Jump to content
kwalejko

forumpielgrzyma.pl czy forumpielgrzymkowe.pl

Która domena według ciebie jest lepsza na forum dla pielgrzymów?  

26 members have voted

  1. 1. Która domena według ciebie jest lepsza na forum dla pielgrzymów?

    • forumpielgrzyma.pl
      17
    • forumpielgrzymkowe.pl
      9


Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czsu przymierzam się postawić forum na temat pielgrzymek i pielgrzymów. Mam dwie domeny, jednak nie mam pojęcia która na forum o tej tematyce była by lepsza: forumpielgrzyma.pl czy forumpielgrzymkowe.pl.

Proszę o opinie.

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro już masz 2 domeny - postaw na jednej a druga przekieruj. Trudno powiedzieć, która lepsza, jedna dłuzsza ale lepiej brzmi, druga krótsza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę zdanie jest podzielone. Taki sam dylemat mam ja.

Domena w google na frazę forum pielgrzyma ma 431,000 odpowiedzi, natomiast na forum pielgrzymkowe zaledwie 36,900. Nazwa forumpielgrzyma.pl jest krótsza, ta druga dłuższa. Nie chcę zmieniać domeny za jakiś czas. A o przekierowaniu, też pomyślałem.

Dziękuję za wszyskie komentarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrób sondę bo wtedy latwiej jest zagłosować.

 

Tak obrazowo jakby to ująć, to masz do wyboru albo ForumStudenta, albo ForumStudenckie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodnie z sugestią domainer'a, przygotowałem sondę dotyczącą domen: forumpielgrzyma.pl i forumpielgrzymkowe.pl.

Bardzo proszę o zagłosowanie, która z tych domen jest według was lepsza i na której warto postawić forum o pielgrzymkach dla pielgrzymów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bardzo proszę o zagłosowanie, która z tych domen jest według was lepsza i na której warto postawić forum o pielgrzymkach dla pielgrzymów?

 

Nawet fajne nazwy opielgrzymkach.pl i dlapielgrzymow.pl :P

 

* EgzotycznePielgrzymki.pl

* Pielgrzymkowe.pl

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postaw dwa.

forumpielgrzyma.pl - o pielgrzymkach zagranicznych, Ziemia Święta itp.

forumpielgrzymkowe.pl - forum dla pielgrzymek do Częstochowy

i linki między nimi

PS

możesz sprzedawać odpusty :P

 

Edit: zdania są podzielone bo tak naprawdę to nie są równoważne frazy - myślę, że właśnie tak jak napisałem są rozumiane.

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites

niezaprzeczalnie forumpielgrzymkowe.pl !! nie wiem nad czym sie tu zastanawiac widze ze duzo osob nie ma pojecia o pozycjonowaniu Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgodnie z sugestią domainer'a, przygotowałem sondę dotyczącą domen: forumpielgrzyma.pl i forumpielgrzymkowe.pl.

Bardzo proszę o zagłosowanie, która z tych domen jest według was lepsza i na której warto postawić forum o pielgrzymkach dla pielgrzymów?

 

To zależy jaka tak naprawdę będzie tematyka tego forum.

 

 

Postaw dwa.

forumpielgrzyma.pl - o pielgrzymkach zagranicznych, Ziemia Święta itp.

forumpielgrzymkowe.pl - forum dla pielgrzymek do Częstochowy

i linki między nimi

Edit: zdania są podzielone bo tak naprawdę to nie są równoważne frazy - myślę, że właśnie tak jak napisałem są rozumiane.

 

Właśnie, mam podobne zdanie:

ForumPielgrzyma.pl - zastosowanie bardziej ogólne, pielgrzymki zbiorowe do miejsc kultu, ale także turystyka indywidualna, częściej zagraniczna

 

ForumPielgrzymkowe.pl - głównie pielgrzymki zbiorowe, raczej do Częstochowy, skupiające uczestników poszczególnych pielgrzymek

 

 

niezaprzeczalnie forumpielgrzymkowe.pl !! nie wiem nad czym sie tu zastanawiac widze ze duzo osob nie ma pojecia o pozycjonowaniu Pozdrawiam

 

Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Nazwa zależy od tematyki serwisu i grupy docelowej. Wypozycjonować można nawet nindżę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro już masz 2 domeny - postaw na jednej a druga przekieruj. Trudno powiedzieć, która lepsza, jedna dłuzsza ale lepiej brzmi, druga krótsza...

Też tak myślę. Dużo osób by się myliło i tracił byś ruch. Zresztą wyniki ankiety są, 50-50 i wątpię czy będzie inaczej na koniec. Mi się bardziej podoba nazwa forumpielgrzymkowe.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia przy której domenie zostać. Myślałem, że jeśli założę tutaj temat moje wątpliwości rozwieją się. Tymczasem, niestety okazuje się, że dwie mają podobną ilość swoich zwolenników. Poczekam jeszcze do jutra, wtedy chyba najwyższa pora będzie aby podjąć decyzję, bo forum jest prawie przygotowane, kwestia podpięcia odpowiedniej domeny.

