Jump to content
Sign in to follow this  
Kangur

efekt-motyla.pl

Recommended Posts

Nie rozumiem jak można prowadzić prelekcje ucząc innych o zarabianiu w internecie, pisać o tym książki i nie przedłużyć swojej domeny - strona efekt-motyla.pl nie działa z tego powodu.

Chyba tylko jakiś przypadek losowy może być tu wytłumaczeniem.

I jak tu później dziwić się, że ludzie zakładają opcję na wszystko co się rusza ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dla Kamila C. nazwa domeny naprawdę nie ma większego znaczenia, to życzę by ktoś z was ją przechwycił.

A jeśli zechce ją odzyskać to warto mu zacytować jego własne słowa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem jak można prowadzić prelekcje ucząc innych o zarabianiu w internecie, pisać o tym książki i nie przedłużyć swojej domeny...

W myśl starego prawa... Osoby uczące czegokolwiek o zarabianiu, dające dobre rady, nie mają pojęcia jak zarabiać prawdziwe pieniądze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W myśl starego prawa... Osoby uczące czegokolwiek o zarabianiu, dające dobre rady, nie mają pojęcia jak zarabiać prawdziwe pieniądze.

 

na pewno po cześci ma rację, ale tylko w malutkiej części. Na nazwy patrzy z punktu widzenia marketingowca zza biurka, a nie praktyka-domeniarza. Być może nie zna takich pojęć jak "generyki premium" ani przykładów sprzedaży topowych domen. Z punktu widzenia marketingowca jednak ma racje, teoretycznie każdą domene można wypromować, rózne moga być jednak koszty takich zabiegów, wiadomo, nazwy giną w gąszczu tysiecy innych sloganów wychwytywanych mimowolnie przez nasze zmysły i naprawdę trudno wymyślić hasła, nazwy, slogany, marki, które utkwią w pamięci zwykłego kowalskiego. Jak pokazuje opublikowany wczoraj news o udostepnieniu przez Google narzędzia Keyword Discovery wraz ze statami, nie zawsze to, czego ludzie szukaja (nie we wszystkich branżach i dyscyplinach) pojkrywa się z np. z nazwami domen, pod ktorymi my myslimy, ze ten ktos bedzie szukal. Nawet sie lekko przerazilem, gdy zobaczylem, ze w "mojej branzy" najpopularniejsze hasla sa typu "what is...." co to jest?", "najnowsze..." itd, a takich domen-zbitków z dwóch-trzech słów odpowiadajacych najczestszym zapytaniom wcale nie ma! Tak ze reasumujac, Kamil C. ma racje, ale tylko czesciowa i mimo wszystko domeny premium generyki nadal beda mialy duza wartosc, ale domena, na ktorej bazowal w artykule taka premium nie jest (nawet nie wiem, o jaka domene chodzi, czy TwojKomputer.pl, TwojeKomputery.pl czy tez (z bledem) TwojKomputery.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

Zgadzam się,każdą domene można wypromować, jednak znacznie lepiej wygląda dobykomputer.pl od sklep.d-o-b-r-y-k-o-m-p-u-t-e-r.uśmiechniętychodnik.waw.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marketingowcem to jest on słabym, także z tego punktu widzenia, nie ma racji w ogóle. Inaczej marketingowcy nie byliby w ogóle potrzebni. Najbardziej chyba sprawdziłby się jako kaznodzieja wieszczący "słowa prawdy".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teraz już wiem czemu nie miał czasu opłacić - był zajęty pisaniem. Świeżyzna o prawnikach: http://www.kamilcebulski.pl/.

Nie chcę wnikać za bardzo w jego sprawy zwłaszcza, że ten młody człowiek ma w e-biznesie większe doświadczenie ode mnie ale raz czytam, że to milioner a innym razem, że jego obroty przekroczyły milion. W sumie nie jest to ważne - tak czy inaczej powininno go być stać na odkupienie nieopłaconej domeny ;)

 

Przy okazji przepraszam jeśli ktoś chciał ją po cichu przygarnąć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kangur powtarzam Ci, że nie była to domena Kamila więc cały temat jest bez sensu. :lol:

Dopiero teraz wczytałem się w to co napisałeś :lol:

Bardzo możliwe więc, że to nie on zawinił lecz tak czy inaczej domena ta jest częścią jego biznesu i warto go osobiście doglądać.

 

Dla mnie nauka z tej historii niech będzie taka by nie budować biznesu internetowego w oparciu o czyjeś domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Równie dobrze (a chyba nawet lepiej) ten wątek mógłby być o domenie efektmotyla.pl. Kamil ma własną filozofię co do domen i takie jego prawo. Nie jest zainteresowany ani wersją z myślnikiem, ani bez, a ponadto chyba bardziej skupia się na nowych projektach (audiobooki itp.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Równie dobrze (a chyba nawet lepiej) ten wątek mógłby być o domenie efektmotyla.pl.

A czemu lepiej ?

Co chcesz od niej ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W większości przypadków domena bez myślnika jest lepsza niż z. :lol:

Tylko, że ta bez myślnika nie spada i pewnie nie spadnie bo ma swoje przeznaczenie :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez sensu, że jest na parkingu. Skoro ktoś wpisuje efektmotyla.pl, to znaczy, że szuka tej książki, a więc najlepiej byłoby zrobić przekierowanie na Złote Myśli z linkiem referencyjnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro ktoś wpisuje efektmotyla.pl, to znaczy, że szuka tej książki, a więc najlepiej byłoby zrobić przekierowanie na Złote Myśli z linkiem referencyjnym.

Skąd ta pewność, że każdy kto wpisuje ten adres szuka tej książki ?

A może szuka informacji o filmie, innej książki lub jeszcze czegoś innego ?

Dlaczego miałbym robić przekierowanie na Złote Myśli ?

Mam względem niej zupełnie inne plany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×