Jump to content
Sign in to follow this  
margas

[allegro] Rezerwujmy.pl

Recommended Posts

Hi,

śledziłem do ostatniej minuty aukcję dot. domeny Rezerwujmy.pl - koniec aukcji, oferty wycofane, bo "Licytanci poprosili o odwołanie z powodu ceny".

Mnie się wydaje, że joannapl-1982 była po prostu znajomą sprzedającej i podbiła cenę, myśląc ze ktoś ją w ten sposób przebije. I dlatego też odwołała aukcje, co sądzicie o takich aukcjach? Czy ta domena były warta w granicach 10k?

 

@edit: zapomniałbym - http://allegro.pl/item191405822__rezerwujm..._pieniedzy.html

@edit2: nie dodałem ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie się wydaje, że to wszystko byli „krewni i znajomi królika”, bo kto przy zdrowych zmysłach dawałby tyle za ninję? Przypomnę, że szpara była już zamieszana w podbijanie z jakimś lucyferkiem (pisałem o tym na forum), a reszta to pewnie konta specjalnie do podbijania.

 

PS. Dodałeś do odwołwaczy, czy może to należy do moich obowiązków na tym forum? ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powinni karac ludzi za takie oszustwa. Mam nadzieje, ze sprzedawca bedzie Allegrowi chociaz musial zaplacic jakas prowizje.

 

Nie zapłaci prowizji, właśnie po to odwołują, żeby nie płacić prowizji. Zapłacił tylko za wystawienie, ze 2 zł plus jakieś podświetlenia itp., ale to też wcale niekoniecznie – może poświęcić konto i nie płacić.

 

PS: Co to "ninja"?

 

Jest to termin ukuty na tym forum, a oznaczający domenę wartą ok. 0 zł. Termin pochodzi od domeny ninjaturtles.biz, przedstawioną do wyceny przez jednego z forumowiczów. Ninje oznacza się czasem symbolem ^_^

 

 

[edit] Ha! Dopiero zauważyłem, że rezerwujmy.pl nie jest nawet zarejestrowana! A rezerwujmy.com zarejestrował jakiś naiwny, któremu ciśnienie podskoczyło na widok licytowanej kwoty przy rezerwujmy.pl. Zawsze tak jest. Gdyby teraz wystawić dupablada.org za 10k i ktoś by licytował, to zaraz by ludzie łapali .pl, .com i co tam jeszcze. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że jutro przeczytamy w gazetach o jakimś buncie w zakładzie psychiatrycznym, gdzie pensjonariusze opanowali jedyny pokój lekarski z komputerem.

Strzelam: to będzie Górna Wolta

 

ps.ale to trzeba miec tupet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale wy marudzicie po prostu ktoś chce być przedsiębiorczy i ma kilku kumpli ;) Ja tam nie widze nic złego w podbijaniu ceny przez kumpli w rozsądnych granicach, le tu już zdecydowanie przesadzili ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tam nie widze nic złego w podbijaniu ceny przez kumpli

 

ty nie widzisz także nic złego w klikaniu w linki na swoich domenach, ale to już przerabialiśmy. sory, ale ty chyba naprawdę nie masz zielonego pojęcia o biznesie (jakimkolwiek), o uczciwości nie wspominając. pisząc takie rzeczy musisz wiedzieć, że nikt z Tobą żadnych interesów nie będzie chciał robić, no chyba, że drugi taki.

 

przepraszam, ale trochę się zirytowałem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc strasznie się zniechęciłem do aukcji na Allegro. Teraz każda większa cena na aukcji jest dla mnie podejrzana, nawet jesli domena jest sporo warta nie dam głowy sciąć czy aby ktoś nie miesza. Jakiś gostek wystawia aukcję i kumpel licytuje na 5 tysięcy a wystawiający myśli że ktoś wpadnie sobie na Allegro i ot tak lekką ręką wyda te 5k lub 10k bo mu się nudzi i śpi na pieniądzach. A może ktoś wpadnie na pomysł aby zrobić stronę na płatności sms gdzie będzie można zadać pytanie czy konkretna domena jest warta 10k a moze 0 zł koszt sms jedyne 2.44 zł ;)

Właściwie to Allegro korzysta tylko na tym całym zamieszaniu bo kasuje za wystawienie przedmiotu i interes się kręci...

 

lisz55 powiedz mi stary jaki masz nick na Allegro, warto wiedzieć ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
ty nie widzisz także nic złego w klikaniu w linki na swoich domenach, ale to już przerabialiśmy. sory, ale ty chyba naprawdę nie masz zielonego pojęcia o biznesie (jakimkolwiek), o uczciwości nie wspominając. pisząc takie rzeczy musisz wiedzieć, że nikt z Tobą żadnych interesów nie będzie chciał robić, no chyba, że drugi taki.

