Jump to content
Sign in to follow this  
Sulle

Zmiana danych we WHOIS

Recommended Posts

Pierwsze pytanie jak w temacie, czyli czy i jak, da sie zmienic dane (e.mail i adres) we WHOIS?

Drugie to ciekawi mnie czy mozna ukryc te dane we WHOIS; konkretnie mam tu na mysli EuroDNS. Nie chce aby moje dane ot tak walaly sie gdzies po necie. Dla przykladu w Az jest ladne "Tak" i "Nie" do wyboru podczas rejestracji, a w ED?

I jeszcze jedno...czy bedac posiadaczem domen EU, nie ma mozliwosci ukrycia danych? Czy zawsze sa one jawne, niezaleznie u kogo jest rejestrowana domena?

dzieki. pzdr.

Edited by Sulle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domyslnie u wiekszosci registrarow jezeli domene rejestrujemy na osobe fizyczna dane osobowe sa ukryte, co innego jesli rejestrujemy na firme :D

 

Niestety z Eurodns nie mam doswiadczenia stad sie nie wypowiem;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No wlasnie, zapomnialem jeszcze dodac ze rejestruje wszystko na siebie. Pal licho jesli ktos zna dane firmy, ale moje osobiste to juz co innego, dlatego pytam bo chce to jak najszybciej zmienic.

Edited by Sulle

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domyslnie u wiekszosci registrarow jezeli domene rejestrujemy na osobe fizyczna dane osobowe sa ukryte, co innego jesli rejestrujemy na firme :D

 

Niestety z Eurodns nie mam doswiadczenia stad sie nie wypowiem;)

 

Przecież autorowi nie chodzi o domeny .pl, ale o globalne i być może inne krajowe. W .pl osoba fizyczna może ukryć dane bezpłatnie, przy globalnych można zapłacić za tzw. privacy protection (AZ oferuje to bezpłatnie, ale ma wyższe ceny ogólnie), a w większości krajowych niewiele da się zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I jeszcze jedno...czy bedac posiadaczem domen EU, nie ma mozliwosci ukrycia danych? Czy zawsze sa one jawne, niezaleznie u kogo jest rejestrowana domena?

Jeśli jesteś osobą fizyczną, to na "end-user extranet" możesz ustawić które dane sa jawne a które ukryte:

http://www.eurid.eu/en/node/1906

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×