Jump to content
maciek

Czy zdarza wam się...?

Recommended Posts

Czy zdarza wam się czasem rejestrowac domene pod konkretna firme (nie taka, ktora zlecila wam znalezienie domeny)?

 

Mam na mysli sytuacje, kiedy np widzicie, ze firma (ktora ma kase - bo wydaje ja na gadzety, na reklame etc) ma strasznie slaby adres - probujecie znalezc cos dobrego i zaproponowac jej odsprzedanie?

 

ktos w ogole robil tak kiedys? jesli tak - czy moze podzielic sie na forum wnioskami i doswiadczeniem? ;)

czy w ogole firmy sa zainteresowane? czy komus sie to kiedys udalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy zdarza wam się czasem rejestrowac domene pod konkretna firme (nie taka, ktora zlecila wam znalezienie domeny)?

 

Mam na mysli sytuacje, kiedy np widzicie, ze firma (ktora ma kase - bo wydaje ja na gadzety, na reklame etc) ma strasznie slaby adres - probujecie znalezc cos dobrego i zaproponowac jej odsprzedanie?

 

ktos w ogole robil tak kiedys? jesli tak - czy moze podzielic sie na forum wnioskami i doswiadczeniem? ;)

czy w ogole firmy sa zainteresowane? czy komus sie to kiedys udalo?

 

co to znaczy slaby adres, przyklady konkrety

 

Moje przemyslenia na ten temat sa takie, ze na tym forum nie popieramy cybersquattingu ;)

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zazwyczaj to nie działa. Skoro firma już wydaje na marketing i na gadgety to nie jest pewne że wyda te pieniądze drugi raz tylko po to zeby zmienic adres.

Zdarza się też że słaby adres zaczyna nie być słaby jak firma go rozreklamuje.

 

To są szanse 50/50 ze manewr odsprzedania sie uda.

A jeżeli w gre wchodzi TM to juz wogóle przechlapane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co to znaczy slaby adres, przyklady konkrety

 

Moje przemyslenia na ten temat sa takie, ze na tym forum nie popieramy cybersquattingu ;)

Pozdrawiam.

 

wydaje mi sie, ze to co mam na mysli, mimo ze moze nie opisalem tego wystarczajaco jasno, pod cybersquatting nie podchodzi ;p

 

dlatego podanie przykladu to dobry pomysl

 

chce wyremontowac sobie mieszkanko, wiec wpisuje w google 'uslugi budowlane' i wyskakuje mi firma (nie na pierwszej stronie, ale wyskakuje - to jest przyklad) Zub, ktora ma adres "www.zub.yoyo.pl"

fraza "zub" we wszystkich, poza net.pl sensownych koncowkach jest oczywiscie zajeta, jednak wydaje mi sie, ze dla takiej firmy, chcacej jakos istniec w sieci, duzo lepsza domenka bylaby powiedzmy (przyklad) uslugi-remontowe.biz

oczywiscie taki adres moglby sluzyc tylko jako przekierowanie do wczesniejszej strony, ale i tak chyba wygladalby duzo lepiej na wizytowce niz obecny.

 

i stad moje pytanie - czy macie doswiadzczenie w takich przypadkach i czy ewentialne firmy, ktorym zlozyliscie propozycje byly w ogole zainteresowane?

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
zazwyczaj to nie działa. Skoro firma już wydaje na marketing i na gadgety to nie jest pewne że wyda te pieniądze drugi raz tylko po to zeby zmienic adres.

Zdarza się też że słaby adres zaczyna nie być słaby jak firma go rozreklamuje.

 

To są szanse 50/50 ze manewr odsprzedania sie uda.

A jeżeli w gre wchodzi TM to juz wogóle przechlapane.

 

ale nie mialem na mysli gadzetow z adresem - raczej wlasnie chodzi mi bardziej o firme ktora z jednej strony daje kase na "standardowy" marketing, a w ogole nie wykorzystuje w tej dziedzinie mozliwosci internetu

Share this post


Link to post
Share on other sites
wydaje mi sie, ze to co mam na mysli, mimo ze moze nie opisalem tego wystarczajaco jasno, pod cybersquatting nie podchodzi ;p

 

dlatego podanie przykladu to dobry pomysl

 

chce wyremontowac sobie mieszkanko, wiec wpisuje w google 'uslugi budowlane' i wyskakuje mi firma (nie na pierwszej stronie, ale wyskakuje - to jest przyklad) Zub, ktora ma adres "www.zub.yoyo.pl"

fraza "zub" we wszystkich, poza net.pl sensownych koncowkach jest oczywiscie zajeta, jednak wydaje mi sie, ze dla takiej firmy, chcacej jakos istniec w sieci, duzo lepsza domenka bylaby powiedzmy (przyklad) uslugi-remontowe.biz

oczywiscie taki adres moglby sluzyc tylko jako przekierowanie do wczesniejszej strony, ale i tak chyba wygladalby duzo lepiej na wizytowce niz obecny.

 

i stad moje pytanie - czy macie doswiadzczenie w takich przypadkach i czy ewentialne firmy, ktorym zlozyliscie propozycje byly w ogole zainteresowane?

pozdrawiam

 

no troche sensu w tym jest.

Czasami łatwiej jest zapamietać fraże reklamowa niż nazwę firmu i w takich przypadkach czasami firmy uzywaja takich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja raz tak zrobiłem i mogę napisać, że firma mnie wydymała ;) Firma miała domenę w com.pl a ja miałem .pl, zaproponowałem sprzedaż domeny, firma od razu odmówiła. 3 dni później zgłosiła się osoba oferująca 5 x reg fee za domenkę. No cóż, zgodziłem się, bo po co ją trzymać skoro ruch był zerowy. Po dokonaniu cesji wchodzę na .PL a tu stronka firmy z com.pl ;) Teraz jak o tym myślę to wydaje mi się, że to oni kogoś podstawili. Z drugiej strony szacunek za dobry zakup ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na miejscu firmy nie pisałbym czegoś w stylu "Witam, jestem z firmy PKN Orererelen, nasz kapitał to 9,999,999,999$ i chcemy kupić od Pana fajnybank.pl" To idiotyzm ze strony firm, napisal bym z prywatnego adresu i sie ostro targował ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja raz tak zrobiłem i mogę napisać, że firma mnie wydymała :) Firma miała domenę w com.pl a ja miałem .pl, zaproponowałem sprzedaż domeny, firma od razu odmówiła. 3 dni później zgłosiła się osoba oferująca 5 x reg fee za domenkę. No cóż, zgodziłem się, bo po co ją trzymać skoro ruch był zerowy. Po dokonaniu cesji wchodzę na .PL a tu stronka firmy z com.pl :D Teraz jak o tym myślę to wydaje mi się, że to oni kogoś podstawili. Z drugiej strony szacunek za dobry zakup :P

Profesjonalne działanie. Szacunek dla firmy... Ktoś tam nieźle pomyślał...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×