Jump to content
sz3kla

Przeniesienie domen z Nazwa do PPD

Recommended Posts

Witam.

 

Problem jak w temacie.

Otóż chciałbym przenieść swoje domeny z nazwa.pl do PPD.pl w którym się zakochałem. :)

Wiadomo dlaczego, z uwagi na funkcjonalność, łatwiejsze rozporządzanie. ;)

 

I tu kieruję do Was moje pytanie, jak to szybko i sprawnie zrobić?

 

Domenek mam kilkanaście, chciałbym to w miare wygodnie zrobić. :)

 

Prosze o pomoc. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz kod authinfo to zrobisz to bez problemu. Gorzej jeżeli domeny rejestrowałeś w promocji i kod masz ukryty. Wtedy musisz zapoznać się z konkretnym regulaminem i znaleźć informacje dotyczące warunków, które musisz spełnić aby otrzymać kod.

Inną opcją jest założenie opcji na swoją domenę w PPD i czekanie aż domena spadnie. Później ona automatycznie zostanie zarezerwowana i możesz ją zarejestrować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, o opcji myślałem. Jednak wszystkie domeny są stosunkowo niedawno kupione, tak więc na realizacje opcji musiałbym czekać prawie do końca roku, a z niektórymi nawet do roku przyszłego.

 

A nie chcę się tak długo użerać z panelem klienta w nazwa.pl, wiec ta opcja odpada. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie chcę się tak długo użerać z panelem klienta w nazwa.pl, wiec ta opcja odpada. :)

 

No to sprawa prosta. Jesli domeny byly zakupione w promocji,

to placisz za przedluzenie, skladasz wniosek o authinfo,

dostajesz go i przenosisz domene do dowolnego rejestratora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie chcę się tak długo użerać z panelem klienta w nazwa.pl, wiec ta opcja odpada. :)

 

 

Hmm... no ale przecież te domeny po prostu tam leża sobie... Po co grzebac i ruszac cos co sobie dobrze lezy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to sprawa prosta. Jesli domeny byly zakupione w promocji,

to placisz za przedluzenie, skladasz wniosek o authinfo,

dostajesz go i przenosisz domene do dowolnego rejestratora

Taaa.. bardzo prosta.. :)

Tylko że domen mam około 15, a nie chcę płacic za przedłużenie każdej po 122zł. :)

 

Właśnie dowiedziałęm się od znajomego, że jeżeli chcę uzyskać kod authinfo w celu przeniesienia domen do innego rejestratora, to nazwa każe sobie zapłacić 122zł za przedłużenie, w celu rekompensaty nie wywiązania siez warunków promocji.

To ja dziekuję, niech sobie tam leżą. ;]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaa.. bardzo prosta.. :D

Tylko że domen mam około 15, a nie chcę płacic za przedłużenie każdej po 122zł. :)

 

Właśnie dowiedziałęm się od znajomego, że jeżeli chcę uzyskać kod authinfo w celu przeniesienia domen do innego rejestratora, to nazwa każe sobie zapłacić 122zł za przedłużenie, w celu rekompensaty nie wywiązania siez warunków promocji.

To ja dziekuję, niech sobie tam leżą. ;]

 

Niech leżą. W między czasie załóż na nie opcje w PPD i maksymalnie koszt przedłużenia wyniesie Cię 54,9 zł (razem z rejestracją domeny).

Będziesz miał 2x taniej i domeny będziesz miał w swoim ulubionym panelu :)

Ewentualnie jeżeli znajdziesz kupca wcześniej to do ceny doliczysz sobie 122 zł i będziesz miał problem z głowy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ewentualnie jeżeli znajdziesz kupca wcześniej to do ceny doliczysz sobie 122 zł i będziesz miał problem z głowy

Momencik, bo nie rozumiem. Z tego co wiem, to nazwa.pl nie wymaga przedłużania domeny, przed dokonaniem jej cesji.

Czy może się mylę

?

 

@edit

 

Z tego co mi wiadomo, to te 122zł doliczyć trzeba w przypadku cesji domeny do innego rejestratora, bo wiąże się to, jak się domyślam, z pozyskaniem authinfo/authcode. Jeśli cesja będzie miała charakter wewnętrzny, tzn. między dwoma użytkownikami nazwa.pl, jest to wtedy proces bezpłatny, tak?

