Jump to content
ZeDe

dubai*pl

Recommended Posts

dubai*pl

 

Miasto, stolica emiratu. Poszła z opcji. Prawie wszystkie krajowe .tld są zajęte i co ciekawe wiele z wystawionych na sedo ma oferty kupna. Nawet dubai.cz jest zajęta i jest tam strona promująca to miasto. Podobnie jest w innych rozszerzeniach. Idealna dla biura podróży (dubaj.pl ma portal wakacje.pl). Miasto się bardzo szybko rozwija i słynie z niezwykłych inwestycji ( wyspy w kształcie świata, czy wyspy palmowe). Planowana jest tez budowa największego na świecie miasteczka rozrywki o powierzchni 277 km kwadratowych - Dubailand. Domena dubailand.pl też jest zajęta przez niemieckiego inwestora ;) Następną inwestycją wartą uwagi jest budowany Park Jurajski z robodinozaurami. Oficjalnie używają właśnie takiej nazwy (http://www.dubai.ae). Wymyśliłem tez, że .PL mogłoby znaczyć też Dubai Palace lub Dubai Place ;) Nie wiem tylko czy znajdzie się Arab z aż taką wyobraźnią ;) Co myślicie o tej domence?

 

dubai_towers.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie możesz stary zarobić sporo kasy, nie wiem czy ktoś się orientuje jaka jest teraz "moda" na nieruchomości w Emiratach. Bardzo dobry strzał.

 

http://www.nieruchomoscidubaj.pl/

 

I jak tak patrzę to wcale nie drogo ;)

 

Domena bardzo trafiona.

Gratuluję zrealizowanej opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

według mnie warta 0zł. Logicznie myśląca osoba nie zbuduje portalu o dubaju. Zastanówcie się, ile osób wchodzi na stronę o Dubaju dziennie. Myślę, że niewiele. Ponadto nie jest to domena z kocówką pl. Osobiście posiadam domenę londyn.biz (wyceniana jest na 0zł), pomimo że do Anglii jeździ setki tysięcy ludzi rocznie. A ile do Dubaju>

Share this post


Link to post
Share on other sites
Osobiście posiadam domenę londyn.biz (wyceniana jest na 0zł), pomimo że do Anglii jeździ setki tysięcy ludzi rocznie.

Bizony z polskimi nazwami ogólnie są raczej niewiele warte ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×