Jump to content
mag

az.pl - brak nowego cennika :(

Recommended Posts

No i Nowy Rok zawital do naszych drzwi, trzeba przedluzac domeny a az.pl spi po Sylwestrze i nie ma nowego cennika. Ciekawe czy jak sie obudzą to jeszcze beda obslugiwali jakies domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio dostałem listy z fakturami pro forma każda na ~120 zł brutto. Mam u nich chyba coś koło 1k domen i nikt się nie zastanowił nad jakąś niższą ceną ;)

Mało tego jakiś czas temu chciałem przedłużyć jedną z domen, która wygasa pod koniec stycznia. Domena była przeniesiona od innego rejestratora więc cena jaką pokazywał system to 55 netto. Niestety okazało się, że jest jeszcze za wcześnie na jej przedłużenie ;) Po kilku dniach przy próbie przedłużenia pokazywał już cenę 99 netto ;) Czuję jakąś sympatie do az.pl i lubię ich panel ale ceny nie są w tej chwili "rynkowe", przynajmniej dla domeniarzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja ostatnio dostałem listy z fakturami pro forma każda na ~120 zł brutto. Mam u nich chyba coś koło 1k domen i nikt się nie zastanowił nad jakąś niższą ceną ;)

Mało tego jakiś czas temu chciałem przedłużyć jedną z domen, która wygasa pod koniec stycznia. Domena była przeniesiona od innego rejestratora więc cena jaką pokazywał system to 55 netto. Niestety okazało się, że jest jeszcze za wcześnie na jej przedłużenie ;) Po kilku dniach przy próbie przedłużenia pokazywał już cenę 99 netto ;) Czuję jakąś sympatie do az.pl i lubię ich panel ale ceny nie są w tej chwili "rynkowe", przynajmniej dla domeniarzy.

 

 

Wystarczy ze napiszesz mejla do az.pl ze masz powzej 500 domen i mialbys ceny 69zl netto (w 2008 roku)

http://www.az.pl/domeny-cennik-domen-az.pl.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co - nie pokazuje im ile kto ma domen? ;)

 

 

No niestety maja problem z licznikiem;) i trzeba pisac prosbe, nie robia tego z automatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No niestety maja problem z licznikiem;) i trzeba pisac prosbe, nie robia tego z automatu.

 

Mam status "hurtownika" w active24 więc po co mam się prosić? Panel prosty i przejrzysty więc widać jak byk ile kto ma domen. Poza tym juz chyba ze 2 razy ktos dzwonił i obiecywał mi przygotowanie oferty na przedłużenia. Na szczęście minęło już ze 2-3 miesiące i cisza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co - nie pokazuje im ile kto ma domen? :)

 

Pewnie pokazuje, ale czemu sami maja sie prosic o obnizenie ceny,

skoro klient bez gadania placi wyzsza stawke? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
skoro klient bez gadania placi wyzsza stawke? :)

 

A jesteś pewien, że płaci? Może w międzyczasie eksportuje powoli domeny do innego registrara?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W 2008 roku nowe ceny chyba byly od 2stycznia!!

Wiec pewnie trzeba poczekac na info do jutra.

 

Witam w 2009 roku ;-).

 

Do 5 stycznia ;-)). W poniedziałek (raczej po południu) opublikujemy nowy Cennik Hurtowy.

Największe obniżki ( 43 % ) przygotowaliśmy dla Partnerów Az.pl, ze statusem s200 ( 200 domen polskich w Panelu Az.pl ) i wyższym.

 

Pracujemy nad nadawaniem automatycznie statusów i kończymy już prace ;-). W poniedziałek, wtorek ( 5,6 stycznia ) system powinien już działać.

W poniedziałek opublikujemy Cennik Hurtowy, na www.az.pl i w Panelu Az.pl.

 

W naszej ofercie przygotowaliśmy dwa nowe statusy ( s1000 i s5000 ).

Pracujemy nad uproszczeniem strony głównej, transferami ( nowa niższa cena odnowienia 45 zł każdej przetransferowanej do Az.pl domeny ).

Jeżeli ktoś jest naszym Partnerem, Klientem i a ma np. domeny u innych operatorów .PL, warto dokonać transferu aby uzyskać niższą cenę.

Kończymy prace nad automatyzacją faktur i przyśpieszeniem realizacji naszych usług ( szybkie rozliczenie wpłaty zwykłym przelewem = automatyczne wykonanie usługi, wystawienie i dostarczenie faktury ).

Zmiany cen będą obowiązywać od 15 stycznia.