Edited by sz3kla

Share this post


Link to post
Share on other sites
Momencik, bo nie rozumiem. Z tego co wiem, to nazwa.pl nie wymaga przedłużania domeny, przed dokonaniem jej cesji.

Czy może się mylę

?

 

@edit

 

Z tego co mi wiadomo, to te 122zł doliczyć trzeba w przypadku cesji domeny do innego rejestratora, bo wiąże się to, jak się domyślam, z pozyskaniem authinfo/authcode. Jeśli cesja będzie miała charakter wewnętrzny, tzn. między dwoma użytkownikami nazwa.pl, jest to wtedy proces bezpłatny, tak?

 

 

wtedy jest bezpłatny, tylko do innegoi rejestratora kosztuje, ale to już problem kupującego jeżeli chce przenieśc do innego rejestratora.

 

Podsumowując polecam założyć opcje w PPD na własne domeny i problem z głowy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w nazwa.pl ale ja ostatnio wyrwalem z gardla kody authinfo dla domen zarejestrowanych w promocji.Roznica byla taka ze te domeny rejestrowal inny uzytkownik a ja je tylko zakupilem.Troche musialem sie poklocic i wkleic z 3-4 razy link to regulaminu NASK ale koniec koncow przynioslo to efekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem wydaje mi się już być rozwiązany. :)

Krótko i na temat.

W przypadku cesji wewnętrznej u rejestratora, w tym przypadku nazwa.pl, cesja jest bezpłatna.

W przypadku cesji do innego operatora, płacimy 122zł za przełużenie domeny na kolejny rok przed dokonanie cesji, ponieważ nie dotrzymaliśmy warunków promocji.

 

A jeśli o rejestratora chodzi, to w nazwie już niczego nie kupuję. Leżą tam moje dotychczas zakupione domenki i czekają na nabywce.

A dziś dokonałem już swojego pierwszego zakupu w PPD.pl i jestem zadowolony. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak w nazwa.pl ale ja ostatnio wyrwalem z gardla kody authinfo dla domen zarejestrowanych w promocji.Roznica byla taka ze te domeny rejestrowal inny uzytkownik a ja je tylko zakupilem.Troche musialem sie poklocic i wkleic z 3-4 razy link to regulaminu NASK ale koniec koncow przynioslo to efekt.
W przypadku cesji do innego operatora, płacimy 122zł za przełużenie domeny na kolejny rok przed dokonanie cesji, ponieważ nie dotrzymaliśmy warunków promocji.
Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

W zasadzie mógłbyś spróbować powalczyć z nazwa.pl o te kody, bo z tego wynika, że powinni ci je udostępnić bez żadnych warunków. Może Ci się uda wcześniej przetransferować domeny :)

Edited by piotrek00

Share this post


Link to post
Share on other sites
Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

Skąd wziąłeś ten fragment? Regulamin promocji w nazwie, regulamin ogolny zakupu domen, cz yteż regulamin nask?

 

Bo wg. ostatnego zdania tego regulaminu, wychodziłoby na to, że jednak mogę się wykłucać o wydanie authinfo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Regulamin praw abonenta.

 

http://dns.pl/porozumienie/prawab.html

 

 

ciekawe, nie słyszałem o tym żeby rejestratorzy musieli wydawać kody authinfo na żądanie, nawet tych promocyjnie kupionych. Właśnie korespondowałem z home.pl i ni bata nie chcą, dopiero po prolongacie za kolejny rok, mimo że im podałem linki z regulaminu NASK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem że NASK jest ponad wszystkimi rejestratorami, że rejestratorzy podegają NASKowi. Tak wiec i regulaminy NASKu są regulaminami nadrzędnymi.

A regulamin NASKu jasno określa że:

Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.

Więc o co tu chodzi? Jakim prawem rejestrator może narzucać coś wbrew regulaminowi organizacji nadrzędnej?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc o co tu chodzi? Jakim prawem rejestrator może narzucać coś wbrew regulaminowi organizacji nadrzędnej?

