Jump to content
Sign in to follow this  
Grzesiek B.

Rozliczenie płatności z Sedo

Recommended Posts

Witam,

 

sorry za lekko lamerskie pytanie ale to moja pierwsza transakcje via Sedo i liczę na Waszą pomoc.

Kasa wpłynęła - super - chodzi natomiast o to jak to rozliczyć? Czy jak w przypadku AM wystawiam na

nich f-re VAT?

 

Dzięki za pomoc ^_^

 

Grzesiek B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Plik widziałem więc oddam go księgowej i mam nadzieje, że będzie wiedziała co z nim zrobić ;-)

Thx,

Grzesiek B.

mój księgowy do dzisiaj(od 6 miesięcy) drapie się po głowie i nie wie jak zaksięgować...

nie mówiąc już o US w Wawie...^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystawiasz fakturę normalnie kupującemu - jego dane są widoczne po transakcji. Kwota na fakturze musi być taka sama jak kwota za którą sprzedałeś domenę. Jeśli ma NIP EU to vat 0% albo np. juz nie pamiętam. Jeśli osoba fizyczna to w cenie zawierasz 22%. W billingu masz też potwierdzenie transakcji razem z faktura za prowizje. Do faktury za prowizje wystawiasz fakture wewnętrzną i idzie w koszty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co jeśli ja nie prowadzę działalności gpspodarczej? Jak powinien wyglądać rachunek który wystawię kupującemu i czy komuś udało się sprzedać domenę jako os. fizyczna i opodatkować tylko 50% zysku (prawa autorskie).

 

Co do VATu to jeśli kupujący jest z USA to o VAT nie ma mowy a oclić tego na logikę nie mogą ;)

 

A tak poza tym to prowadząc działalność gospodarczą (spekulacja domenami/serwisami) mogę przejść na 3% ryczałt? Jakiego rodzaju musi to być handel aby urzędnik zezwolił nam na 3% opodatkowanie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×