Jump to content
Sign in to follow this  
mikepolarny

granitory.pl

Recommended Posts

Masz klienta to powinieneś być zadowolony.

Ty masz domenę a on pomysł co można z nią zrobić. Cenę trzeba poprostu wynegocjować bo domena jak dla mnie jest warta 0zł, ale dla kogoś kto sprzedaje te maszyny może jakąś wartość ma.

Sprzedaj i dorzuć jeszcze www.frezery.pl bo jest wolna. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego domena jest warta 0pln?.Istnieje rynek tego typu produktow i co dla producenta moze byc lepszego niz ta domena?.

O producencie raczej nie myśl bo dla niego najważniejsza jest MARKA.

Wyobrażasz sobie jednego z producentów np. telewizorów dla którego jakąś wartość przedstawiała by strona telewizory.pl.

Dla niego liczy się strona z nazwą jego firmy bo to ona promuje konkretny produkt.

Domeną twojego typu mogą być zainteresowani jedynie hurtownicy tego typu urządzeń i to bez ugruntowanej pozycji na rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O producencie raczej nie myśl bo dla niego najważniejsza jest MARKA.

Wyobrażasz sobie jednego z producentów np. telewizorów dla którego jakąś wartość przedstawiała by strona telewizory.pl.

Dla niego liczy się strona z nazwą jego firmy bo to ona promuje konkretny produkt.

Domeną twojego typu mogą być zainteresowani jedynie hurtownicy tego typu urządzeń i to bez ugruntowanej pozycji na rynku.

 

Wyobraź sobie, że gdybym był producentem telewizorów choćby i z nazwą "TopTelewizeo" byłbym zainteresowany kupnem telewizory.pl :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny typu frezarki.pl,spawarki.pl itp sa tez dla Ciebie nic nie warte?.

 

Nie wiem jak dla Ciebie ale dla mnie najlatwiej zapamietac nazwe generyczna a nie zlepek liter lub slow ktory buduje marke.Dzien w dzien jestes atakowany tysiacem nazw bez wiekszego znaczenia i nie masz mozliwosci zapamietania chocby 5%.W tym przypadku prostota jest najbardziej cenna i w cenie przy okazji.To co napisales to lekkie zaprzeczenie istoty domainingu.Ogolnoswiatowy koncern moze i nie powinien budowac marki na takiej nazwie jak telewizory ale na przekierowanie to zlapanie Pana Boga za nogi.Lokalny dystrybutor jak najbardziej powinien sie czyms takim zainteresowac gdyz kazdy kto choc raz sie zetknie a wszystkie inne czynniki beda w porzadku klient zawsze bedzie wracal na ten adres.

Edited by mikepolarny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Napisałem domena jest dla MNIE warta 0 zł.

A co do producentów przedstaw jednego bo ja szukałem na : samochody.pl, telewizory.pl, lodowki.pl, radia.pl, telefony.pl

I nic żadnego producenta, ale widocznie oni się nie znają na domainingu. :wacko:

Edited by robas

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do producentów przedstaw jednego bo ja szukałem na : samochody.pl, telewizory.pl, lodowki.pl, radia.pl, telefony.pl

I nic żadnego producenta, ale widocznie oni się nie znają na domainingu. :wacko:

robas mówisz, masz : kultywatory.pl. I przestań już ....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Proszę o czytanie ze zrozumieniem.

Napisałem domena jest dla MNIE warta 0 zł.

A co do producentów przedstaw jednego bo ja szukałem na : samochody.pl, telewizory.pl, lodowki.pl, radia.pl, telefony.pl

I nic żadnego producenta, ale widocznie oni się nie znają na domainingu. :wacko:

Oczywiście, że się nie znają bo niby skąd? Znają się na samochodach, telewizorach, lodówkach itd. Świadomość "informatyczna", nawet nie mówię już o tak dalekiej specjalizacji jak domaining, jest śmiesznie mała. Większość prezesów, działów marketingów czy PR nie bardzo rozumie dlaczego jedna domena działa z www, a druga bez, nie wie, że jest coś takiego jak IDN, nie pojmuje jak można wykorzystać dobrą domenę generyczną dla swojego biznesu.