 

Niestety oficjalne stanowisko NASK jest takie, że regulaminy partnerów regulują ich stosunki (w tym wypadku to wyjątkowo adekwatne słowo ;-) z abonentami, w szczególności dotyczy to regulaminów promocji.

 

W praktyce sprowadza się to do tego, że rejestrator owszem, MUSI wydać authinfo na prośbę abonenta, ale NASK-owi nic do tego, czy do pisma z authinfo będzie załączona faktura ?karna? do opłacenia za naruszenie warunków promocji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli podsumowując, kod mi wydadzą, jednak zarządają prolongaty, od której już nie moge się odwołać w NASK?

 

Więc sprawa zamknięta.

Skoro tak to sie przedstawia to zrobię jak pisałem wcześniej. To co już mam w nazwie, tam pozostanie. Częśc postaram się sprzedać. To co zostanie, albo obłożę opcjami, co bardziej interesujące, a reszta spadnie.

No i oczywiście na stałe przechodzę do PPD.pl :)

 

A odnośnie PPD.pl

Tam już nie ma tego typu haczyków? Zauważyłem że authinfo mogę uzyskać w każdej chwili, tak więc w każdej chwili mogę dokonać transferu wewnętrznego domeny-do klienta ppd.pl jak i równiez zewnętrznego-do innego rejestratora, nieodpłatnie, bez żadnych prolongat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli podsumowując, kod mi wydadzą, jednak zarządają prolongaty, od której już nie moge się odwołać w NASK?

 

Więc sprawa zamknięta.

Skoro tak to sie przedstawia to zrobię jak pisałem wcześniej. To co już mam w nazwie, tam pozostanie. Częśc postaram się sprzedać. To co zostanie, albo obłożę opcjami, co bardziej interesujące, a reszta spadnie.

No i oczywiście na stałe przechodzę do PPD.pl :)

 

A odnośnie PPD.pl

Tam już nie ma tego typu haczyków? Zauważyłem że authinfo mogę uzyskać w każdej chwili, tak więc w każdej chwili mogę dokonać transferu wewnętrznego domeny-do klienta ppd.pl jak i równiez zewnętrznego-do innego rejestratora, nieodpłatnie, bez żadnych prolongat?

 

 

z tego co widziałem to nie ma tam promocji na rejestracje domen wiec tez nie ma obowiązku prolongowania, wiec kod authinfo powinni wydac od razu ale lepiej poczytaj regulamin

Share this post


Link to post
Share on other sites
A odnośnie PPD.pl

Tam już nie ma tego typu haczyków? Zauważyłem że authinfo mogę uzyskać w każdej chwili, tak więc w każdej chwili mogę dokonać transferu wewnętrznego domeny-do klienta ppd.pl jak i równiez zewnętrznego-do innego rejestratora, nieodpłatnie, bez żadnych prolongat?

 

W PPD.pl nie ma *żadnych* haczyków. Nie jestem hipokrytą. ;-)

http://dpl.pl/jak-dobrze-kupic-domene/

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodziło mi o ppd, ale właśnie zauważyłem że tam też jest promocja do końca marca. musisz poczytać regulamin promocji albo najlepiej napisać do nich

Share this post


Link to post
Share on other sites
chodziło mi o ppd, ale właśnie zauważyłem że tam też jest promocja do końca marca. musisz poczytać regulamin promocji albo najlepiej napisać do nich

 

Regulamin promocji Gorący marzec (do wglądu przy każdej rejestracji itp.):

https://ppd.pl/promo/rules.html?id=349817816

 

Krótki i prosty, bo tylko te z haczykami są długie i skomplikowane. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry artykuł. :)

Szkoda tylko że przeczytałem go po tym, jak zarejestrowałem kilka domen w nazwie... :|

Co do sprzedazy domeny zartejestrowanej u Ciebei w PPD, rozumiem, że wystarczy mi authinfo lub też authcode? Nie muszę drukować i wysyłać do podpisania żadnych wniosków..? ;>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesli chcesz miec domeny w swoim panelu u innego rejestratora w przeciagu tygodnia zakladasz na nie opcje, a w nazwie wydajesz dyspozycje usuniecia domen(wykasowania)

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×