 

Statusy w Az.pl na 2009 rok:

 

Partner S50 51-199 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S200 200 - 499 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S500 500 - 999 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S1000 1000 - 4999 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S5000 5000 + domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

 

Nowy cennik hurtowy:

 

.pl .com.pl reg

 

s200 - 45 35 15

s500 - 44 35 15

s1000 43, 34, 14

s5000 42 33 13

 

- pierwsza cena to .pl

- druga cena funkcjonalne

- trzecia cena regionalne

 

Partnerzy o statusie s200 ( ponad 200 domen polskich ) zyskali 43 %

( nowa cena odnowienia 45 zł netto do ceny 79 zł netto w 2008 r. )

Partnerzy o statusie s500 ( ponad 500 domen polskich ) zyskali 35 %

( nowa cena odnowienia 44 zł netto do ceny 69 zł netto w 2008 r. )

 

Nowe statusy pozwalają na odnowienie domeny nawet za 42 zł netto.

 

Obniżyliśmy też ceny odnowień domen globalnych i eu pomimo wysokiego kursu dolara i euro ( od 27 do 39 zł dla s5000 do s200 ).

Obniżyliśmy również ceny odnowień IDN ( szczegóły w poniedziałek ).

 

Bardzo duża część naszych Klientów działa na rynku domen i posiada powyżej 200 domen.

Wielu jest zdolnych osiągnąć status rejestrując nowe domeny, lub dokonując transferu do Az.pl.

Dla pozostałych przygotowaliśmy atrakcyjne abonamenty roczne w miejsce dzisiejszych opłat jednorazowych.

 

Wszystkich Klientów Az.pl serdecznie pozdrawiam i życzę w 2009 roku spełnienia marzeń!

 

Ania Pulkiewicz

Dyrektor Az.pl

Edited by Anna Pulkiewicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam w 2009 roku ;-).

 

Nowy cennik hurtowy:

 

.pl .com.pl reg

 

s200 - 45 35 15

s500 - 44 35 15

s1000 43, 34, 14

s5000 42 33 13

 

-

 

teraz to zrobilo sie naprawde ciekawie;)

nie liczylem na takie obnizki....

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dotychczasowym milczeniu, wyczuwałem "ciszę przed burzą" :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jesteś pewien, że płaci? Może w międzyczasie eksportuje powoli domeny do innego registrara?

 

Chodzi mi o to, ze zawsze warto zapytac czy ponegocjowac zanim sie zacznie wytransferowywac domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko fajnie... tylko dlaczego cennik dla partnerów S50 nie uległ zmianie?!

89 PLN za odnowienie domeny .pl - taka sama cena była wcześniej.

To samo tyczy się cennika domen dla klientów indywidualnych(poniżej 50 domen).

 

Partnerzy S50 mają także szansę na super tanie odnowienie domen IDN...

Wczoraj otrzymałem e-maila o treści:

Przypominamy o zbliżającej się dacie wygaśnięcia domeny:

xn--xxxxxxx-tubz.pl

Abonament upływa w dniu: 2009-03-05

Cena brutto przedłużenia abonamentu o kolejny rok to: 108.58 zł brutto

Jednym słowem świetna obniżka...

Edited by Gaudzinski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Partnerzy S50 mają także szansę na super tanie odnowienie domen IDN...

Wczoraj otrzymałem e-maila o treści:

Dzień dobry,

 

proszę wstrzymać się do jutra z odnowieniem IDN, trwają prace

programistów. Jutro rano ( wtorek 6 stycznia ) wgramy poprawkę.

Jeżeli ktoś odnowił domenę idn po wyższej niż 14,99 zł netto cenie, bardzo proszę o kontakt na adres az@az.pl.

Z naszych obliczeń wynika, że w tym roku tylko 4 domeny IDN były odnowione w starej cenie. Sytuacja szybko będzie poprawiona.

Zwroty dokonamy w dniu jutrzejszym. Dziękuję za zgłoszenie błędu!

 

Dodane 6 stycznia: Sprawdziliśmy, promocyjna cena była w systemie zakodowana do końca roku i tylko 4 domeny zostały odnowione w wyższej cenie, dziękuję jeszcze raz za zgłoszenie.

 

Cena dla s50, jako jedynego statusu, nie została obniżona. Pracujemy nad atrakcyjnym abonamentem rocznym (900 zł netto za s200, również 15 stycznia ), pozwalającym uzyskać status s200 lub s500 bez wymaganej ilości domen. Efektywność tego rozwiązania zależna jest od ilości domen.

 

Przykład s50 posiada 70 domen.pl

 

70 domen .pl x 89 zł netto = 6230 zł netto

Abonament roczny 900 zł netto za s200 + 70 x 45 zł netto = 4050

------------------

róźnica na plus = 2180 zł netto w stosunku do cen w 2008 roku.

 

Proszę pomyśleć też o transferze domen do Az.pl + rejestracjach domen.

 

Statusy s200, s500, s1000 i s5000 to ceny od 45 do 42 zł netto za domenę .pl

 

Cennik już jest na stronie AZ:

 

http://www.az.pl/domeny-cennik-hurtowy-domen-az.pl.html

 

pozdrawiam serdecznie

Ania Pulkiewicz

Dyrektor Az.pl

Edited by Anna Pulkiewicz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poza tym SMSy wysyłane już w Nowym Roku mogły by zawierać nową cenę ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites
Poza tym SMSy wysyłane już w Nowym Roku mogły by zawierać nową cenę ^_^

na pewno, tylko my ceny zmieniamy od 15 stycznia, czyli od czwartku w przyszłym tygodniu i pracujemy nad zmianą całego systemu. Tylko IDN miał błąd, który dotyczył 4 domen w roku. Poproszę o treść sms na apulkiewicz@az.pl, sprawdzę i jak trzeba, jak zawsze zareaguję ;-)).

