Jump to content
Guest weldman

likwidacja profilu

Recommended Posts

proszę o radę, zarejestrowałem wczoraj domenę giedo.pl i zastanawiam się jak

pod tą nazwą sprawdziła by się giełda domen.

Jako "podróbka" gido.pl sprawdziłaby się doskonale :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj!

 

Domena nie jest zła, ale myślę, że mamy już porządną giełdę domen i obecnie druga nie jest potrzebna.

Chociaż konkurencja zawsze jest pożądana.

 

 

Pomyśl w czym Twoja giełda mogłaby być lepsza/wygodniejsza dla Domainerów :lol: i zrób to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi strona nie laduje sie, poza tym bedzie Ci ciezko przebic oferte Aftermarket

 

dla mnie jest wazne bezpieczenstwo transkacji i dotarcie do wielu klientow

 

 

a Twoj adres malo kto zapamieta, a jak juz to bedzie wpisywalo gieldo.pl

 

jest tez podobna strona GIDO.pl (chyba nie ma tam teraz sprzedazy)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudno mówić o wycenie w przypadku domeny abstrakcyjnej, stanowiącej zlepek liku liter. Raczej nie przedstawia ona w tej chwili żadnej wartości.

 

Czy nadaje się na giełdę domen?, myślę, że tak. W tym przypadku nie domena jest najważniejsza ale pomysł biznesowy i realizacja. Z drugiej strony najlepiej pasowałby tu jakiś fajny generyk, żeby nie było, że szewc bez butów chodzi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziękuję za radę, jeśli chodzi o promowanie marki giedo.pl - giełda domen , postawiłbym na maksymalne odróżnienie się od marki numer jeden. Z Twojego postu zrozumiałem, że AfterMarket jest pierwszą marką w kategorii giełda domen, a kto jest prawdziwym numerem dwa? Czy ktoś już zajął drugą pozycję?

pb ze swoim serwisem Złapane.pl mocno goni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja mam domenkę www.inado.pl, no i też w niedalekich planach mają powstać na tej domence Internetowe Aukcje Domen.

Super by było, aby domeniarze napisali jak widzą idealny serwis aukcyjny domen. Oczywiście, każdy to inaczej widzi a burza mózgów przy takim czymś by przydała się.

Oj, co będzie się działo. :lol:

Edited by kwalejko

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super by było, aby domeniarze napisali jak widzą idealny serwis aukcyjny domen. Oczywiście, każdy to inaczej widzi a burza mózgów przy takim czymś by przydała się.

 

niestety narazie podoba mi sie aftermarket - jako kompleksowe narzedzie do sprzedawania domen;)

 

i zagraniczne sedo

 

AM ma jeszcze male braki, ale powoli znikaja i pewnie beda pojawiac sie nowe funckje i ulepszenia

 

prawde mowiac nie wiem co jeszcze potrzeba gieldzie domen - na AM sprzedalem prawie 100 domen

 

na AM np podoba mi sie to ze rano budzę sie;) i widze na koncie AM nową kasiorkę...a na mejlu ze cos sprzedalem;)

(jest to duza zaleta trzymania domen w AM, kupujacy nie czeka az sie sprzedajacy obudzi, lub laskawie poda kod authinfo lub wypisze i wysle cesje )

 

 

W przyszlosci gdy ktos z wielich rejesttratorow udostepni gielde domen

to ciekawa funkcja mogloby byc...ze jak ktos szuka konkretnej domeny i zamiast napisu zajeta pojawi sie tekst "zloz oferte kupna" (tak jest na sedo)

 

oczywiscie uzytkownik musialby zaznaczyc w panelu rejetsratora, ze chce ta domene sprzedac

 

O ile sie nie myle to tylko domeny.tv pokazuje info podczas szukania domen , ze domena jest do kupienia na sedo.

 

 

 

Wg mnie osoby ktore chca stworzyc nowa gielde powinny same zaproponowac nowe fukcje, a nie pytac sie co chcemy;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile sie nie myle to tylko domeny.tv pokazuje info podczas szukania domen , ze domena jest do kupienia na sedo.

EuroDns.pl

 

 

 

Co do domeny.....to pewnie wszystko można wypromować...ale szewc bez butów i giełda domen... :lol:

Edited by dobre-domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację, ale każdy chce co innego. Myślę, że nie wiedziałem co Ty np. byś chciał. Każdy jest indywidualnościa i w indywidualny sposób podchodzi do aukcji. Oczywiście osobiście mam pomysły, które będą Tylko na mojej aukcji (nigdzie nie spotkałem). Ale to już niebawem.

Pozdrawiam

I dziękuję za tak rozwiniętą odpowiedź.

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kwalejko - tu masz wątek i poczytaj, to jeden z wielu na tematy "czego domeniarz potrzebuje"

 

http://www.di.pl/index.php?showtopic=1706&...hl=gielda+domen

 

Jeżeli tam nie znajdziesz wszystkich informacji, to zapewne jak się wysilisz znajdziesz w podobnych wątkach.

 

 

Ludzie się już do czegoś przyzwyczaili, a jak człowiek do czegoś przywyknie i dobrze mu tam jest, to ciężko go od tego odciągnąć. :lol:

 

Widzisz jak ND robi promocje dla nowych userów....? Niech Ci to da do myślenia.....

Edited by dobre-domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację, ale każdy chce co innego. Myślę, że nie wiedziałem co Ty np. byś chciał. Każdy jest indywidualnościa i w indywidualny sposób podchodzi do aukcji.

