Jump to content
Sign in to follow this  
Madnessr

Ktoś rozsyła mój email...

Recommended Posts

Od kilku dni dostaje emaile od stron, na których nigdy w życiu nie byłem. Jakieś wynajmowanie domków, szukanie pracy, że przyjęto moją aplikacje itp. Niektóre są po angielsku.

 

Nie wiem co robić, jedna z tych firm odpisała mi, że sprawdzili system i ktoś po prostu używa mojego emaila do rejestracji itp.

 

Boje się, że ktoś będzie używać moich danych osobowych w złym celu. W końcu trochę osób je dostało w czasie robienia cesji.

 

Co zrobić w takim wypadku? Zmienić email? Iść na policje? Chyba by mnie wyśmiali?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Boje się, że ktoś będzie używać moich danych osobowych w złym celu. W końcu trochę osób je dostało w czasie robienia cesji.

 

Ano, najlepsze są te firmy, które żądają przysłania ksero dowodu do cesji. Potem się ktoś może zdziwić jak dostanie wezwanie do spłaty kredytu od providenta czy innego "pożyczka na dowód". Sam mam w szufladzie parę do niczego mi nie potrzebnych odbitek cudzych dowodów - ba, nawet kolorowych, bez żadnego przekreślenia ani adnotacji do czego mają być użyte. Nic tylko drukować i używać... :P

 

Co do maila, nic nie zrobisz - jak coś raz dostało się do bazy spammerów, to już stamtąd nie wyjdzie. Wiem z doświadczenia: raz niechcący podałem swój prywatny mail na stronie, która - jak się okazało - wyświetliła go w sieci bez żadnego antyspamowego zabezpieczenia, i mimo że następnego dnia już go usunąłem, to po dziś dzień dostaję codziennie spam, a także zwroty niedostarczonych maili wysyłanych jakoby z mojego adresu (mimo że mam prawidłowo ustawiony SPF na domenie).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dowód na szczęście zawsze wysyłałem skserowany czarno biało i z napisem na nim, że do cesji domeny...

 

Czyli to tylko spam? Bo niektóre, emaile mnie przerażają, że coś zamówiłem w sieci itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dostaję maile że jestem milionerem tylko żebym wpłacił tam dolara, to ja im napisałem że niech sobie wezmą 50% i niech resztę przyślą... nie pomogło pół miliona im niepotrzebne, chcą tylko tego dolara...:P

 

ps. dodałem ich do spamu i już niedostaję od nich maili, może to pomogło...

Edited by Adam

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja dostaję maile że jestem milionerem tylko żebym wpłacił tam dolara, to ja im napisałem że niech sobie wezmą 50% i niech resztę przyślą... nie pomogło pół miliona im niepotrzebne, chcą tylko tego dolara...smile.gif

heh... miałem to samo, a najgorsze jak klikniesz w jakiś link w takim mailu, co mi się przypadkiem zdarzyło:/ Od razu masz na kompie wysyp trojanów :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takim spamem nigdy się nie przejmowałem. Ten co dostaje od kilku dni jest zupełnie inny. Prowadzi do prawdziwych polskich firm, ośrodków wczasowych itp...

 

Dlatego moje podejrzenie, że ktoś na złość rozsyła mój email. Pisze zapytania do ośrodków wczasowych o wynajem domków. Martwię się, że ktoś będzie nawet coś zamawiać jeśli posiada mój adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zglos sie do nadawcy "spama" i spytaj skad ma adres i ze nie zyczysz sobie wiadomosci.

 

:P tak, nie ma to jak porozmawiać sobie z botem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko, że do niego piszą między innymi rzeczywiste firmy.

 

No właśnie... Dlatego się boje. Staram się odpisywać tym firmą, że nigdy nie byłem na ich stronie i prawdopodobnie ktoś używa mojego emaila do złych celów.

 

Ale nie będę przecież w nieskonczoność odpisywać dziennie na 5-10 emailów.

 

Dostaje je zawsze nocą tak od 1 do 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ze spamem tak to jest, też ciągle dostaje takie rzeczy, inni zakładają kąta na na mój email musisz się do tego przyzwyczaić rejestrując się gdziekolwiek musisz podać e-mail a fikcyjne konta zakładane są wszędzie.

Kiedyś nawet zdarzyło się że gościu straszył mnie że mam mu oddać mój adres e-mail na wp :P

miałem z tego bekę ale w sumie trochę się zdenerwowałem po 10 meilu i sam go postraszyłem no i skończyło się :P e-mail mój to rudy102@wp.pl złożony w latach licealnych dla beki ale z czasem stwierdziłem że to bardzo fajny e-mail.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×