Jump to content
GibkiLopez

Korespondencja

Recommended Posts

Upchnąłem na Allegro "poważną" domenę za 10,50zł ;)

 

Do tego czasu leżała sobie spokojnie na ND. Załatwiłem wszystko z gościem i z nazwą.pl , minęło trochę czasu i dziś dostaję mail z ND.

 

 

Domena xxxxxxx-xxxxx.pl

Nazwisko jarek

E-mail: xxxxxx@buziaczek.pl

Telefon: 50x xxx xxx

IP: 78.xxx.xxx.xxx

Uwagi: sdfascfds

 

Prosze się z nami skontaktować jeżeli chcecie Państwo zasięgnąć porady naszych ekspertów.

Życzymy powodzenia przy sprzedaży Państwa domen(y).

 

Serdecznie pozdrawiamy,

 

Wasz NameDrive Team

 

Oczywiście, odpisałem "ile dajesz?"

 

"Ile daję? a za co ? już raz kupiłem tę domenę od ciebie to o co kaman?" - podszedł mnie, napisał z innego maila ;)

 

"Widzę, że próbujesz sprzedać coś, co już raz sprzedałeś. Ten mail jest na to śwetnym dowodem. Zgłosiłem to już do Nazwy a w pon zgłaszam sprawę do prokuratora. Oszustwa internetowe są traktowane o wiele surowiej niż zwykła kradzież.

 

Pozdro i do zobaczenia w sądzie"

 

;)

 

Nie rozumię takich gości.

 

Odpisałem:

 

Super.

 

Myslałem że sobie robisz jaja, ale jak tak podchodzisz do tematu, to do zobaczenia w sądzie.

 

Tym razem nie pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upchnąłeś w sensie sprzedałeś czyli opchnąłeś? możesz napisać że zapytałeś z ciekawości aby wiedzieć ile ewentualnie straciłeś - nie wiem, co się koleś piekli skoro otrzymał tylko pytanie a nie ofertę kupna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedałem gościowi na allegro. Ten sam typ z innego maila napisał do mnie coś w stylu "asdasdasd" i dostałem info z ND, że ktoś mi złożył ofertę kupna. Nie zastanawiając się ani chwili (bo jak mogę sprzedać coś czego już nie mam) zapytałem ile oferuje. Autentycznie z czystej ciekawości.

 

Załóżmy nawet na potrzeby tego posta, że faktycznie chciałem coś 2 razy sprzedać. Pytanie JAK? Skoro gość mi zapłacił, domenę przekazałem w nazwa.pl i fizycznie jej nie mam...

 

Zabawna sytuacja i im więcej się nad tym zastanawiam, tym bardziej chciałbym cwaniaczka spotkać w sądzie. Dla poprawy samopoczucia i dla czystej (no dobra, nie do końca czystej przyjemności) wygrać taką banalną sprawę. Dodam, że na allegro kolesiowi napisałem, "Gratuluję nabycia domeny poniżej ceny rejestracji" a gość zaczął mi przypominać, że zawarliśmy umowę cywilnoprawną i muszę mu ją sprzedać... Nie kumam gościa.

 

Koleś, o ile ma trochę oleju, nie pójdzie do prokuratora, bo co niby przeze mnie stracił?

 

Załóżmy kolejną hipotetyczną sytuację. Występują JA, Koleś1 i Koleś2 - koleś1 kupił ode mnie na allegro, po czym koleś2 chce ode mnie kupić teraz.

 

Ja: Ile dajesz?

koleś2: 1000zł

Ja do koleś1 -> Stary, mam pytanie. Kupiłeś ode mnie domenę, sprzedaj mi ją z powrotem za 20zł, będziesz 10 w przód

koleś1: ok

 

wszyscy zadowoleni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja: Ile dajesz?

koleś2: 1000zł

Ja do koleś1 -> Stary, mam pytanie. Kupiłeś ode mnie domenę, sprzedaj mi ją z powrotem za 20zł, będziesz 10 w przód

koleś1: ok

 

wszyscy zadowoleni.

