Jump to content
Sign in to follow this  
michalpierog

Slownikowa rejestracja

Recommended Posts

przepraszam jesli juz cos takiego jest, ale z racji, ze jestem tu nowy licze na wyrozumialosc. Chcialbym spytac czy jest moze jakas strona (albo ktorys registrar moze juz to umozliwia) albo aplikacja, ktora umozliwia cos takiego, ze np. mam jakas liste slow - tam mi sie same dodadza koncowki - np. .pl albo .com.pl itp. Tzn. to w najgorszym wypadku umiem robic samemu np. w Excelu - niestety slabo znam sie na programowaniu. To jedna sprawa - a druga: jesli juz mam ta liste to chcialbym np. sprawdzic w miare szybko czy te domeny sa wolne i jesli sie da to zaraz je zarejestrowac / zarezerwowac (registrar nie gra roli ... no poza domeny.pl)

 

 

Czy sa moze jakies rozwiazania do tego?

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dropseek 4 ;)

 

inna sprawa, że cały słownik jest juz zarejestrowany, wolne zostały takie słowa, których nikt nie uzywa i nie ma sensu rejestrować. Kazdy początkujący domainer zaczyna własnie od sprawdzenia całego słownika ;) czasem mozna wpaść na jakąś perełkę ale to jest jak szukanie igły w stogu siana wiedząc że przeszukał go juz wcześniej batalion saperów ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja dodam, ze DropSeek 5 ;), ktory niedlugo sie pojawi ;)

 

co do slownikowych rejestracji to przemowild ma racje, ze nie wiele rzeczy jeszcze trafisz -chyba, ze robisz typowo pod katem seo jak napisales w przywitaniu i rejestrujesz ninje, ktore maja sie lapac pod google ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
a ja dodam, ze DropSeek 5 ;), ktory niedlugo sie pojawi :)

 

co do slownikowych rejestracji to przemowild ma racje, ze nie wiele rzeczy jeszcze trafisz -chyba, ze robisz typowo pod katem seo jak napisales w przywitaniu i rejestrujesz ninje, ktore maja sie lapac pod google ;)

 

Dropseek dobrze jakby przeszukiwał listę wygasających domen w Dropped pod kątem domen słownikowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to pewnie, żeby program był połączony z listą z dropped.pl i zawierał wbudowany słownik języka polskiego, który pokazywałby na liście tylko domeny będące wyrazami w słowniku albo połączeniami dwóch słownikowych wyrazów.

 

Faktycznie mogłoby być to ciekawe, ale i wyzwanie dla programisty. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał thomaso, określamy jakich domen szukamy, np. każde słowo ze słownika, albo zawężamy rzeczowniki, albo słowa ze słownika zawierające frazę. I program przegląda listę domen do przechwycenia i wybiera pasujące domeny.

 

Zaletą jest to, że większość domen to twory w rodzaju ekeyword, keyword24, itd. A chodzi o wybór domen ściśle pasujących do wyszukania w oparciu o słownik. Wyszukanie domen 2 wyrazowych byłoby pewnie już trudniejsze, ale z pewnością też przydatne.

 

Podobna funkcjonalność miała być dla domen eu na Dropped, gdyż ze względu na dużą liczbę spadów nie da się ich przeglądać, podobnie jest teraz z domenami pl.

 

ps. choć wg mojej oceny największe szanse na powodzenie miałaby oferta tworzenie minisitów plus podstawowe pozycjonowanie. Usługa w wersji mini, by koszt przypadający na jedną domenę był jak najniższy.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×