Jump to content
prs_szymon

euro2120 śmiechu warte

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Dziś jakoś tak z ciekawości sprawdzałem domene euroXXXX.pl i euroXXXX.com co się okazuje, aby nabyć D

wolną znajdziemy dopiero na rok 2120. Teraz pojawia się pytanie, kto i po co kupił domene *.pl

(przy com zakładam że federacja) nie uważacie tego za paranoję?

 

W testamencie zapisze swojemu dziecku.

 

"Domenę euro2116.pl zapisuje mojemu synowi" ;] :unsure:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale z drugier strony takie euro 2112r. może być dobrze wypozycjonowane i służyć przez sto lat, i taki napis "Nasz serwis jest zawsze do przodu, najnowsze, najświeższe donieszenia z Euro boisk... patrz HISTORIA KTÓRA SIĘ TWORZY- bądź razem z nami, tylko u Nas WszechEuro.pl :unsure:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ciekawe zjawisko socjologiczne. Wystarczyła oferta 100 tys. zł, za euro2012.pl , żeby ludzie zaczęli rejestrowac wszystko co ma w nazwie Euro2012. ;)

 

Poza tym , witamy na forum! Większosc ludzi spoza naszego kręgu tego nie dostrzega, tak więc cieszymy się, że Ciebie to bawi. Niedawno wysłałem do pewnej osoby e-mail krytykujący sprzedaz domen euro2012 i link do Di.pl. W odpowiedzi otrzymałem wulgarne przytyki do mnie i stwierdzenie, że na Di.pl siedzą "Dzieci Neostrady". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Owszem, mozna rejestrowac przyszlosciowe domeny z nazwami nowych technologii z roznych galezi przemyslu, np nanoanteny.pl albo planilum.pl, ale inwestowanie w adresy z nazwami imprez sportowych z wyprzedzeniem do kilkudziesieciu lat to wg nie strata pieniedzy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ups, przepraszam że się nie przywitałem, wkońcu to był mój pierwszy post! ;)

 

Ale czy w takich sytuacjach, tj. domenach o tego typu nazwę UEFA nie ma prawa

roszczyć sobie własności do domeny i nazwy?

 

Znacie jeszcze jakieś podobne przypadki z "profesjonalizmem" niektórych kupujących?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak z tymi domenami odebrali komuś z euro 2008 lub 2012.

nikomu żadnej domeny nie odebrali

 

na pewno nie euro2008.pl ani euro2012.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwny jest ten świat.

"Nasz serwis jest zawsze do przodu, najnowsze, najświeższe doniesienia z Euro boisk... patrz HISTORIA KTÓRA SIĘ TWORZY- bądź razem z nami, tylko u Nas WszechEuro.pl"

Ciekawa nazwa. Zarezerwowałem ją. ;)

 

Jeszcze tak dla kompletu zarezerwowałem sobie przedeuro.pl (7.860.000zapytań) :P

 

A Tak z ciekawości powiem, że euro2052.pl zostało zarejestrowane przez właściciela aftermarket.pl w maju a euro2056.pl dopiero 27.09. Od tego czasu powstało aż do 2112...

 

Może to i dobry pomysł na zapisanie dzieciom w spadku, w posagu takiej domeny... Domena przyszłościowa, chyba, że euro nie do trwa do tej chwili...

 

A tak swoją drogą 2tyg. temu też sprawdzałem dokąd to sięga i mogłem kupić euro2056.pl. Teraz żałuję, że tego nie zrobiłem...

Edited by Dampo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś jakoś tak z ciekawości sprawdzałem domene euroXXXX.pl i euroXXXX.com co się okazuje, aby nabyć D

wolną znajdziemy dopiero na rok 2120. Teraz pojawia się pytanie, kto i po co kupił domene *.pl

euro2120 - to literówka dla euro2012 :P

"Domenę euro2116.pl zapisuje mojemu synowi" ;] :P;)

chyba prawnukom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak dalekie wybieganie w przyszłość jest trochę bezsensowne bo nie wiadomo co będzie za 100 lat,

czy dalej Mistrzostwa Europy będą się nazywać Euro, czy Europa dalej będzie nazywać się Europą i czy w ogóle dalej będziemy grać w piłkę nożną ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[..] i czy w ogóle dalej będziemy grać w piłkę nożną ;)

 

Wszystko się może zmienić, ale

zawsze będziemy grać (mam nadzieję :P) w piłkę nożną.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...nie wiadomo co będzie za 100 lat,

czy dalej Mistrzostwa Europy będą się nazywać Euro, czy Europa dalej będzie nazywać się Europą i czy w ogóle dalej będziemy grać w piłkę nożną ;)

i czy w ogóle będą jeszcze domeny internetowe, idąc dalej czy internet dalej będzie istniał w takiej formie jak to się ma dziś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i czy w ogóle będą jeszcze domeny internetowe, idąc dalej czy internet dalej będzie istniał w takiej formie jak to się ma dziś.

 

O domeny i internet raczej bym się nie bał, teraz to jest dopiero początek jej długiej drogi, bardziej obawiał bym się o końcówkę .pl do tej pory może być nic nie warta, hmmm i ogólnie to równie dobrze może Polski nie być... ale i tak do tego czasu nie dożyjemy, więc nie ma czym sobie głowy zawracać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
i czy w ogóle będą jeszcze domeny internetowe, idąc dalej czy internet dalej będzie istniał w takiej formie jak to się ma dziś.

 

wątpliwe...

 

Tak BTW, w tej chwili brakuje mi jednego wynalazku (który łączy internet i media drukowane), nie wiem, może już jest na rynku? Chodzi mi o coś na kształt flamastra-skanera, którym mogę zeskanować jakis tekst (nie tylko nazwę domeny) czytając książkę, gazete, widząc na billboardzie, który następnie zostanie rozpoznany i przesłany do np mojego komputera stojącego obok bezpośrednio do paska adresu (lub zapamietany na później). Wiem, że sa fotokody, ale taki flamaster-skaner, mały i poręczny, byłby ciekawym rozwiązaniem. Jest coś takiego? ;) Po prostu żeby się nie trudzić w kombinowanie, że widzę coś na reklamie, to robie tego zdjecie,a potem przepisuje, tylko od razu mam ten tekst w pasku adresu

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

@umberto

 

są podręczne skanery ale czy jest takie oprogramowanie które automatycznie rozpoznawałoby tekst i wpisywałoby Ci to od razu do paska adresu to nie wiem. Jeśli nie to zawsze można napisać samemu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×