Jump to content
Sendilkelm

Algorytm skryptu do lapania

Recommended Posts

Ledwo sie przywitalem i juz mnie wygonili do innego dzialu :) a wiec powtarzam sie tutaj z algorytmem i wyjasniam pare innych kwestii:

 

Prosty:

1. Odwolanie do whois

2. Domena zajeta ( olac ) exit;

3. Domena wolna to:

3a. Logowanie na strone az.pl , nazwa.pl etc/

3b. Zarejestrowanie domeny / Zarezerwowanie

 

... dlaczego taki prosty ?? No bo to ma byc ogolny zarys a nie caly algorytm, chodzi mi o idee automatycznego rezerwowania/rejestrowania domen.

2 najwazniejsze rzeczy ktore mnie interesuja to:

Jak sprawdzic czy domena jest na spadzie, ew. czy jest juz wolna ?? Rozumiem ze w obu przypadkach whois. Czyli wygladalo by to tak ( w przyadku polowania na jakas domene - zalozmy www.treningwlapaniudomen.pl )

RObie skryptem whoisa i sprawdzam status -> pendingDelete, robie jeszce raz, jeszce raz ... etc. etc.

Natrafiam na status niezarejestrowanej domeny, to skrypt automatycznie przechodzi do np. az.pl i rejestruje mi domene ...

Czy to sie odywa na takiej zasadize czy domeny ze spadu rejestruje sie gdzie indziej ?? ( pomijam te serwisy ktore lapia takie domeny - bo rozumiem, ze oni musza robic tak samo )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby ktoś Ci odpowiedział szczegółowo - za takie narzędzia się płaci, za poradę jak coś ominąć pewnie trochę też - ja uważam że warto np. wydać parę stów na doświadczonego programistę który napisze nie tylko proste rezerwowanie ale i parę przydatnych opcji (robocik, sprawdzanie BL) - jak napiszesz przeciętny program wyłapujący (np oparty na Cronie) to będzie on przegrywał w szybkości z innymi, lepszymi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczerze mówiąc nie sądzę, żeby ktoś Ci odpowiedział szczegółowo - za takie narzędzia się płaci, za poradę jak coś ominąć pewnie trochę też - ja uważam że warto np. wydać parę stów na doświadczonego programistę który napisze nie tylko proste rezerwowanie ale i parę przydatnych opcji (robocik, sprawdzanie BL) - jak napiszesz przeciętny program wyłapujący (np oparty na Cronie) to będzie on przegrywał w szybkości z innymi, lepszymi.

 

Nie chce doswiadczonego programisty ... po co mi ? Chce znac 2 glwone kroki jak to sie robi i nei chce znac szczegolow, ktore sam sobie rozwiaze. I po co placic grube pieniadze za cos co samemu moge napisac w 1 dzien ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem czemu nikt nie odpowiedzial koledze, przeciez to nie jest zadna tajemnica jak to wszystko dziala.

 

Jest tak jak mowisz, sprawdzasz co pewien okres czasu (co sekunde, co minute, co godzine, raz na dzien - to sobie mozesz sam ustalac w zaleznosci od tego jak Ci zalezy na domene) status interesujacej Cie domeny (mozesz sprawdzac whois, mozesz inaczej) jesli jest wolna, wchodzisz na strone rejestratora, logujesz sie i rezerwujesz domene (rownie dobrze mozesz skorzystac z api udostepniach przez rozne firmy).

 

Co do metod sprawdzania czy domena sie zwolnila to albo odwolujesz sie do whoisa i sprawdzasz czy wystepuje ciagle ciag (o ile to polska domena) "domain is undergoing proceedings" lub "domain name is undergoing proceeding". Sa tez inne sposoby, np. wchodzisz na strone rejestratora i sprawdzasz autoamtycznie przez formularz czy jest wolna - metod jest duzo :)

Co do miejsca gdzie rezerwowac to w zasadzie obojetne, byle rejestrator rezerwowal domene odrazu a nie zwlekal na nie wiadomo co :)

 

Czesc firm udostepnia (odplatnia a czasami nie) rozne mechanizmy ktore pozwalaja to zautomatyzowac (np. az.pl , hrd.pl, nazwa.pl zdaje sie..)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem czemu nikt nie odpowiedzial koledze, przeciez to nie jest zadna tajemnica jak to wszystko dziala.

 

Jest tak jak mowisz, sprawdzasz co pewien okres czasu (co sekunde, co minute, co godzine, raz na dzien - to sobie mozesz sam ustalac w zaleznosci od tego jak Ci zalezy na domene) status interesujacej Cie domeny (mozesz sprawdzac whois, mozesz inaczej) jesli jest wolna, wchodzisz na strone rejestratora, logujesz sie i rezerwujesz domene (rownie dobrze mozesz skorzystac z api udostepniach przez rozne firmy).