 

przepraszam, ale trochę się zirytowałem

A gdzie ty tu widzisz jakieś oszustwa?? Przecież nikt nikomu nie każe licytować. Jak ci sie cena nie podoba to nie licytujesz. To jest po prostu lepsze rozwiązanie by ustawić cenę minimalną i nie płacic złodziejom z allegro (wogóle to sie dziwie jak przy takich cenach oni mają taka popularność). Pozatym to lepszy sposób niż wycofanie aukcji gdy się cena nie spodoba, bo przynajmniej nie masz złudzeń że kupiłeś domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepszym sposobem na ustawienie ceny minimalnej jest ustawienie ceny minimalnej. Zapytaj Hansa_2000 i Pani_Prezes.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak ci sie cena nie podoba to nie licytujesz. To jest po prostu lepsze rozwiązanie by ustawić cenę minimalną i nie płacic złodziejom z allegro (wogóle to sie dziwie jak przy takich cenach oni mają taka popularność).

 

 

Mylisz sie. Jak Ci sie nie podobają ich stawki to nie korzystaj z serwisu Allegro. Porsche też drogie, to znaczy że firma produkująca to złodzieje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jest legalne, allegro daje taką możliwość więc jest. Podpisanie "umowy" kupna sprzedaży następuje po zakończeniu aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jest legalne, allegro daje taką możliwość więc jest. Podpisanie "umowy" kupna sprzedaży następuje po zakończeniu aukcji.

 

Wycofanie oferty jest możliwe na prośbę licytanta (choć oczywiście nie ma takiej konieczności) lub w innym uzasadnionym przypadku. Biorąc pod uwagę, że domeny nie mogą spaść na podłogę i się potłuc, lub być przeżute przez psa, jedynym przypadkiem uzasadniającym wycofanie ofert z takiej aukcji byłaby utrata domeny – a to się zdarza niezwykle rzadko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wycofanie oferty jest możliwe na prośbę licytanta (choć oczywiście nie ma takiej konieczności) lub w innym uzasadnionym przypadku. Biorąc pod uwagę, że domeny nie mogą spaść na podłogę i się potłuc, lub być przeżute przez psa, jedynym przypadkiem uzasadniającym wycofanie ofert z takiej aukcji byłaby utrata domeny – a to się zdarza niezwykle rzadko.

Albo ogłoszenia w innych mediach, często się spotyka na allegro taki zapisek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Albo ogłoszenia w innych mediach, często się spotyka na allegro taki zapisek.

 

To „Albo” to do czego? Sam ten zapisek kwalifikuje aukcję do usunięcia (złamanie regulaminu allegro).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mylisz sie. Jak Ci sie nie podobają ich stawki to nie korzystaj z serwisu Allegro. Porsche też drogie, to znaczy że firma produkująca to złodzieje?

Nie miałem na myśli, że są złodziejami To taki skrót myślowy jakby powiedział Macierewicz ;) Chodzi mi o to że biorą sobie kupe szmalu za towar nie taki znowu super, w przeciwieństwie do porsche gdzie cena idzie w parze z jakością, a używając dalej motoryzacyjnej metafory to na allegro kupujemy malucha w cenie cinquocento ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
To „Albo” to do czego? Sam ten zapisek kwalifikuje aukcję do usunięcia (złamanie regulaminu allegro).

"Albo" jako nawiązanie do cytowanego fragmentu.

 

Nawet nie wiedziałem tego, że taki zapisek to złamanie regulaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jacobs: nawet w formularzu do zgłaszania łamania zasad jest opcja "sprzedaż poza allegro" czy "sprzedawanie w innych mediach"

 

lisz55: ucz się od Jekerta - na aukcji zakładypogrzebowe.pl jakoś dało się ustawić cenę minimalną. od razu inaczej się patrzy na takich sprzedawców. a jeśli cena ustawienia ceny minimalnej to dla ciebie za drogo to sprzedawaj BCM i się później nie wykręcaj. takim podbijaniem napewno nikt sobie nie zbuduje marki ani szacunku dobrego sprzedawcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak dla mnie to samo wycofywanie aukcji jest oszustwem. Nie jestem prawnikiem ale wydaje mi sie, ze takie wycofywanie aukcji po tym jak juz byly skladane oferty nie jest legalne.

 

Alez jesli sprzedajesz kumplowi auto, ale nie jestes przekonany, czy 25 zlotych za 20letniego malucha jest dobra cena i podpisaliscie juz umowe i potem wolicie te 25 PLN przeznaczyc na flaszke wypita wspolnie, to zawsze umowe mozecie a) podrzec :) napisac aneks do umowy o rozwiazaniu lub niewaznosci umowy c) jesli jestescie kumplami to mozecie nic nie robic i posmiac sie ze swojej glupoty

 

A skoro allegro dopuszcza mozliwosc wycofania sie z transakcji, to wszystko jest OK..przeciez umowe i tak na licytacji mialby ostatni przebijajacy (w tym przypadku podbijajacy kumpel)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×