Jump to content
Kornel

Pozycjonowanie

Recommended Posts

Czy istnieje pozycjonowanie SEO czyli tzw 'Trwałe pozycjonowanie'?

Wiedzących coś w temacie pozycjonowania proszę o wypowiedzi i rozwinięcie wątku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy istnieje pozycjonowanie SEO czyli tzw 'Trwałe pozycjonowanie'?

Wiedzących coś w temacie pozycjonowania proszę o wypowiedzi i rozwinięcie wątku...

Pojęcie bardzo względne, wszystko tak na prawde opiera się na prostych zasadach, więcej stałych linków z różnych IP(nie domen/hostów!) tym lepszy PR, tym lepsza pozycja w wyszukiwarce, reszta zależy od optymalizacji kodu na Twojej stronie, pod konkretne słowa. Z czasem taka linkownia, dobrze zrobiona, też zdobywa PR i docelowa strona jest coraz wyżej. Reszte już na pewno doskonale wiesz...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy istnieje pozycjonowanie SEO czyli tzw 'Trwałe pozycjonowanie'?

 

Tak, nazywa się "dobry kontent" i nie zastąpi tego żadna spamiarka :) a tak naprawde nie za bardzo rozumiem, co masz na mysli piszac "Trwałe pozycjonowanie'? Pozycjonowanie jest procesem dynamicznym i zawsze moga wystapic okolicznosci, ze twoja strona poleci na leb na szyje, ale i moze sobie dlugo byc na pierwszej pozycji itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiem na przykładzie serwis z Allegro, które już są wypozycjonowane i to jest ich główny atut - jest to wielka niewiadoma, szczególnie dla laika, co kupuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, nazywa się "dobry kontent" i nie zastąpi tego żadna spamiarka :lol: a tak naprawde nie za bardzo rozumiem, co masz na mysli piszac "Trwałe pozycjonowanie'? Pozycjonowanie jest procesem dynamicznym i zawsze moga wystapic okolicznosci, ze twoja strona poleci na leb na szyje, ale i moze sobie dlugo byc na pierwszej pozycji itd.

 

Pierwszy lepszy przykład z allegro:

Allegro

 

Zwykłe naciąganie?

 

Oraz co sądzicie o tym:

 

Allegro

 

Oraz ten tekst do linka wyżej:

 

"już od prawie roku katalogowanie przestało być skuteczną metodą w pozycjonowaniu stron. Google w wydanym w marcu komunikacie pisze o katalogach : "Takie metody są bez wątpliwości rozbieżne z wytycznymi Google dla webmasterów. Dowolnie skopiowane treści, nawet jeżeli dobrej jakości, nie stanowią większej wartości informacyjnej dla użytkowników." Jednocześnie zapowiedziane zostały prace nad dostosowaniem algorytmów wyszukiwarki w taki sposób, aby katalogi nie odgrywały roli w rankingu stron. Tak zresztą się stało. Prawie wszystkie katalogi straciły swoje znaczenie, co powoduje, że umieszczanie w nich wpisów pomaga pozycjonowanej stronie jak umarłemu kadzidło."

 

Ile w tym prawdy?

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...

Ile w tym prawdy?

[/color][/size]

Mało prawdy, współczynnik PR dalej istnieje, dla przykłady wpisz w google „sex.com” a zobaczysz na pierwszym miejscu „humornsex.com” decyduje tutaj liczba wartościowych linków z wysokim PR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pierwszy lepszy przykład z allegro:

Allegro

Zwykłe naciąganie?

taa, czekaj, bo jeszcze wykupie pozycjonowanie u tego kogos (bo nawet chyba nie firmy), ktora posluguje sie domena: pozycjonowanie.netby.pl, a jedyny kontakt z tym anonimem to mail kontakt@pozycjonowanie.netby.pl, a o umowie ani slychu ani widu w opisie "trwalego oszuki...ekhm...pozycjonowania" :lol:

 

 

(...)

Ile w tym prawdy?

