Jump to content
Sign in to follow this  
dobre_domeny

oto.pl - domena jako znak towarowy !

Recommended Posts

Gratulacje.

Myślę, że ktoś ją kupił za tyle właśnie z powodu zarejestrowanego znaku towarowego słownego oto.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzieś czytałem, ze w Polsce, inaczej niz w Ameryce, po nazwaniu się "Dobre Domeny", albo "Dobra Firma" , nie zostanimy przyjęci poważnie. Tutaj jednak, stwierdzam, że domeny, które sprzedajesz są naprawde świetne i zasługujesz na tą nazwę. Brawo!

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inwestor kupił : znak towarowy, który jest jednocześnie pełną domeną "oto.pl" a nie tylko samym słowem "oto"

 

Jedna z dużych firm ... ma teraz kłopot. Wywala pieniądze w błoto.

 

Jaki prawnik taka firma ...

 

Mam nadzieje, że "przyjdzie koza do woza" do nowego właściciela.

Życzę mu powodzenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inwestor kupił : znak towarowy, który jest jednocześnie pełną domeną "oto.pl" a nie tylko samym słowem "oto"

Jedna z dużych firm ... ma teraz kłopot. Wywala pieniądze w błoto.

 

domena nie jest znakiem towarowym, to nadinterpretacja tego znaku, domeny nie są rejestrowane jako znaki towarowe,

 

i co narusza, takie ogólne stwierdzenie nic nie znaczy, zawsze jest naruszane coś konkretnie, w jakimś zakresie

 

dla mnie takie kombinowanie ze znakami towarowymi jest niezdrowe, każdy interpretuje zapisy na swoją korzyść

Share this post


Link to post
Share on other sites

oto.pl to 6 znaków, nic ponadto, reszta zależy od kontekstu

znaki towarowe są określane prawem, a nie życzeniami

jeżeli nie ma co tłumaczyć, to zwykle oznacza, interpretację, "tak jak mi pasuje"

Share this post


Link to post
Share on other sites
oto.pl to 6 znaków, nic ponadto, reszta zależy od kontekstu

znaki towarowe są określane prawem, a nie życzeniami

jeżeli nie ma co tłumaczyć, to zwykle oznacza, interpretację, "tak jak mi pasuje"

 

Nie ma zadnych watpliwosci ze oto.pl jest znakiem towarowym czego dowodem jest nadanie numeru ochrony i wpis w bazie UPRP :))

Chcialem tylko dodac od siebie ze utozsamianie domeny internetowej ze znakiem towarowym musi koniecznie wynikac z definicji znaku towarowego, która to definicja w pełni odpowiada charakterowi i funkcji, jaka pelnia nazwy w omawianym adresie. Powszechnie bowiem znak towarowy okresla się jako slowo, imie czy symbol uzywany w obrocie handlowym dla odroznienia jednego produktu, towaru i zrodla ich pochodzenia od innego przedsiebiorstwa handlowego i jego produktow ! . Przyjmujac wyzej wymieniona definicje należy stanowczo zaznaczyc, że jakakolwiek nazwa czy oznaczenie uzyte w adresie internetowym moze funkcjonować jako znak towarowy TYLKO WTEDY, gdy adres taki używany jest nie tylko jako adres komputera i jego właściciela, ale jako identyfikator zrodla towarow i usług sprzedawanych w związku z tym znakiem przez net.

Tak wiec gdyby podkreslam slowo gdyby pod ta domena byl obrot towarow/uslug zdefiniowany jak wyzej ( nie maly epizod przekierowania na strone monitor*pl) to wowczas wartosc tego znaku i tej domeny bylaby zuuuupelnie inna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
oto.pl - znak towarowy

 

oto.pl - domena

 

Nie wiem co tu jeszcze trzeba tłumaczyć ?

UP RP - wystarczy tam zajrzeć i po kłopocie.

 

oto.pl jest znakiem towarowym słownym, składającym się z 6 znaków, ale nie jest znakiem towarowym jako domena, bo takiego pojęcia w bazie uprp nie ma, jest np. znak słowny, graficzny, słowno-graficzny

 

czy znak towarowy oto.pl (6 znaków) daje większe prawo do domeny internetowej oto.pl niż znak towarowy oto (3 znaki)

 

i czy naruszenie praw do znaku towarowego (w wypadku gdyby rejestracja znaku była dla tych samych klas) poprzez treści zawarte na stronie pod domeną oto.pl będą inne dla znaku oto.pl niż dla znaku towarowego oto,

 

cały ten temat sugeruje, że dysponując znakiem towarowym z .pl, ma się większe prawo do domeny oto.pl niż gdyby znakiem towarowym było same słowo oto, i o to idzie rozmowa, i że ochrona praw do znaku towarowego dla treści zawartych pod oto.pl jest większe dla znaku "oto.pl" niż dla znaku "oto".

 

a schodzenie na pobocza nic nie wnosi w kwestii meritum

 

ps. dodatkową kwestią jest sugestia, że domeny używające oto w swojej nazwie naruszają znak towarowy oto.pl, sugestie, niedopowiedzenia, a jak przychodzi do konkretów to brak, jest to zwyczajowo przy znakach towarowych

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

bardzo ładna domena, gratulacje.

 

co to TM to nie ma znaczenia że oto.pl jest zarejestrowane. Ważne w jakich klasach.

Pozatym nei jestem pewnien czy rejestracja TM okreslajacego domenę której sięnie jest włascicielem jest zgodna z prawem.

Może to być uznane jako próba domain hijacking.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×