Jump to content
Saint

Parkowanie domen w Dropped.pl - uwagi i sugetie

Recommended Posts

Postanowiłem stworzyć temat :)

 

FAQ na dropped na temat parkowania jest jakieś takie ... hmm ...

 

Jeśli nie chcesz, aby pod domeną wyświetlana była twoja strona WWW, a nie strona parkingowa, zmień serwery DNS danej domeny na serwery podane przez twojego dostawcę usług hostingowych (firmę, w której utrzymujesz stronę WWW). Zmiany DNS dokonuje się z poziomu Listy domen zarejestrowanych.

 

Ktoś użył za dużo razy "nie"

 

Nie ma nic na temat domen, które już są w panelu jak je ustawić itp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja widzę dwa razy "nie", oba użyte poprawnie :)

 

Wszystkie domeny, które już są w panelu, zostaną automatycznie zaparkowane w ciągu 1-2 godzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja widzę dwa razy "nie", oba użyte poprawnie :)

 

Napewno?

 

Jeśli nie chcesz, aby pod domeną wyświetlana była twoja strona WWW, a nie strona parkingowa ...

 

Jeśli chodzi o domeny w panelu to w pomocy nie jest napisane jak przestawić je na parking jeśli są na dns-ach dropped!?

Edited by Saint

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli chodzi o domeny w panelu to w pomocy nie jest napisane jak przestawić je na parking jeśli są na dns-ach dropped!?

Przestawią się same. Jeśli domena jest dodana w panelu do NameDrive, a zaparkowana na DNSach Dropped.pl, to zostanie przekierowana na parking.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przestawią się same. Jeśli domena jest dodana w panelu do NameDrive, a zaparkowana na DNSach Dropped.pl, to zostanie przekierowana na parking.

Do tego własśnie pije bo nigdzie nie jest napisane co z nimi zrobić i gdzie oraz jak je dodać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja zapytam o bezpieczeństwo moich domen w panelu Namedrive.

Czy jest to technicznie możliwe, że Dropped będzie posiadał wiedzę o innych moich domenach zaparkowanych w Namedrive, mimo że nie są zarejestrowane w Dropped? Skoro muszę podać login i hasło do konta Namedrive to zakładam, że jest to możliwe choć niekoniecznie pożądane :)

 

 

Edit: Chyba jest jakiś błąd.

Klikam w opcję: Nie chcę zakładać konta w NameDrive.

 

Po chwili wyskakuje:

Dziękujemy za powiązanie twojego konta NameDrive z kontem w serwisie Dropped.pl. Od tej chwili, możesz korzystać z usług parkingu, dostępnych w naszym serwisie.

 

Jeśli nie miałeś do tej pory konta w NameDrive, zostało ono dla ciebie założone. Login i hasło do twojego nowego konta w NameDrive są takie same, jakimi posługujesz się w tej chwili w serwisie Dropped.pl. Aby zarządzać swoim kontem, zaloguj się pod następującym adresem:

 

http://www.NameDrive.pl/

 

Jako nowy użytkownik NameDrive, poświęć chwilę na skonfigurowanie swojego konta oraz podanie danych konta bankowego do wypłaty zarobków.

 

:)

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

dodałbym opcję "zaparkuj tylko domeny wystawione na sprzedaż" mo np. literówki można mieć na przekierowaniach i nie wystawiać ich na sprzedaż a reszta która jest wystawiona na sprzedaz może być na parkingu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy Namedrive zgodziloby sie (dla domen parkowanych przez dropped) zeby link "Na sprzedaz" kierowal do oferty na AM?

 

Ma to duze znaczenie dla "tanich" domen do 1000zl, zeby klient widzial konkretna cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
racja, napewno się zgodzą bo ND nie kasuje prowizji od transakcji

 

 

Mi sie nie udalo sprzedac zadnej domeny, mimo kilkunastu pytan o cene.

Moje propozycje nie przekraczaly 1K, widzocznie klienci stwierdzili ze znalazlem "łosia" :)

 

A jakby widzieli cene na samym poczatku, i mogli sie potargowac...to moze cos by z tego wyszlo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jeszcze tylko żeby zarobki z parkowania na namedrive pojawiały sie na koncie w dropped.pl i jestesmy w domu :)

(ot taka moja prosba do mikołaja :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

No chyba ktoś sobie jaja robi!

