Jump to content
Noname

UCB.pl - postepowanie sadowe

Recommended Posts

Witajcie,

Tak sobie przegladalem domeny az trafiłem na UCB.pl - Domena zablokowana w związku z postępowaniem sądowym - według doomeny.pl ucb.pl nalezalo(nalezy?) do Daniela - moze cos wiecej powiesz nam na ten temat ?:)

 

"..UCB to globalna korporacja z siedzibą w Brukseli, producent biofarmaceutyków. Skupia się na nowatorskich rozwiązaniach terapeutycznych.."

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moim zdaniem, jeśli nie ma prawnych przesłanek to takie sprawy powinny być nagłaśniane, by jak najwięcej osób wiedziało o takich praktykach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to mówią - przegrana bitwa nie oznacza jeszcze przegranej wojny.. Ale tę sprawę już zamknąłem i nie chcę na nią poświęcać więcej czasu i pieniędzy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby mieli ochotę dobrać się też do biofarmaceutyki.pl Szkoda gadać

 

Hehe, niech tylko sprobuja, zreszta nie ma takiej mozliwosci.

Swoja droga niezle z nich szuje, ciekawe czy w innych krajach tez probuja odbierac domeny UCB..

Przesada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Hehe, niech tylko sprobuja, zreszta nie ma takiej mozliwosci.

Swoja droga niezle z nich szuje, ciekawe czy w innych krajach tez probuja odbierac domeny UCB..

Przesada.

W Niemczech firmy już odbierały domeny trzyliterowe .de.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak to mówią - przegrana bitwa nie oznacza jeszcze przegranej wojny.. Ale tę sprawę już zamknąłem i nie chcę na nią poświęcać więcej czasu i pieniędzy.

 

DD

Nie poddajesz się za łatwo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

NASK ostatnio wprowadza szereg usprawnień chcąc zdynamizować rynek wtórny domen, niedługo będzie też obniżka cen, ale wciąż brakuje jednego – ochrony. Pompujemy w NASK kupę pieniędzy, więc chyba możemy dostać „ubezpieczenie” gratis? Pop raz kolejny postuluję wyłączenie z arbitrażu domen słownikowych oraz domen 1-, 2- i 3-literowych. Rozpatrywanie spraw dot. tych domen przed sądem arbitrażowym jest bezcelowe i absurdalne. Jeśli w przypadku takich domen dochodzi do naruszenia prawa, powinno to być rozpatrywane przez sądy cywilne i tylko w skrajnych przypadkach skutkować odebraniem domeny. Bo tu nigdy nie będzie oczywistości, jak jest w przypadku znanych TM, i wyroki sądów arbitrażowych zawsze będą, no cóż, arbitralne... Coraz częściej firmy, zachęcone niskim wpisowym, traktują arbitraż jako tańszą drogę kupna domeny, na zasadzie „a spróbujemy, może się uda”.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie (i Panie jeśli takowe tu bywają) aż śmiać się chce jak czytam ten wątek. Biadolicie jak stare baby a jak jest poruszany wątek Stowarzyszenia to nie potrafimy się zebrać.

@pb: Twój postulat odnośnie bezwględnego wyłączenia spod arbitrażu pewnej grupy domen jest jak najbardziej słuszny ale dopóki nie powstanie Stowarzyszenie chroniące naszych praw i interesów należy go raczej traktować w kategoriach ciekawostek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysleliście o Związku Zawodowym Deweloperów Domen? -_-

SPDI - Stowarzyszenie Posiadaczy Domen Internetowych ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jakie, realne kompetencje , mogłoby mieć takie stowarzyszenie, przy fakcie, ze jest nas b. mało?

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za ciepłe słowa, ale czasem szkoda sił i pieniędzy.. na walkę do upadłego.. Jak już powiedziałem - to tylko bitwa..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ojciec mi kiedyś powiedział: "Jak się nie będziesz bił do upadłego, to wielu będzie próbowało ci dokopać". Już Ci zabrali piłkanożna.pl, a mi piłka-nożna.pl nie. -_-

 

Stowarzyszenie z Wami czy bez Was i tak będzie działać, a jednym z głównych celów ma być likwidacja sądów arbitrażowych. Parę osób już wpłaciło składki, Kilofek przy ogólnej aprobacie zgodził się zostać prezesem, a Wy też możecie pomóc i zapisać się w historii jako ojcowie założyciele stowarzyszenia. Zapraszamy wszystkich!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×