to sprawa wyglada zgola inaczej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście, za laureata też nie dał bym więcej niż xxx zł. Obie domeny dość słabe, chociaż generyki. Jak pisałem wcześniej - odrzucić skrajne wyceny. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro już mowa o moich domenach, to zabiorę głos. Niestety, rekino ma rację. Obie domeny były na aukcji w dropped. Utarg za 350, Laureat za 420 chyba (dobrze nie pamiętam). Potwierdzam, że i ja nie widzę dla nich zastosowań - ich komercyjność jest zerowa (no chyba, że jestem krótkowidzem) więc jeśli ktoś jest w stanie zapłacić za nie 700zł za sztukę - sprzedam. Miałem jeszcze jedną ofertę na Laureata, tu na forum, ale zbyt niską, by pozbyć się tej domeny.

 

Co do działu wycen, to myślę, że każdy ma swój rozum, swoje podejście. Nie ma sensu mówić, że ten daje za dużo a ten za mało. I tak wszystko zweryfikuje rynek. Wystarczy zresztą spojrzeć co się dzieje na dropped. Panuje tam syndrom rywalizacji - niektóre słabe domeny schodzą tam po 1K wzwyż, bo jeden drugiemu nie chce odpuścić. Dotyczy to jednak wyłącznie domen przechwyconych przez serwis (to kolejny syndrom), bo domeny użytkowników w przygniatającej większości pozostają bez ofert. Tak czy siak sądzę, że warto się w to bawić, bo utarg.pl czy laureat.pl kupiłem po 40zł a wiem, że na 100% sprzedam drożej ;)

Edited by Slawko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×