 

 

Pamietaj gielda domen to nie tylko serwis aukcyjny - wiekszosc domen na AM sprzedalem jako negocjacje z klientem (przez narzedzie serwisu) lub w cenie kup teraz.

 

Rzadko wystawiam domeny na sprzedaz, gdy negocjuje z konkretnym klientem ...bo wiem ze ta konkretna sztuka jest przeznaczona dla wąskiej grupy klientow, wiec po co tracic czas na zakonczenie aukcji w ktorej i tak nikt nie wezmie udzialu.

 

Oczywiscie inni sprzedajacy maja dobre generyki, 2 -3 literowe domeny i takie warto wystawic na aukcje.

 

 

Konkurencyjna gielda powinna docierac do nowych kupujacych, klientow z konkretnych branż itp. zeby rosla odwiedzalnosc wsrod szarych obywateli, bo wtedy jest wieksza szansa ze ktos zrobi zakupy.

 

 

Z rzeczy ktoych nie ma AM (ale pewnie w przyszlosci pojawia sie) to:

 

- lepsze zarzadzanie wystawianiem domen na aukcje publiczne, mozliwosc zaplanowania wystawienia aukcji na caly tydzien

- wystawianie grupy aukcji jednym kliknieciem, i wiele ulatwien dla osob ktore maja kilkaset domen i chcialby je wszystkie wystawic na akcjach (ale rozlozone w czasie np. miesiaca)

 

- mozliwosc stworzenia listy domen podobnych dla danej domen, czyli jesli mam domene np. komputery.bydgoszcz.pl to chcialbym zeby gdzies z boku, lub pod linkiem "zobacz podobne aukcje" pojawily sie moje domeny np. enterpc.pl komputerypc.pl plytyglowne.pl

 

dla sprzedajacego to bedzie troszke roboty, ale w dluzszej perspektywie moze przyniesc wieksza sprzedaz (bo moge tam umiescic tansze odpowiedniki)

 

 

pewnie cos jeszcze by sie wymyslilo;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

dziękuję bardzo. Ciekawe pomysły. Mam nadzieję, ze uda się w moim projekcie w miarę szybko je wprowadzić do realizacji.

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

wg mnie domena kiepska, ale nie ma zmaczenia dla rozpoczecia projektu!!

mi sie ona nie kojrzy z domenami;) wiec mozesz wymyslec inna abstrakcyjna nazwe i pewnie bedzie lepsza niz ta

 

 

Napisanie projektu gieldy zajmie ci przynajmniej pol roku, do tego czasu moze znajdziesz lepsza, lub odkupisz .

 

Wstepny projekt gieldy mozesz odpalic nawet na gielda123456.pl

 

 

Wtedy dobranie wspólnika dysponującego profesjonalnym szablonem giełdy do podczepienia, jest tylko kwestią czasu

 

jesli chcesz wykorzystac gotowy szablon, cos w stylu zlapane, mapadomen czy exdomeny

to nie zrobisz tego o czym pisalem, czy bedzie to kolejna strona z aukcjami domen i niczym wiecej....

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem - podobnie jak w przypadku "nopon" - nazwa ta na brand kompletnie sie nie nadaje. Tak jak napisal @ryskadow wiele osob z pewnoscia wpisze "gieL(Ł)do" to raz. Dwa, gido z tego co wiem nie jest zbyt oblegana platforma jesli chodzi o sprzedaze a skojarzenie (podobienstwo) jest jednoznaczne wiec wchodzac z taka marka na rynek masz dodatkowo - moim zdaniem - in minus w umyslach domainerow zapisane ze na Twojej platformie "to pewnie sprzedaze sa na podobnym poziomie podobienstwa jak nazwy". Duzo by jeszcze pisac, ale zwracam Twoja uwage na te dwa podstawowe elementy :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites
giedo.pl - giełda domen

 

Widzę analogie w konstrukcji nazwy, sell domains - sedo.com W przypadku giełdy domen, stosując analogicznie pierwsze sylaby wychodzi giedo.pl - giełda domen. Nazwa gido.pl została wymyślona niepoprawnie, moim zdaniem powinna się składać z dwóch pierwszych sylab kategorii.

 

Bardzo proszę o komentarz do pomysłu i Państwa opinię o pomyśle na

wypromowanie marki giedo.pl w kategorii giełda domen, będę wdzięczny za

każde za i przeciw. Proszę również o wycenę.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Bartosz Jankowski

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania w poszukiwaniu klucza wg. którego nazwano domeny to:

- jeśli chodzi o sylaby to SEDO powinno wyglądać SELLDO - a kluczem były 2 pierwsze litery każdej z kategorii stąd SEDO

- Twoja domena (biorę cały czas pod uwagę sylaby) powinna przybrać postać GIELDO - GIDO to również 2 pierwsze litery kategorii

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest weldman
Idąc Twoim tokiem rozumowania w poszukiwaniu klucza wg. którego nazwano domeny to:

- jeśli chodzi o sylaby to SEDO powinno wyglądać SELLDO - a kluczem były 2 pierwsze litery każdej z kategorii stąd SEDO

- Twoja domena (biorę cały czas pod uwagę sylaby) powinna przybrać postać GIELDO - GIDO to również 2 pierwsze litery kategorii

 

 

 

Przekonałeś mnie, że pomysł powinien trafić do kosza ze względów gramatycznych. Jednak po godzinie rozważań, postanowiłem, że giedo.pl - giełda domen powstanie, nazwa jest ładniejsza niż nazwy obecnych liderów rynku.

 

Jeszcze raz dziękuję za rzeczowe uwagi - gramatyka leży, pomysł stoi .)

Edited by weldman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×