Z wolna zaczynają się tworzyć w dużych polskich firmach wyspecjalizowane działy domenowe, SEO/SEM itd.

Wszystko przed nami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No Panowie

Domena frezery.pl oczekuje w kolejce na rejestrację

Utworzona 2009.01.20 17:20:14

Ostatnia modyfikacja 2009.01.20 17:20:14

Registrar Active 24 Sp. z o. o.

Dołączył dzisiaj producent FREZERÓW :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

8k do negocjacji - skończ na 5k i badz zadowolony - bynajmniej mi taka kwota by odpowiadała :wacko:

 

5k to srednio koszt jednego takiego urzadzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Robas, piszesz o rzeczach o których ewidentnie nie masz potrzebnego rozeznania. Widzę duże braki w tematach związanych z wartością i wykorzystaniem domen.

 

Przykładem może być domena przenośniki.pl sprzedana producentowi przenośników za 2.000 EUR netto (przenosniki.pl należy do konkurencji). Na polskim rynku jest jeszcze mało firm, które zdają sobie sprawę z wartości odpowiednich domen dla ich biznesu. Ale nie ma się co dziwić -- nikt ich w tym zakresie nie edukuje.

 

Co do głównego tematu:

Jeszcze nigdy nie słyszałem tego słowa, ale myślę, że okolice ~500 EUR są realne.

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mikepolarny szkoda słów na robasa bo ten ktoś chyba chciałby się zająć domainingiem, ale nie pojmuję dlaczego.

Jego sposób myslenia zaprzecza istnieniu domainera. Jak możne taki generyk kosztować 0 zł itd. ..............

Poprostu robi dużo hałasu, pewnie założył sobie ze 2 konta na di i pomyslał że pownerwia kogoś, zabawi się i będzie fajnie.

 

Moja wycena to 4k, myslę że jest jak najbardziej osiagalna. Jeżeli nie jest to producent a dystrybutor to ma niezłą marżę na takim jednym cacku. Branża się rozwija także niezły zysk będzie gosiowi generowała w niedalekiej przyszłości. Jeżeli nie jest w stanie dać tyle to zaproponuj mu dzierżawę.

 

PS. o takim czymś słysze pierwszy raz, zanim wszedłem na posta myslałem że chodzi o literówkę garnitory.pl (garnitóry)

Edited by snip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plusem tej domeny jest to że raczej nie da się jej zastąpić.

Co z tego że pierwszy raz słyszę że tak sie mówi na sprzęt do robienia granity.

Ważne że jest zainteresowany i nie ma on zbytnio możliwości innego wyboru.

Warto powalczyć o przyzwoitą kwotę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mikepolarny szkoda słów na robasa bo ten ktoś chyba chciałby się zająć domainingiem, ale nie pojmuję dlaczego.

Jego sposób myslenia zaprzecza istnieniu domainera. Jak możne taki generyk kosztować 0 zł itd. ..............

Poprostu robi dużo hałasu, pewnie założył sobie ze 2 konta na di i pomyslał że pownerwia kogoś, zabawi się i będzie fajnie.

 

Moja wycena to 4k, myslę że jest jak najbardziej osiagalna. Jeżeli nie jest to producent a dystrybutor to ma niezłą marżę na takim jednym cacku. Branża się rozwija także niezły zysk będzie gosiowi generowała w niedalekiej przyszłości. Jeżeli nie jest w stanie dać tyle to zaproponuj mu dzierżawę.