 

pozdrawiam serdecznie

Ania Pulkiewicz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Statusy w Az.pl na 2009 rok:

 

Partner S50 51-199 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S200 200 - 499 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S500 500 - 999 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S1000 1000 - 4999 domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Partner S5000 5000 + domen polskich (aktualna całkowita ilość domen w panelu)

 

Ania Pulkiewicz

Dyrektor Az.pl

Dlaczego dotyczy to tylko .pl? Przyznam się, że mnie w tamtym roku nabraliście, gdyż myślałem, że dotyczy to wszystkich domen.

 

Jak zobaczyłem ceny 79 zł netto w az.pl to wykupiłem parę opcji w dropped. ^_^

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego dotyczy to tylko .pl? Przyznam się, że mnie w tamtym roku nabraliście, gdyż myślałem, że dotyczy to wszystkich domen.

 

Nie tylko .pl a wszystkich domen polskich, .pl , funkcjonalnych i regionalnych razem ;-)). Aby uzyskać upust można zarejestrować same domeny regionalne ;-)).

 

Powód jest prosty, upust dla odnowień domen polskich liczony jest od ilości domen polskich. Załóżmy posiadanie liczby 200 domen razem i w tej ilości jednej domeny polskiej, reszta to np. .info rejestrowane w promocjach. Klient z jedną domeną polską nie uzyskuje upustu równego Klientowi z 200-ma polskimi nazwami. Założenia cennika są proste i automatyczne ( już ).

Partnerzy i Klienci z dużym wolumenem domen, mogą swobodnie wybrać dziś pomiędzy ofertą Az.pl i konkurencją, ceny są bardzo zbliżone i odpowiadają oczekiwaniom z zeszłego roku wyrażanym na forum. Większość firm miała ceny hurtowe tańsze od Az.pl, nasza obniżka była więc największa, sięgająca 43 % ( s200 ).

 

Klient detaliczny ma również zbliżoną ofertę u największych dostawców.

Staraliśmy się dopasować ofertę hurtową do konkurencyjnych firm z hurtową propozycją, pozostawiąc cenę detaliczną zbliżoną do największych firm w kraju.

Dla jednego statusu, pozostawiliśmy wygodną i niedrogą furtkę do osiągnięcia statusu s200 i odnowień w cenie 45 zł netto.

 

pozdrawiam serdecznie

Ania Pulkiewicz Az.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja musiałem sobie opcje dzisiaj pozakładać na domeny, które spadają za dwa dni. Automat rąbie jakieś faktury z kosmosu na przedłużenia. Z innych firm dostaję powiadomienia w nowych kwotach, a tu na abarot. Którego mi już dzisiaj mamy? Czy Az nie zostało przypadkiem w blokach startowych?

 

Bardzo lubię Az i mam o nich dobre zdanie, ale dzisiaj jestem obrażony. ^_^

Edited by sanit

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja musiałem sobie opcje dzisiaj pozakładać na domeny, które spadają za dwa dni. Automat rąbie jakieś faktury z kosmosu na przedłużenia. Z innych firm dostaję powiadomienia w nowych kwotach, a tu na abarot. Którego mi już dzisiaj mamy? Czy Az nie zostało przypadkiem w blokach startowych?

 

Bardzo lubię Az i mam o nich dobre zdanie, ale dzisiaj jestem obrażony. ^_^

 

 

az zmienia cennik od 15 stycznia, wiec masz jeszcze stare ceny

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie tylko .pl a wszystkich domen polskich, .pl , funkcjonalnych i regionalnych razem ;-)). Aby uzyskać upust można zarejestrować same domeny regionalne ;-)).

 

Powód jest prosty, upust dla odnowień domen polskich liczony jest od ilości domen polskich. Załóżmy posiadanie liczby 200 domen razem i w tej ilości jednej domeny polskiej, reszta to np. .info rejestrowane w promocjach. Klient z jedną domeną polską nie uzyskuje upustu równego Klientowi z 200-ma polskimi nazwami. Założenia cennika są proste i automatyczne ( już ).

Partnerzy i Klienci z dużym wolumenem domen, mogą swobodnie wybrać dziś pomiędzy ofertą Az.pl i konkurencją, ceny są bardzo zbliżone i odpowiadają oczekiwaniom z zeszłego roku wyrażanym na forum. Większość firm miała ceny hurtowe tańsze od Az.pl, nasza obniżka była więc największa, sięgająca 43 % ( s200 ).

Chodziło mi o to dlaczego domeny globalne nie wliczają się do tej liczby?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×