 

Loguję się na konto w ND a tam... nowy katalog o nazwie Przechwycone w Dropped.pl a w nim wszystkie domeny które dotychczas były starannie posortowane w pozostałych katalogach :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@seller: Jest to technicznie możliwe, choć oczywiście nie zamierzam nikomu grzebać w domenach.

 

@Marion: Pomyślę nad tym, z tym że wymaga to zmian w skrypcie przekierowującym.

 

@ryskadow: NameDrive wspominało o takiej możliwości. Dopytam się jak to zrobić.

 

@epson: To powinno być proste do zrobienia - spróbuję nad tym usiąść w przyszłym tygodniu.

 

@Saint: Sprawdziłem na jednej z moich domen i przekierowanie działa. Podeślij proszę szczegóły.

 

@necik: Faktycznie, skrypt powinien najpierw sprawdzić czy domena nie jest już w żadnym folderze. Przepraszam za wywołane zamieszanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@necik: Faktycznie, skrypt powinien najpierw sprawdzić czy domena nie jest już w żadnym folderze. Przepraszam za wywołane zamieszanie.

Skrypt powinien mieć teraz możliwość cofnięcia zmian.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No chyba ktoś sobie jaja robi!

 

Loguję się na konto w ND a tam... nowy katalog o nazwie Przechwycone w Dropped.pl a w nim wszystkie domeny które dotychczas były starannie posortowane w pozostałych katalogach :)

 

No właśnie też się przed chwilą wkurzyłem. Tym bardziej, że przenoszenie do katalogów w ND jest bardzo upierdliwe, bo ND przenosi je jak chce (jak nie chce, to nie przenosi i trzeba czekać). :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michau: jeśli nie wybierze się "Rodzaj strony" to opcje się nie zapisują więc najlepiej aby było domyślnie od razu "One click"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michau: jeśli nie wybierze się "Rodzaj strony" to opcje się nie zapisują więc najlepiej aby było domyślnie od razu "One click

 

I tak miało być... W którym miejscu tak nie jest?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zagłębiałem się dokładnie w statystyki ale zauważyłem ostatnio spadki zarobków w ND o jakieś 20%. Zjawisko występuje mniej więcej od czasu... powiązania konta ND z Dropped.pl . Też tak macie? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zagłębiałem się dokładnie w statystyki ale zauważyłem ostatnio spadki zarobków w ND o jakieś 20%. Zjawisko występuje mniej więcej od czasu... powiązania konta ND z Dropped.pl . Też tak macie? :)

Może Michał zabrałby głos jak to jest z zarobkami - są takie same, niższe czy wyższe (jeśli tak to jak to wygląda procentowo) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogę zrobić zestawienie na czyimś koncie, jeśli ktoś się zgodzi - zarobki przed i po.

 

BTW, powiązanie istniejącego konta nie powoduje naliczania mi żadnej prowizji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mogę zrobić zestawienie na czyimś koncie, jeśli ktoś się zgodzi - zarobki przed i po.

 

BTW, powiązanie istniejącego konta nie powoduje naliczania mi żadnej prowizji.

W każdym razie dzieje się coś niepokojącego! Nagle i bez żadnego konkretnego powodu pojawiło się wiele kliknięć o wartości 0,00 i 0,01. Najdziwniejsze jest jednak to że codziennie wieczorem wszystkie zarobki "obcinane" znacznie w dół i nie są to te 48h kiedy pierwszy raz domeny są na koncie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ustawilem sobie w dropped dodanie konta z namedrive.

a czy teraz moge zrezygnowac z tego?

sprawdzilem moje konto z namedrive jak to dziala na dropped... i nie jestem tym zachwycony.

i nie chce juz korzystac z tej opcji.

teraz nie widze 'opcji powrotu' do poprzedniego stanu. czy to jest juz 'nieodwracalne''??

 

nie chce juz miec ND na DROPPED

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×