Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad20

Jak zarobić na przedłużenie?

Recommended Posts

Witam starszych po fachu kolegów i znowu proszę o radę :)

 

Otóż poznałem już podstawy, zorientowałem się w którym kościele dzwoni, poczytałem o parkingach, potestowałem... i tak doszedłem do miejsca, kiedy jestem w posiadaniu kilkudziesięciu średnich domen z końcówką PL. Widzę w nich jakiś tam potencjał i chciałbym je przetrzymać 2-3 lata. Tylko że problem jest taki, że aby inwestycja miała jakikolwiek sens, to za niecały rok trzeba będzie te domeny poprzedłużać i wyciągnąć z kieszeni kilka tysięcy złotych! Na pewno nie będzie mnie na to stać i stąd moje pytanie - jak utrzymać swoje portfolio? Są przecież ludzie co mają po kilkaset domen, nie wierzę że je sobie po prostu przedłużają po 80zł/rok za sztukę czyli za utrzymanie całości wydają lekką ręką grube dziesiątki tysięcy złotych. Wszystkie domeny zaparkowałem, liczba wejść na większość to 0, na inne kilkanaście, więc jak coś zarobię z parkingu to najwyżej 2-3zł/miesiąc :) No i pytanie, co dalej robić z tymi domenkami? Jak mogą na siebie zarobić przez ten rok? Żeby chociaż zarobiły 2/3 tej kwoty, która pójdzie na przedłużenie... to już człowiek jakoś by sobie poradził, a tak lipa. Może dokupić do każdej serwer, stawiać serwis i instalować AdSense? Promować na Sedo z nadzieją, że ktoś kupi chociaż jedną i to wystarczy na kilka przedłużeń dla innych? A może lepiej na Allegro albo AfterMarket? Pomysły mi się już po prostu wyczerpały i nie wiem co dalej, jestem w ślepym zaułku :) Podpowiecie coś?

Edited by Konrad20

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze szukac/kupic bardzo dobre, zarabiajace domeny z ruchem po to zeby zarobki plynace od nich pozwalaly Ci oplacic te nie zarabiajace generyki?

Share this post


Link to post
Share on other sites
moze szukac/kupic bardzo dobre, zarabiajace domeny z ruchem po to zeby zarobki plynace od nich pozwalaly Ci oplacic te nie zarabiajace generyki?

 

Hm... to moje marzenie znaleźć taką domenę :) Przeczesałem już koło setki rejestrując i zakładając testy na literówki, ale do tej pory nie znalazłem niczego co by nawet na siebie zarobiło, a co dopiero na część mojego portofolio. Kupić taką domenę też nie sposób, bo jak ktoś ma, to za darmo nie odda, tylko za taką wysoką kasę, że przekracza to granicę opłacalności.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... jestem w posiadaniu kilkudziesięciu średnich domen z końcówką PL.... Na pewno nie będzie mnie na to stać ..

Jeśli faktycznie któreś z tych domen są średnie w odczuciu innych, to nie musisz się o nie martwić - na pewno w przyszłym roku ktoś część z nich przygarnie :)

 

A tak serio - musisz znaleźć źródło finansowania przedłużeń. Mogą to być np.:

1. Parking ( choć z tego co napisałeś zarobisz na jedną w roku :) ) ,

2. Sprzedaż części domen by utrzymały pozostałe ( o ile znajdziesz zainteresowanego ) ,

3. Zbudowanie choćby na jednej z nich dochodowego serwisu lub sprzedaż samego serwisu przed przedłużeniami ,

3. Dzierżawa ( o ile - patrz p. 2. ) ,

4. Źródła zewnętrzne czyli dochody nie związane z domenami.

 

Są tacy, którzy mają nie setki ale tysiące domen i jakoś sobie z tym radzą więc trzeba próbować.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×