Jump to content
Sign in to follow this  
hawaii

Transfer wewnętrzny u obecnego rejestratora

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie:

 

Jeżeli sprzedaję domene na aukcji na aftermarket.pl i wybieram opcje przekazania domeny: Transfer wewnętrzny u obecnego rejestratora

 

To jaki jest koszt przekazania komuś tej domeny w home.pl lub domenomania.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Mam pytanie:

 

Jeżeli sprzedaję domene na aukcji na aftermarket.pl i wybieram opcje przekazania domeny: Transfer wewnętrzny u obecnego rejestratora

 

To jaki jest koszt przekazania komuś tej domeny w home.pl lub domenomania.pl ?

 

Takie przekazanie jest bezpłatne, tylko weź pod uwagę że wtedy płacisz większą prowizję, a poza tym tego typu oferta spotka się raczej z zerowym zainteresowaniem ze strony kupujących (chyba że będzie to dobra domena za atrakcyjną cenę).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie przekazanie jest bezpłatne, tylko weź pod uwagę że wtedy płacisz większą prowizję, a poza tym tego typu oferta spotka się raczej z zerowym zainteresowaniem ze strony kupujących (chyba że będzie to dobra domena za atrakcyjną cenę).

 

 

a dlaczego zerowe zainteresowanie skoro ja płące prowizję a ten kto kupuje nic na tym nie traci, jeżeli go domena bardzo zainteresuje i cena będzie odpowiednia to myślę że inny rejestrator nie stanowi problemu, pozdrawiam

 

Zawsze może po roku opcje na tą domenę na dropped.pl założyć i w ten sposób ją przetransferować

Share this post


Link to post
Share on other sites
a dlaczego zerowe zainteresowanie skoro ja płące prowizję a ten kto kupuje nic na tym nie traci, jeżeli go domena bardzo zainteresuje i cena będzie odpowiednia to myślę że inny rejestrator nie stanowi problemu, pozdrawiam

 

Zawsze może po roku opcje na tą domenę na dropped.pl założyć i w ten sposób ją przetransferować

 

No ja np. nie byłbym zainteresowany zakładaniem konta w home czy domenomanii i przejmowaniem domeny z dobrodziejstwem inwentarza (jakieś konieczności przedłużania, dopłat, czy coś – nie wiem co tam jest, musiałbym się dodatkowo z nowymi regulaminami zapoznawać). Argument z opcją po roku absolutnie do mnie nie przemawia, bo w ten sposób domena byłaby przez ten rok zamrożona, a co jeśli miałbym klienta za dwa miesiące? Przypomina mi to grę w gorącego kartofla. To już lepiej dolicz odpowiednią kwotę do ceny i zaznacz opcję udostępnienia authinfo w przypadku zakupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No ja np. nie byłbym zainteresowany zakładaniem konta w home czy domenomanii i przejmowaniem domeny z dobrodziejstwem inwentarza (jakieś konieczności przedłużania, dopłat, czy coś – nie wiem co tam jest, musiałbym się dodatkowo z nowymi regulaminami zapoznawać). Argument z opcją po roku absolutnie do mnie nie przemawia, bo w ten sposób domena byłaby przez ten rok zamrożona, a co jeśli miałbym klienta za dwa miesiące? Przypomina mi to grę w gorącego kartofla. To już lepiej dolicz odpowiednią kwotę do ceny i zaznacz opcję udostępnienia authinfo w przypadku zakupu.

 

Myślałem o tym, tylko skoro domena jest warta poniżej 122 złoty to się to nie opłaca bo wtedy dopłace do interesu, bo mam domeny w home.pl kupione po prompcyjnej cenie, a warunek jest taki że aby ją przetransferować do innego rejestratora to trzeba opłacić kolejny rok przedłużenia czyli 122zł.

 

Gdzie w takim wypadku polecasz najlepsze miejsce do sprzedaży?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę wszystko zależy od domeny.

Dobre domeny obronią się same - nie ważne w jaki sposób mają być przekazane.

 

Mi by to aż tak nie przeszkadzało gdzie domena jest zarejestrowana i czy ma darmowy kod - jeśli byłaby dla mnie dobra i wartościowa.

Ale jeśli już sam zakładasz, że domena nie jest warta więcej niż 122zł to może być kłopot.

Edited by netkurier

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zawsze może po roku opcje na tą domenę na dropped.pl założyć i w ten sposób ją przetransferować

Wstrzymaj się ze sprzedażą. Po roku przenieś przez opcję i wtedy sprzedaj. A na przyszłość to rejestruj tam gdzie nie ma problemu z uzyskaniem authinfo.

a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wstrzymaj się ze sprzedażą. Po roku przenieś przez opcję i wtedy sprzedaj. A na przyszłość to rejestruj tam gdzie nie ma problemu z uzyskaniem authinfo.

a.

 

W home.pl nie problemu z uzyskaniem kodu authinfo. Chodzi o to że tam można zarejestrować za grosze

Share this post


Link to post
Share on other sites
W home.pl nie problemu z uzyskaniem kodu authinfo. Chodzi o to że tam można zarejestrować za grosze

 

"Coś za coś".

Możesz więc mieć ją za grosze, a w efekcie posiadać ją tylko dla siebie ...

W Polsce "papierkowej", w Kraju kserokopii, podpisów, pieczątek, coraz więcej osób nie chce po prostu prowadzić interesów. Wybierają Polskę "elektroniczną" :).

Share this post


Link to post
Share on other sites
"Coś za coś".

Możesz więc mieć ją za grosze, a w efekcie posiadać ją tylko dla siebie ...

W Polsce "papierkowej", w Kraju kserokopii, podpisów, pieczątek, coraz więcej osób nie chce po prostu prowadzić interesów. Wybierają Polskę "elektroniczną" :).

 

 

nie zgadzam się z tobą,

 

1. domena sama w sobie jest cenna jeżeli jest dobra a nie rejestrator

2. napewno jest wiele osób, które chciałyby pozostać w home.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='hawaii' date='pon, 15 gru 08' post='143218']

nie zgadzam się z tobą [...]

 

Nie masz powodu :) .

 

 

[...] 1. domena sama w sobie jest cenna jeżeli jest dobra a nie rejestrator [...]

 

Też tak uważam. Gdzie widzisz moją wypowiedź, w której tak nie twierdzę ;) ?

 

[...] 2. napewno jest wiele osób, które chciałyby pozostać w home.pl

 

Nie powiedziałem, że tak nie jest. Napisałem, że coraz więcej osób wybiera "Polskę elektroniczną".

Osobiście, nie chcę być w Home.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie masz powodu ;) .

 

 

 

 

Też tak uważam. Gdzie widzisz moją wypowiedź, w której tak nie twierdzę :) ?

 

 

 

Nie powiedziałem, że tak nie jest. Napisałem, że coraz więcej osób wybiera "Polskę elektroniczną".

Osobiście, nie chcę być w Home.pl.

 

pozdrawiam :) nie rozumiem tylko pierwszego, ale nieważne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×