Jump to content
Dropped.pl

Parking Dropped.pl - drugie podejście

Recommended Posts

Po długich i skomplikowanych rozmowach z NameDrive (w tzw. międzyczasie zmieniła się osoba odpowiedzialna za projekt po stronie ND), rozwiązaliśmy już prawie wszystkie problemy poza jednym.

 

Aby domeny mogły być zarządzane z poziomu Dropped.pl (np. aby pokazywać statystyki zarobków), klient musi mieć założone nowe konto w ND poprzez API udostępnione Dropped.pl. Od tego konta będę otrzymywał prowizję, którą będę dzielił się z klientami. Tyle tylko, że NameDrive nie chce wypłacać prowizji od domen, które już wcześniej były na koncie klienta, gdyż to zmniejsza ich własne zarobki a domeny i tak już mieli wcześniej w systemie i to nie ja je dla nich pozyskałem (prowizja od programu partnerskiego jest zabierana z zarobków ND, a nie z zarobków klienta jak sugerują zwolennicy teorii spiskowych). Czyli jeśli ktoś chce mieć tylko jedno konto w ND, i chciałby poprzenosić domeny ze starego konta na nowe, to zaczyna się robić problem.

 

Możliwe rozwiązania są teraz dwa:

* Rezygnuję z otrzymywania prowizji od ND. Wtedy klient może mieć jedno konto w serwisie, widzieć statystyki zrobków w Dropped.pl, mieć domeny automatycznie dodawane do konta (bez konieczności weryfikacji), itp. ale nie otrzyma żadnych dodatkowych bonusów finansowych.

* Klienci będą mieli po dwa konta w ND i nie będzie można przenosić domen między nimi, ale za to będą dostawali dodatkowy bonus finansowy (% zarobków).

 

Chciałbym poznać wasze opinie, które rozwiązanie jest dla was lepsze i dlaczego :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze klient moglby wybierac sam ta opcje?

To mogłoby być trudne, gdyż decyzja o tym czy otrzymuję prowizję czy nie jest na poziomie całego serwisu. No, chyba żebym podpisał drugą umowę - musiałbym zapytać się czy to możliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja i tak nie będę parkował swoich domen w Dropped. Nie widzę ŻADNYCH wymiernych korzysci.

Brak konieczności weryfikacji własności dodawanych domen? Automatyczne zaparkowanie każdej zarejestrowanej domeny? Statystyki zarobków widoczne od razu na liście testowanych domen?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brak konieczności weryfikacji własności dodawanych domen? Automatyczne zaparkowanie każdej zarejestrowanej domeny? Statystyki zarobków widoczne od razu na liście testowanych domen?

 

To wszystko można zrobić bez pośredników, przez API. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Brak konieczności weryfikacji własności dodawanych domen? Automatyczne zaparkowanie każdej zarejestrowanej domeny? Statystyki zarobków widoczne od razu na liście testowanych domen?

 

Ja i tak w większości mam domeny, których nikt wcześniej nie miał na koncie wobec czego weryfikacja jest zbędna. Jeśli widzę, że domena była już przez kogoś dodana to nawet nie robię weryfikacji bo wiem, że i tak (w większości wypadków - jesli chodzi o literówki) będzie słabiutka. Automatyczne parkowanie ? tzn. że co że mi dnsy samo ustawi i doda do panelu ;]?... Statystyki zarobków też mam widoczne od razu w ND. Nie widzę ŻADNYCH wymiernych korzyści.

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem co wam szkodzi jesli dostaniecie np 5% wiecej moze dla niektorych niewiele ale dla dobrych domen to są setki $

A skąd mam wiedzieć czy nie dostanę więcej o 5% od kwoty, która zostanie uszczuplona o prowizję dla dropped;].

Share this post


Link to post
Share on other sites
A skąd mam wiedzieć czy nie dostanę więcej o 5% od kwoty, która zostanie uszczuplona o prowizję dla dropped;].

Już chyba ze 13 razy o tym była mowa. Jeśli nie wierzysz mi, to napisz do NameDrive niech Ci powiedzą jak to jest. A jeśli nie wierzysz ND, to... lepiej nie parkuj u nich domen bo skąd możesz wiedzieć czy codziennie nie potrącają sobie coraz to większej kwoty z Twoich zarobków (przecież prowizja ND jest nieznana).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już chyba ze 13 razy o tym była mowa. Jeśli nie wierzysz mi, to napisz do NameDrive niech Ci powiedzą jak to jest. A jeśli nie wierzysz ND, to... lepiej nie parkuj u nich domen bo skąd możesz wiedzieć czy codziennie nie potrącają sobie coraz to większej kwoty z Twoich zarobków (przecież prowizja ND jest nieznana).

 

Jest prosty sposób aby to sprawdzić. I userzy z refa mają mniej niż normalni. Czemu wobec tego userzy w dropped mieliby nie miec mniej niż normalni. Jak założysz parking to zrobię statsy...

Edited by scav

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może lepiej stworzyć własny parking i pobić ND i Sedo zarobkami?

Przydałoby się też własne Google, żeby mieć swojego feeda z reklamami.. ale wtedy komu by się chciało bawić domenami i parkingiem, jakby miał własne Google... ;-)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałoby się też własne Google, żeby mieć swojego feeda z reklamami.. ale wtedy komu by się chciało bawić domenami i parkingiem, jakby miał własne Google... ;-)

 

DD

10/10 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przydałoby się też własne Google, żeby mieć swojego feeda z reklamami.. ale wtedy komu by się chciało bawić domenami i parkingiem, jakby miał własne Google... ;-)

 

DD

I tak wyświetlane są praktycznie tylko reklamy google na parkingu. Czyli można podpisać umowę z google zamiast ND. Myślę, że Michał by sobie spokojnie z tym poradził. Jak tak się stanie to przeniosę wszystkie domeny do niego i będę mógł łatwo nimi zarządzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak wyświetlane są praktycznie tylko reklamy google na parkingu. Czyli można podpisać umowę z google zamiast ND. Myślę, że Michał by sobie spokojnie z tym poradził. Jak tak się stanie to przeniosę wszystkie domeny do niego i będę mógł łatwo nimi zarządzać.

Życzę sukcesów z podpisaniem umowy z Google ;) Potem śledzeniem oszukańczych kliknięć, ochroną przed DDoSami i jeszcze 100 innych rzeczy, na które trzeba zwracać uwagę jak się prowadzi firmę taką jak ND czy Sedo..

 

Ale Sylyx będę pierwszym Twoim użytkownikiem, jeśli stworzysz taki program dla Polaków i będziesz dobrze płacił :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
DD czy Ty przypadkiem nie jesteś złośliwie zazdrosny?

DD jest realistyczny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem za 2 kontami. Każdy będzie miał wybór w jaki sposób dodać domenę. Może dla wybranych domen wybrać jeden sposób, a dla innych drugi.

 

Warto pomyśleć o stronie opartej na linkach i programach Tradedoubler, mają dużo programów, można reklamować strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×