Jump to content
Sign in to follow this  
thenaturat

UEFA dobierze sie do wlascicieli domen z EURO2012 w nazwie

Recommended Posts

UEFA zapowiada ściganie polskich przedsiębiorców, którzy nie mając specjalnej licencji, będą się posługiwać w ofercie handlowej symboliką Euro 2012. Nielegalne użycie zastrzeżonego znaku może kosztować firmę nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. (...) Przedsiębiorcy nie będą też mogli tworzyć domen i stron internetowych nawiązujących do symboliki mistrzostw Europy.

 

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydani.../prawo_a_1.html

 

oraz

 

Używanie symboliki Euro 2012 już niedługo może doprowadzić do pierwszych sporów prawnych. Pionierem może być niewielka firma informatyczna z Rzeszowa, która w 2004 roku stała się właścicielem bardzo cennej domeny www.euro2012.pl

 

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydani.../prawo_a_2.html

 

Moze byc, kurna, ciekawie...No to jak, UEFA dobierze sie do pupy wlascicieli domeny EURO2012.pl? Robimy zaklad? He he he he he he

 

Ja obstawiam, ze domena EURO2012.pl dostanie sie jednak w lapska UEFA (5 lat na proces w zupelnosci wystarczy)...znak towarowy vel wzor przemyslowy euro2012 jest lub bedzie zastrzezony...I po co byl ten szum z tymi domenami?

 

PS No a przy okazji Polacy dowiedza sie co nieco na temat ochrony wlasnosci intelektualnej co mnie szczegolnie cieszy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Używanie symboliki Euro 2012 już niedługo może doprowadzić do pierwszych sporów prawnych. Pionierem może być niewielka firma informatyczna z Rzeszowa, która w 2004 roku stała się właścicielem bardzo cennej domeny www.euro2012.pl

 

Dlatego od razu im mówiłem, żeby sprzedawali póki się do nich UEFA nie dobierze. Ale im się zamarzyły miliony i postanowili tworzyć jakiś tam portal – zapominając, że stworzenie go + opłaty licencyjne będzie kosztować ogromne pieniądze... No to zobaczymy co będzie dalej.

 

PS. Linki popraw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×