Jump to content
jamesbond

nazwy domen

Recommended Posts

Zauważyłem, że posty na forum bardzo ładnie się indeksują w google.

Moja propozycja jest taka, żeby nie pozwolić na to jeżeli autor wątku sobie nie życzy tego.

Ciekawym sposobem jaki zauważyłem był slash "/" w tematach Michała.

Może podmiana nazwa.pl na gifa by coś pomogła.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuje dla takich domen dział zamknięty tylko dla userów forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł @tmi. To ja proponuje uczynić z di.pl elitarne forum i każdy dział z dostępem po rejestracji.

I mówię całkiem poważnie. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może po prostu zamknąć (albo przynajmniej dać tag noindex dla botów) dział z wyceną i opiniami? Moim zdaniem nie ma większego sensu zakładanie nowego działu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myśle że taki dział by sie przydał, dostałem sygnały że ludzie nie chcą wystawiać np domen na sprzedaż bo będzie oferta widoczna dla wszystkich. Pozatym są informacje których niektórzy nie piszą publicznie tylko chcieli by sie nimi podzielić w małym gronie. Macie jakieś nowe pomysły?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za, możnaby zrobić jeszcze min 10 postów żeby oglądać, wtedy ludzie nie będą się rejestrować tylko po to żeby przejrzeć :]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za, możnaby zrobić jeszcze min 10 postów żeby oglądać, wtedy ludzie nie będą się rejestrować tylko po to żeby przejrzeć :]

 

Natomiast będą spamować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem konkretnie za tym, aby google nie indeksowalo nazw domen w dziale Wyceny i Opinie, jesli piszący post tego nie chce. Swą wypowiedz poprę przykładem z autopsji.

 

Pare tygodni temu sprzedawalem domenke, klient byl bardzo napalony i oferowal cene wysokosci 15 x reg fee, ale po dwoch dniach napisal do mnie, znalazl wycene na forum i nie da tyle. Co sie okazalo wystarczy wpisac pelna nazwe domeny i ladnie widac co, gdzie, kiedy i za ile?

 

Bardzo nad tym nie ubolewam bo Piniondze to nie fszysko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że wyceny są jawne w googlach tez mi sie nie podoba, czesto to wlasnie forum psuje wartosc domeny. Ja tez zdaje sobie z tego sprawe i rodzynek nie daje do wyceny, bo znam ich wartosc na podstawie doswiadczenia w branzy a takze konkretnych propozycji odkupienia ktore otrzymuje.

 

// edit: i zdziwilo mnie to ze @apze otworzyl ostatnio dzial dla 1 osoby po angielsku a nic nie zrobil w sprawie ograniczenia dostepu wyszukiwarek do działu wycena, czego widac oczekuje wielu userow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według Mnie dział anglojęzyczny to dobry pomysł.

Polska nie ma jeszcze rozwiniętego rynku domen, a więc są większe szanse na lepsze stopy zwrotu. To jest trochę tak jak z nieruchomościami. Jest bum w Polsce a już zaczyna się w Rumunii i Bułgarii. Dla osób z zagranicy polski rynek domen może być atrakcyjny, więc pewnie z czasem przybędzie UU do tego działu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też popieram ten pomysł. Coraz częściej dostaje PM po angielsku. Wystarczy zobaczyć w Alexie skad pochodzi ruch na di.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Też popieram ten pomysł. Coraz częściej dostaje PM po angielsku. Wystarczy zobaczyć w Alexie skad pochodzi ruch na di.pl.

 

ruch ruchem, ale ci stranieri coś nieśmiali są, nic nie piszą. mnie tam ten dział ani ziębi ani grzeje, niech sobie jest.

natomiast popieram pomysł, aby dział wycen był dostępny tylko po zarejestrowaniu, wzorem działu wolnych domen i narzędzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok dział jest tylko dla zarejestrowanych. Pamietajcie jednak ze domeny ktore byly wyceniane do tej pory przez jakis czas bedą w cache'u google.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok dział jest tylko dla zarejestrowanych. Pamietajcie jednak ze domeny ktore byly wyceniane do tej pory przez jakis czas bedą w cache'u google.

 

„Przez jakiś czas” - tzn. że zgłosiłeś im, żeby usunęli te strony? Bo jeśli nie, to zostaną tam na parę lat albo i dłużej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powszechny dostęp osób chwilowo witających na forum, zawsze obniża jego poziom. Więc popieram każdą próbę podniesienia jego poziomu, choćby poprzez pewne ograniczenia. Jak zapisywałem się na forum i nie było ono tak dostępne atmosfera była chyba zdecydowanie lepsza. Natomiast co do sprzedaży domen to można w zależności od potrzeb sprzedających stworzyć 2 możliwości: z dostępnością i bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Ok dział jest tylko dla zarejestrowanych. Pamietajcie jednak ze domeny ktore byly wyceniane do tej pory przez jakis czas bedą w cache'u google.

Można coś wspomniec w dziale komunikatów....tyle czasu już....ale to nie moje forum... sorki.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×