Jump to content
Sign in to follow this  
prp

czy warto?

Recommended Posts

......rejestrować domenę w postaci wwwxxxx.tld jeśli oryginał w rankingu alexa dla danego kraju jest w top100 a globalny TR<5000 ale nie ma KD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie nie. Raczej wszystko co się opłacało zajęte. Przykładowo ostatnio wypuściłem wwwrepublika.pl bo mało zarabiała. Zarejestrował ją p. Daniel Dryzek z forum. I tu wraca pomysł utworzenia bazy domen, których forumowicze nie przydłużyli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie nie. Raczej wszystko co się opłacało zajęte. Przykładowo ostatnio wypuściłem wwwrepublika.pl bo mało zarabiała. Zarejestrował ją p. Daniel Dryzek z forum. I tu wraca pomysł utworzenia bazy domen, których forumowicze nie przydłużyli.

 

A to nie jest tak, że na republika.pl większość ludzi nie wchodzi bezpośrednio tylko przez Onet, WP lub inne strony?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to nie jest tak, że na republika.pl większość ludzi nie wchodzi bezpośrednio tylko przez Onet, WP lub inne strony?

 

Tak, ale jest w top100. Chodzi mi o to, że wartościowych tego typu domen w top100 nie znajdziesz. Jeżeli coś jest wolne lub się zwalnia to najczęściej jest bez wartości. Jeżeli nie ma KD to bym odpuścił.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żeby nie zakładać nowego wątku, mam jeszcze jedno pytanie:

 

Przykładowo chcemy zarejestrować domenę słowo1słowo2.tld lub com

Jeśli KD dla frazy "słowo1 słowo2" jest np. koło 200 to czy przekłada to się jakoś na potencjalną wartość domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je nie odpowiem, bo nie mam dużego doświadczenia w tej kwestii za to pozwole sobie dołączyć się do wątku, bo mam podobne pytanie... Czy warto rejestrować wwwxxx.tld (zagraniczne), KD 50, alexa rank 4,000,000, serwis pocztowy ? Domyslam sie ze na serwisach pocztowych ciezko o wysoki CTR, jednak wysokie KD jest kuszące :)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×