 

Co do metod sprawdzania czy domena sie zwolnila to albo odwolujesz sie do whoisa i sprawdzasz czy wystepuje ciagle ciag (o ile to polska domena) "domain is undergoing proceedings" lub "domain name is undergoing proceeding". Sa tez inne sposoby, np. wchodzisz na strone rejestratora i sprawdzasz autoamtycznie przez formularz czy jest wolna - metod jest duzo ;)

Co do miejsca gdzie rezerwowac to w zasadzie obojetne, byle rejestrator rezerwowal domene odrazu a nie zwlekal na nie wiadomo co :)

 

Czesc firm udostepnia (odplatnia a czasami nie) rozne mechanizmy ktore pozwalaja to zautomatyzowac (np. az.pl , hrd.pl, nazwa.pl zdaje sie..)

 

 

Dziekuje za wyczerpujaca w pelni temat na ktory pytalem odpowiedz. ;) Chodzilo tylko o potwierdzenie mojego rozumowania. A co do metod to znam rozne, wiec z tym te nei ma problemu. Myslalem ze np. sa specjalne miejsca na spadajace domeny - na zasadzie, ze np. pierwsze pare dni ew. godzin jest ona dostepna tylko u kilku dostawcow albo tylko NASK czy cos w tym stylu. A normalni dostawcy ( i ich API, ktore sprawdza NASK'a ) ma dostep do takich danych pozniej. :) Ale juz wszystko wiem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rozumiem czemu nikt nie odpowiedzial koledze, przeciez to nie jest zadna tajemnica jak to wszystko dziala.

 

Jest tak jak mowisz, sprawdzasz co pewien okres czasu (co sekunde, co minute, co godzine, raz na dzien - to sobie mozesz sam ustalac w zaleznosci od tego jak Ci zalezy na domene) status interesujacej Cie domeny (mozesz sprawdzac whois, mozesz inaczej) jesli jest wolna, wchodzisz na strone rejestratora, logujesz sie i rezerwujesz domene (rownie dobrze mozesz skorzystac z api udostepniach przez rozne firmy).

 

Co do metod sprawdzania czy domena sie zwolnila to albo odwolujesz sie do whoisa i sprawdzasz czy wystepuje ciagle ciag (o ile to polska domena) "domain is undergoing proceedings" lub "domain name is undergoing proceeding". Sa tez inne sposoby, np. wchodzisz na strone rejestratora i sprawdzasz autoamtycznie przez formularz czy jest wolna - metod jest duzo :)

Co do miejsca gdzie rezerwowac to w zasadzie obojetne, byle rejestrator rezerwowal domene odrazu a nie zwlekal na nie wiadomo co :)

 

Czesc firm udostepnia (odplatnia a czasami nie) rozne mechanizmy ktore pozwalaja to zautomatyzowac (np. az.pl , hrd.pl, nazwa.pl zdaje sie..)

 

Niby takie proste, a jednak co z limitem do whoisa ?100 na dobe z jednego IP. To za malo. Jest sposob z ktorego korzysta kilka innych osob, ale jak znam zycie to sie nikt nie podzieli. Nie chodzi tu wcale o whoisa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niby takie proste, a jednak co z limitem do whoisa ?100 na dobe z jednego IP. To za malo. Jest sposob z ktorego korzysta kilka innych osob, ale jak znam zycie to sie nikt nie podzieli. Nie chodzi tu wcale o whoisa :)

 

Ja nie korzystam (jeszcze), ale znam sposob :) i ja wiem czy on taki tajny ? Jesli wiesz gdzie szukac i jak to jest mnostwo informacji w necie na takie tematy jak omijac tego typu ograniczenia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykro mi ale znowu pomyliłeś działy. W tym zamieszamy gotowe narzędzia :)

 

Temat przeniesiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niby takie proste, a jednak co z limitem do whoisa ?100 na dobe z jednego IP. To za malo. Jest sposob z ktorego korzysta kilka innych osob, ale jak znam zycie to sie nikt nie podzieli. Nie chodzi tu wcale o whoisa :)

na dns.pl jest narzedzie do sprawdzania dostepnosci domeny..limit 1000 zapytan dziennie ;) CZyli juz 10 razy wiecej :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to wskazówka z technologii internetowych - w jaki sposób Whios wie, kto się z nim łączy? Czy musisz się z nim łączyć zawsze bezpośrednio? Ile jest różnych IP na świecie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiadasz zeby laczyc sie poprzez proxy - niby pomysl dobry ale pomysl o stratach na polaczeniu, pomysl tez ze zazwyczaj darmowe proxy dzialaja jak im sie podoba wiec nie mozesz na stale wpisac je w config do pliku - a nie kazda osoba musi miec pojecie jakie proxy bedzie odpowiednie :P

 

Dalej - jezeli wiesz ze whois ma limit 100 polaczen, to przy sprawdzaniu przykladowo co sekunde, bedziesz musial zmieniac proxy co jakies 1min 40sek, co wiaze sie z kolejnym czasem na uruchomienie sesji z nowym proxy :P

 

Co do ominiecia whoisa ja osobiscie poznalem kilka sposobow - wszystko mozna wyszukac na ten temat w google.

 

Pozdrawiam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozna tez skorzystac z dodatkowych adresow na serwerze. Jak ktos ma duzo to predkosc nie odgrywa roli. Tylko to nadal nie rozwiazuje problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×