 

PS. o takim czymś słysze pierwszy raz, zanim wszedłem na posta myslałem że chodzi o literówkę garnitory.pl (garnitóry)

 

[OT]a co to?[/OT]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja również nie słyszałem o czymś takim jak granitory, ale jeśli ktoś obraca takim niszowym, a drogim towarem to może być zainteresowany taką domeną. Myślę, że można będzie ją sprzedać za sensowne pieniądze, ciężko wycenić dokładnie, ale ta domena na pewno nie jest warta 0 zł, wystarczy uświadomić jakiegoś dystrybutora w korzyściach wynikających z posiadania takiej domeny i pieniądze zaraz się znajdą. :wacko:

 

PS dzięki za frezery.pl :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tymi firmami to rożnie bywa. Ostatnio firma chciała kupić ode mnie domenę z podobnej półki co granitory.pl, moja cena za domenę to 750zł a oni na to, że więcej jak 300zł nie zapłacą(powinienem zażądać 10k). No raczej nie oddam za darmo domeny, więc firma zarejestrowała com.pl, eu, com i postawiła na nich stronę firmową wraz ze sklepem. Czy było ją stać żeby wydać 750zł na domenę? Oczywiście że tak, ale lepiej jest dziadować niż wydać dodatkowe 450zł. Nie warto cackać się z firmami i oddawać im niemal darmo domeny, które są im niezbędne w prowadzeniu biznesu i które będą dla nich zarabiać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Domainer, przez to wartość Twojej domeny tylko wzrosła. Będzie teraz więcej ruchu na niej ze względu na to, że użytkownicy po prostu najczęściej wpisują w Polsce końcówkę .pl. Dzięki temu Twój przyszły klient (np. konkurencja) będzie miał większe korzyści (pasujący ruch).

Edited by Michal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak myslalem ze juz sie gdzies spotkalismy robas :wacko:.Czy to nie ty przypadkiem dales do wyceny na konkurencyjnym forum e-lala.pl?.

 

 

Ja sie z tym urzadzeniem zetknalem w Australi gdzie w kazdym sklepie,stacji itp.mozna bylo sobie kaupic napoj z tego urzadzenia.Urzadzenia sa drogie jak na cos takiego i skoro juz na polskim rynku jest kilku dystrybutorow/producentow to domena jest z pewnoscia cos warta.Pytanie ile bo faktycznie jak myslalem na chwile obecna jest to dosc niszowa sprawa.Rozrzut jest spory i pewnie domena bedzie dalej w moim protfolio bo za 1k nie chce sie jej pozbywac.

 

robas-sprawdz

 

blendery.pl

http://przecinarki.pl/

http://wykaszarki.pl/

http://kosiarki.pl/

 

Jak widac sa domeny "urzadzenia/maszyny" ktore znalazly zastosowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domainer

I nie zdają sobie sprawy własnie z tego co napisał Michał, oraz z tego że będą bulić za odnowienia tych wszystkich swoich .com.pl eu i innych esów floresów co da im w skali kilku lat duzo więcej wydatków niż by Tobie zapłacili.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak myslalem ze juz sie gdzies spotkalismy robas :).Czy to nie ty przypadkiem dales do wyceny na konkurencyjnym forum e-lala.pl?.

 

 

Ja sie z tym urzadzeniem zetknalem w Australi gdzie w kazdym sklepie,stacji itp.mozna bylo sobie kaupic napoj z tego urzadzenia.Urzadzenia sa drogie jak na cos takiego i skoro juz na polskim rynku jest kilku dystrybutorow/producentow to domena jest z pewnoscia cos warta.Pytanie ile bo faktycznie jak myslalem na chwile obecna jest to dosc niszowa sprawa.Rozrzut jest spory i pewnie domena bedzie dalej w moim protfolio bo za 1k nie chce sie jej pozbywac.

 

robas-sprawdz

 

blendery.pl

http://przecinarki.pl/

http://wykaszarki.pl/

http://kosiarki.pl/

 

Jak widac sa domeny "urzadzenia/maszyny" ktore znalazly zastosowanie.

 

W USA jest identycznie - wiekszosc sklepow posiada takie urzadzenia i sa one zazwyczaj darmowe ;)

 

Ogolnie w kurortach takich krajow jak Turcja, Egipt itd te urzadzenia sa bardzo rozpowszechnione = szczegolnie na plazowych barach itd :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×