Jump to content
sharkio

jak zacząć?

Recommended Posts

prosze was o pomoc, mam kilka fajnych domen (przynajmniej tak mi sie wydaje;p) i chciałbym na nich choc troche zarobic, na razie mam je tylko zarejestrowane, wykupione. mam wiec pytanie jak to dalej wyglada aby zaparkowac domene na np NameDrive, Czy musze wykupic serwer www i nastepnie zaparkowac domene w NameDrive czy serwer jest niepotrzebny? to oni sami zajmują sie całą wizualizacją strony? z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał TomNice zarejestruj się np. w NameDrive. Parkowanie odbywa się bez żadnych dodatkowych kosztów a tym bardziej kupowania serwerów. W skrócie to wygląda tak że rejestrujesz się na ND, potem załączasz domeny wpisując ich nazwy w okienko, następny krok to ogólne ustawienia domeny (szablon, słowo kluczowe itd) kiedy ustawisz i zatwierdzisz to domena już jest dodana do ND. Teraz wystarczy tylko zmienić DNSy na DNSy NameDrive (które zobaczysz na koniec dodawania) w panelu u rejestratora gdzie posiada się parkowaną domenę i już.

 

Wszystko jest dokładnie opisane tutaj: http://namedrive.pl/faq.php?lang=pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

od razu mowie ze szukalem na forum ale niestety nigdzie tego nie znalazlem (pewnie sie okaze ze zle szukałem ;p) jak mam zmienić ustawienia w koncie na home.pl aby podpiac domene pod namedrive

gdzie wpisywać

ns1.fastpark.net – 206.130.11.197

ns2.fastpark.net – 216.8.177.29

(screen z okna home.pl)

 

Wystarczy tylko te dane zmienic czy trezba jeszcze jakies opcje?

 

Ostatnie pytanie czy jezeli domena nie jest zarejestrowana na mnie a na moja siostre to czy moge jej domene podpiąć pod moje konto w namedrive ?

post-3330-1225565359_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz pod warunkiem że masz fajną siostrę :)

 

Zaznacz "Zewnętrzne serwery DNS" i wpisz:

 

DNS1: ns1.fastpark.net

DNS2: ns2.fastpark.net

 

I tyle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak zmienisz DNSy w Home.pl to następnie dodajesz domenę do swojego konta w NameDrive.

Kolejnym krokiem jest ustawienie szablonu i wybór odpowiednich słów kluczowych.

 

Pozdrawiam i powodzenia!

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wielkie dzieki za odpowiedzi:) udalo sie wszystko bezproblemowo:)

Mam jednak kolejne pytania...

W oknie namedrive w ustawieniach domeny co nalezy wybrac w rubryce typ - klik/portal (nie wiem jaka jest róznica) tak samo w Keyword ile słow moge wpisac? musze je oddzielic przecinkiem czy nie ? Czy nalezy cos zmieniac w Header i Layout ?

 

Czy nalezy pozycjonowac taką domene?

 

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielkie dzieki za odpowiedzi:) udalo sie wszystko bezproblemowo:)

Mam jednak kolejne pytania...

W oknie namedrive w ustawieniach domeny co nalezy wybrac w rubryce typ - klik/portal (nie wiem jaka jest róznica) tak samo w Keyword ile słow moge wpisac? musze je oddzielic przecinkiem czy nie ? Czy nalezy cos zmieniac w Header i Layout ?

 

Czy nalezy pozycjonowac taką domene?

 

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi

 

Na stronie ND jest taki link do FAQ, kiedyś działał...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co z Twojej strony ten sarkazm...

Co innego uzyskac odpowiedz, rade od osob ktore z tego kozystają a co innego od pracownika Biura Obslugi klienta...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam jednak kolejne pytania...

W oknie namedrive w ustawieniach domeny co nalezy wybrac w rubryce typ - klik/portal (nie wiem jaka jest róznica) tak samo w Keyword ile słow moge wpisac? musze je oddzielic przecinkiem czy nie ? Czy nalezy cos zmieniac w Header i Layout ?

 

Czy nalezy pozycjonowac taką domene?

 

Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi

 

Tak to był sarkazm.

Na Twoje pytania trudno odpowiedzieć, skąd wiadomo jakie masz domeny i w jakiej kategorii je umieścić, jakie słowa kluczowe itd.

Musisz sam próbować.

Najlepiej zacznij od klików (nie portal), dobierz kategorię, która mniej więcej pasuje, header też (tak przynajmniej wypada) aby odpowiadał zawartości reklam na stronie, layout też zawsze możesz dobrać i zmienić.

Za tydzień, dwa (jeśli nie będzie efektów) ponów próbę "pozycjonowania" poprzez zmianę kategorii, layoutu, może słowo kluczowe dodaj (może być z przecinkami lub bez), czasami słowo kluczowe może zmienić efekt na gorszy niż pierwotnie było itd.

Pozycjonowanie w sensie dosłownym na parkingu nie istnieje.

Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany.

i czytaj dział parkowanie!!!

 

THE END

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×