Jump to content
pitreq

jak sie rozliczyc?

Recommended Posts

Sprzedalem domene wiekszej firmie w Polsce, podpisalem z nimi umowe, ich przedstawiciel powiedzial, ze zaplacili za mnie podatek... nie mam dzialalnosci gospodarczej, jak sie z tego rozliczyc z US?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostaniesz od nich PIT'a (PIT 11?), przy rozliczeniu rocznym tylko wpiszesz dochód jaki będzie wykazany na tym PIT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli to była transakcja kupna-sprzedazy z umowa firma-osoba prywatna to jaki podatek?

Firma placi 2% podatku (gdy domena powyzej 1000 zl) i sobie wpisuje umowe w koszty i koniec sprawy. Czy inaczej? Ty chyba sam musi to wpisac jako przychod od ktorego nie ma podatku - albo i nawet sie tego nie wpisuje. Watpie zeby firma jeszcze jakies PITy przesylala?

Edited by mag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mysle ze Mag ma racje, firma zaplacila 2% podatku od czynnosci cywilno-prawnych. Przy transakcjach powyzej 1 k, nalezy go zaplacic, kto to zrobi jest kwestia dogadania sie miedzy kupujacym a sprzedajacym.

Pozdrawiam

Edited by guardiola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli dobrze rozumiem, ze jezeli jako osoba prywatna sprzedam firmie domene za 400zł poprzez umowe kupna-sprzedazy wowczas nikt z nas nie placi podatku tak?

 

A jezeli np za 1500zł sprzedam wówczas firma musi zapłacić 2% od tej kwoty a ja nadal nic nie płacę. Dobrze rozumuję?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli dobrze rozumiem, ze jezeli jako osoba prywatna sprzedam firmie domene za 400zł poprzez umowe kupna-sprzedazy wowczas nikt z nas nie placi podatku tak?

 

A jezeli np za 1500zł sprzedam wówczas firma musi zapłacić 2% od tej kwoty a ja nadal nic nie płacę. Dobrze rozumuję?

 

Przykładnie, jak każdy obywatel, zapłacisz podatek dochodowy :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli w zeszłym roku sprzedałem cztery domeny na łączna sume ok. 200-300zł to czy musze je uwzgledniac w ogole w zeznaniu rocznym?

 

nie wiem jeszcze czy druga strona ksiegowala te operacje, jesli tak to mam je wpisywac?

 

rok temu mialem podobnie i wpisalem to jako Inny dochód.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle ze Mag ma racje, firma zaplacila 2% podatku od czynnosci cywilno-prawnych. Przy transakcjach powyzej 1 k, nalezy go zaplacic, kto to zrobi jest kwestia dogadania sie miedzy kupujacym a sprzedajacym.

Pozdrawiam

 

no tutaj tranzakcja byla powyzej 1 tys i to sporo... dogadalem sie z nimi niby ze oni zaplaca podatek... wiec jak to niby wyglada?

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli w zeszłym roku sprzedałem cztery domeny na łączna sume ok. 200-300zł to czy musze je uwzgledniac w ogole w zeznaniu rocznym?

 

nie wiem jeszcze czy druga strona ksiegowala te operacje, jesli tak to mam je wpisywac?

 

rok temu mialem podobnie i wpisalem to jako Inny dochód.

 

 

Odświerzę temat żeby nie zakłądać nowego. Czyli dochód kilkaset złotych wpisujemy jako Inny Dochód (domeny sprzedane na aftermarket) ??

 

2 pytanie: Czy podatek od czynnosci cywilno-prawnych o którym mowa w temacie płacimy w przypadku domen kupionych powyżej 1000 zł za sztukę tak? Dobrze zrozumiałem ?

 

3 pytanie: Dochód z namedrive też wpisać w Inny Dochód ? Czy taki dochód uwzględniamy dopiero po wypałaceniu pieniędzy z konta czy nie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×