 

Tak to możesz sobie na targu z przekupkami handlować...tutaj zawarłeś umowę poprzez system allegro.. Skoro koleś 1 nie chce odsprzedać albo za wieksza sume niz te 20 zł, to musisz sie z tym pogodzic...Chciwość nie popłaca (bo akurat znalazłeś klienta na 1000 PLN 5 minut po opchnieciu domeny za 10PLN..trudno...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja: Ile dajesz?

koleś2: 1000zł

Ja do koleś1 -> Stary, mam pytanie. Kupiłeś ode mnie domenę, sprzedaj mi ją z powrotem za 20zł, będziesz 10 w przód

koleś1: ok

Życie depcze wyobraźnię. Musisz przełknąć jakoś tę porażkę i pogodzić się ze stratą 980PLN.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upchnąłem na Allegro "poważną" domenę za 10,50zł ;)

 

Do tego czasu leżała sobie spokojnie na ND. Załatwiłem wszystko z gościem i z nazwą.pl , minęło trochę czasu i dziś dostaję mail z ND.

 

 

Ja tu widzę inny problem. Dlaczego przez "trochę czasu" nie usunąłeś domeny z NameDrive?

Dlaczego ludzie nie usuwają swoich domen z NameDrive czy Sedo po sprzedaży? Liczą na właśnie takie oferty albo dalsze zarobki jeśli kupujący nie zmieni dnsów?

Przecież to jest dodatkowa praca dla nowego właściciela (Ownership Review) szczególnie gdy nie ma jego danych we whois.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja miałem kiedyś podobną sytuacje. Sprzedałem na allegro domenę za ok 150zł. Następnego dnia ktoś inny napisał, że obserwował aukcje, ale przespał zakończenie, a bardzo mu na tej domenie zależało i daje za nią 500zł. Odpisałem, że przykro mi, ale nigdy nie sprzedaje 2 razy tego samego towaru i zawsze dotrzymuje warunków. Trudno. Odesłałem go do nowego nabywcy, żeby się dogadali.

 

Na miejescu Twojego kolesia to postąpił głupio, bo tak naprawdę Ty mu drugi raz niczego nie obiecałeś. Mogłeś zapytać o cenę np w celu przekazania tej informacji nowemu właścicielowi. Gdyby chciał Cię sprawdzić to powinien ciągnąć ten temat i odpowiedzieć np "Daje Ci za nią 1000zł" i poczekać wtedy na Twoją reakcję. Gdybyś wtedy mu coś obiecał to byłoby już oszustwo, ale tak to tylko głupie gadanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, z usunięciem z ND to nie ma problemu, myślałem że gość sam to zrobi - nie mam doświadczenia i to mój błąd.

 

Natomiast gdyby zaoferował mi 1000zł i czekał, to ja zacząłbym gadkę z prawowitym właścicielem i próbował odkupić albo wysondować, czy mi odsprzeda i dopiero wtedy odpisałbym.

 

Tak czy inaczej, nawet gdybym oszukał, to nowego kupca a nie tego, któremu najpierw sprzedałem. BTW sprawa się nieco wyklarowała:

 

Dzisiaj na GG:

 

"sory, zorro ale wczoraj wieczorem miałem 40 stopni goraczki

i chyba cos bredziłem"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja tu widzę inny problem. Dlaczego przez "trochę czasu" nie usunąłeś domeny z NameDrive?

Dlaczego ludzie nie usuwają swoich domen z NameDrive czy Sedo po sprzedaży? Liczą na właśnie takie oferty albo dalsze zarobki jeśli kupujący nie zmieni dnsów?

Przecież to jest dodatkowa praca dla nowego właściciela (Ownership Review) szczególnie gdy nie ma jego danych we whois.

 

Przyznam szczerze ze ja nie usuwam bo mam ich za duzo, jak mi jakas wygasnie to zostaje na sedo - nie mam czasu na wyszukiwanie ... robie czystki raz na pol roku - usuwam domeny ktore maja 0 wejsc ... i tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak to jest?

 

Skoro żeby wrzucić domenę do ND trzeba jej zmienić DNSy to przecież sam właściciel może ją wyrzucić.

 

A jak z zarobkami? Skoro niemoja domena wisi w ND?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×