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites
niezaprzeczalnie forumpielgrzymkowe.pl !! nie wiem nad czym sie tu zastanawiac widze ze duzo osob nie ma pojecia o pozycjonowaniu Pozdrawiam

 

Akurat adres nie ma aż tak wielkiego znaczenia w pozycjonowaniu. Linki linki i linki.

 

Co do pielgrzymki to ja uwielbiam się przejść. Do Częstochowy już 9 raz szedłem. W tym roku z Zieloną WAPM :P

 

Pomysł miałem taki sam, ale domeny jeszcze nie szukałem. Forum to dobry content :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj rano jak zobaczyłem rankingi dla podanych wyżej for, to byłem zaskoczony. Jak wczoraj wieczorem mniej więcej było tylu samo zwolenników jednej i drugiej domeny, tak dzisiaj szala przeważyła się w kierunku jednej domeny. I nie tylko na tym forum, ale w ankietach na innych forach.

Pomysł z dwoma forami uważam, za nietrafiony. Będzie tylko jedno forum. Na której domenie, zadecyduję dzisiaj.

Krzysztof.

PS. Mam nadzieję, że pomysł z forum dla pielgrzymów jest dobrym pomysłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Akurat adres nie ma aż tak wielkiego znaczenia w pozycjonowaniu. Linki linki i linki.

Co do pielgrzymki to ja uwielbiam się przejść. Do Częstochowy już 9 raz szedłem. W tym roku z Zieloną WAPM smile.gif

Pomysł miałem taki sam, ale domeny jeszcze nie szukałem. Forum to dobry content smile.gif

 

 

W tym przypadku adres ma znaczenie poniewaz bedzie pozycjonowal wlasnie na wyrazenie "forum pielgrzymkowe" (przynajmniej ja bym na to pozycjonowal) co innego gdyby mial adres do wyboru "forumpielgrzymów" vs "forumpielgrzym" wtedy bylaby klotnia o to ktore wyrazenie byloby lepsze bo ta i ta nic mu nie pomoze w pozycjonowaniu... Tu jest inna sytuacja ma to szczegolne znaczenie w domenach dwu wyrazowych poniewaz konkurencja na takie slowa jest o wiele nizsza... zreszta wyproboj sobie na google jakies wyrazenia dwuwyrazowe i jakims dziwnym trafem owe wyrazenia ktore maja identyczny adres sa w pierwszej 20 google... Czyzby wszyscy byli tak obcykani w pozycjonowaniu?

 

Linki maja bardzo duze znaczenie ale w tym wypadku (konkurencja praktycznie zerowa) wystarczy sam adres i podstawowe sztuczki pozycjonerskie aby byc w pierwszej trojce... Pozdrawiam

 

Ps. a co do pielgrzymek do czestochowy to bylem 3 razy na pieszej (z zamoscia) 14 dni iscia i 3 razy mnie wyj****li tyle ze za pierwszym razem pozwolili mi wrocic... A wywalali mnie za jezdzenie na stopa, zaczepianie dziewczynek w czasie trasy (z 3 pielgrzymek 2 zaliczylem moglem wiecej ale nie chcialem:P) i ogolne brechty spiewanie innych piosenek (na piciu ciaglym mnie nie zlapali) itd fajna sprawa polecam pielgrzymki ale jak sie idzie z ziomami a nie samemu... Dzien jak codzien wstawanie o 10.00 i doganianie pielgrzymki na stopa i ciagle nocne lazenie w coraz to innym miescie czy wiosce naprawde milo wspominam uduchowianie to... Pozdrawiam

Edited by pezet40

Share this post


Link to post
Share on other sites

oto wyniki w gogle

"Forum pielgrzyma"Nie ma wyników w wybranym(-ych) języku(-ach). Wyświetlono wyniki szukania "forum pelgrzyma" w całej Sieci.Jak ktos nie wierzy niech sprawdzi.

"forum pielgrzymkowe"http://www.google.pl/search?hl=pl&q=%2...&lr=lang_pl

wiec lepsza ta druga moim zdaniem.Ale kazdy moze stawiac na jakiej chce forum.

Edited by damchen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

nie mam pojęcia o co chodzi dla damchen. Sprawdzałem, no i u mnie forum pielgrzyma ma więcej wyników od forum pielgrzymki.

Bardzo bym prosił o wytłumaczenie, bo nie rozumiem.

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

bo jak patrzysz forum pielgrzyma i forum pelgrzymkowe bez " "to wiem ze forum pielgrzyma ma wiecej.Ale sprawdzac powinno sie tak "forum pielgrzyma" jezyk polski.Zobacz to jeszcze raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×