Jump to content
Sign in to follow this  
halapenio

pl.output ze stycznia 2007 roku?

Recommended Posts

Dzisiaj przy kolejnej wyprawie archeologicznej do wnętrza di.pl natknąłem się na wątek gdzie znalazłem iż pewien użytkownik DawidMExpert chwali się iż posiada plik pl.output ze stcyznia 2007 roku czyli plik którego nie powinien mieć no własnie skąd go ma?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiaj przy kolejnej wyprawie archeologicznej do wnętrza di.pl natknąłem się na wątek gdzie znalazłem iż pewien użytkownik DawidMExpert chwali się iż posiada plik pl.output ze stcyznia 2007 roku czyli plik którego nie powinien mieć no własnie skąd go ma?

 

Jeśli dobrze pamiętam, to twierdził że z Allegro, ale tak naprawdę to z Krainy Czarów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe, czyli są lepsi i gorsi :(

Nie przejmuj się, kto nie potrafi inaczej, ten kombinuje nieczysto. Lepiej postawić na swoją pomysłowość i kreatywność

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to ten cały nask.pl.output bez dat wygasania i rejestracji jest totalnie niepraktyczny, za dużo tam domen nawalone w muzealnych końcówkach, zero żadnych dodatkowych informacji, próbowałem nawet przelecieć go whoisem, ale zjadły mnie limity zapytań nawet na paru IP. :(

 

Doszedłem do wniosku, że najlepiej i najszybciej jest wygenerować sobie swoją własną listę ciekawych domen - z datami, zapytaniami w Google, Alexą, Pagerank oraz innymi praktycznymi rzeczami, zweryfikować po bazie doomeny.pl oraz id abonentów, których domen nie posiada żaden domainer opłacający zawsze domeny i na najciekawsze z nich pozakładać opcje. Sam mam taki "thomaso.pl.output" i choć ma "aż" 1-2 MB to i tak ponad połowa domen z tej długiej listy ma już pozakładane przez kogoś opcje. Nieźle. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przejmuj się, kto nie potrafi inaczej, ten kombinuje nieczysto. Lepiej postawić na swoją pomysłowość i kreatywność

 

ArturZ a ludziarnia*pl była czystym zagraniem? :(

Patrząc tak to nic nie można by rejestrować.

Przecież na allegro za 49 chyba złociszy można było kupić plik strefy co prawda chyba sprzed roku ale zawsze :)

Z palca już teraz niestety jest coraz trudniej trafić coś fajnego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ArturZ a ludziarnia*pl była czystym zagraniem? :(

Patrząc tak to nic nie można by rejestrować.

Przecież na allegro za 49 chyba złociszy można było kupić plik strefy co prawda chyba sprzed roku ale zawsze :)

Z palca już teraz niestety jest coraz trudniej trafić coś fajnego.

Rejestrować jak najbardziej, chodziło mi raczej o osobę która jako pierwsza "wykradła" omawiany plik, w tym wypadku ktoś z allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rejestrować jak najbardziej, chodziło mi raczej o osobę która jako pierwsza "wykradła" omawiany plik, w tym wypadku ktoś z allegro.

 

Jak już to pewnie ktoś z NASKu wyniósł.

A jak myślisz jak działa dropped? Mieli plik strefy i zakłada opcję dopiero kilka dni przed wygaśnięciem domeny :( minimalizując ryzyko.

Dodatkowo zawsze niestety na lepszej pozycji będą Ci co działają w domenach już po kilka lat i mają u siebie te najlepsze kąski. Ale to nie powód żeby mówić czy pisać, że coś jest nieuczciwe. Równie dobrze bożna by napisać, że na dropped nie powinno być licytacji tylko domena powinna być tego kto pierwszy dał ją do przechwycenia :) Tylko nie taka jest zasada tego serwisu i zawsze ktoś napisze, że to niesprawiedliwe bo ktoś ma więcej pieniędzy na zakupy a inny nie :)

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe, czyli są lepsi i gorsi :(

Jeśli masz odpowiednie fundusze to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć listę ponad 750k domen aktualnie istniejących. :>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli masz odpowiednie fundusze to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć listę ponad 750k domen aktualnie istniejących. :>

 

Masz jakiś dowód na to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli masz odpowiednie fundusze to nic nie stoi na przeszkodzie, aby mieć listę ponad 750k domen aktualnie istniejących. :>

 

TRUE, w koncu w NASK pracuja ludzie :) Kazdy da sie kupic - wszystko zalezy tylko od kwoty :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

halapenio no przecież wiesz że policjanci też nie biorą :( skoro można kupić dyplom wyższej uczelni to co to jest taki mały pliczek - zaledwie kilka danych dla wtajemniczonych. Takie rzeczy nie wypływają tylko zarabiają w domowym zaciszu a interesy robi się z mądrymi ludźmi a nie z głupolami paplami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×