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=14867 (przeczytaj cały wywiad) A za Addera to chyba bana dostaniesz, wiec po co ryzykowac?. Cieszyć może, że Google coraz bardziej walczy ze spamerskimi praktykami black-SEO-owców.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za wypowiedzi :-)

 

Przejrzałem trochę w google, firmy/osoby prywatne które zajmują się pozycjonowaniem. Nie ma znaczenia to dla mnie czy firma czy osoba prywatna, byleby pozycjonowanie co miesiąc przynosiło skutki. Zapisałem sobie kilka stron do ulubionych z osobami, które przedstawiły portfolio wy pozycjonowanych serwisów bo to w głównej mierze dla mnie jest najważniejsze oraz te u których za pozycjonowanie nie płaci się z góry, tylko dopiero po wynikach pracy.

Mam pytanie co jest jedną z najważniejszych rzeczy(bo chce posprawdzać dokładnie portfolia ludzi) obok wy pozycjonowanej frazy/słowa kluczowego znajdującego się w google/wp/onet wysoko?

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kieruj się tym, kto ma najtaniej, bo możesz trafić na pokemony. Bierz pod uwagę tylko wyniki google (przy okazji: onet i interia też z nich korzystają).

 

PS. Mnie brałeś pod uwagę przy wyborze? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umowa, to w większości przypadków pic na wodę, wygrywa ten, kto ma więcej kasy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie kieruj się tym, kto ma najtaniej, bo możesz trafić na pokemony. Bierz pod uwagę tylko wyniki google (przy okazji: onet i interia też z nich korzystają).

 

PS. Mnie brałeś pod uwagę przy wyborze? :lol:

 

Cena nie gra zbytnio roli (oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku).

Przedstaw swoją stronę/portfolio ;-)

 

Jak podpisze umowę na konkretne pozycje to płaci tylko jeżeli się na nich znajdzie.

 

No dokładnie sylyx o to mi właśnie chodzi, zapłacić chcę dopiero za pierwsze efekty, a potem umowa już na xx miesięcy pozycjonowania z góry, zawierająca w klauzuli, np. że jeśli strona odnotuje ogromne spadki w danym miesiącu, zwrot kosztów za miesiąc, bądź wcześniejsze rozwiązanie umowy, taki coś by mnie satysfakcjonowało.

 

Spójrz w BL pozycjonowanych stron - czy mają własne zaplecze, czy tylko korzystają z SWL.

 

Możesz rozwinąć rocker bo nie za bardzo rozumiem. Gdzie znajdę takie BL oraz co to jest SWL.

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

 

Wszedłem właśnie na PiO i zacząłem lekturę :lol:

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz rozwinąć rocker bo nie za bardzo rozumiem. Gdzie znajdę takie BL oraz co to jest SWL.

 

BL to backlinks, czyli linki jakie prowadzą do Twojej strony. SWL to system wymiany linków.

Nie wiem za bardzo o co chodzi rockerowi, bo w pozycjonowaniu korzysta się z dużej liczby źródeł, z SWLi też a już na pewno nie wiem jak na tej podstawie ocenić czyjeś umiejętności - choćby dlatego, że SWLi można użyć do maskowania zaplecza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego?

 

tj, mam nadzieję, że albo to pytanie retoryczne, albo żartowałeś w sprawie rozważania twojej oferty przy pozycjonowaniu... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
tj, mam nadzieję, że albo to pytanie retoryczne, albo żartowałeś w sprawie rozważania twojej oferty przy pozycjonowaniu... :lol:

 

Nie, pytałem całkiem poważnie. Korzystanie z systemów odbywa się na dość specyficznych zasadach, irytuje mnie po prostu chęć do wypowiadania się osób, które o tym nie mają pojęcia, bo być może raz zasmakowały i się spażyły. Niestety, nie ujawnię Ci owoców spłodzonych tym sposobem, bo nie zależy mi na tym, aby Cię do mojego punku widzenia przekonać, więc całkiem prawdopodobne, że zostanie tak jak jest: ja swoje, Ty swoje.

Chodzi Ci o firmę Sunrice System, czy fazę wzrostu wyników?

 

O firmę. Mają ciekawy sposób działania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chcesz powiedziec, ze wylacznie SWL zdobyles trwale (np trzy kolejne miesiace) top 10 lub wyzej w G na frazy sredniotrudne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chcesz powiedziec, ze wylacznie SWL zdobyles trwale (np trzy kolejne miesiace) top 10 lub wyzej w G na frazy sredniotrudne?

 

Własnie tak.

 

PS. Zastawiam się, czy pod SWL nie rozumiesz tylko systemów rotacyjnych i dlatego wydaje Ci się to takie trudne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×