Jump to content
Paweł Kobis

Parkowanie aby się każdemu opłaciło

Recommended Posts

Witam

 

Jako że posiadam kilka serwerów i unlimited transfery na każdym z nich zastanawiam się nad postawieniem dobrego systemu parkowania domen dla ludzi z PL i nie tylko. Jak czytałem to forum (i nie tylko to) każdy ma jakieś zastrzeżenia co do firm które się tym zajmują. Może czas zrobić coś porządnego u nas? Tak więc proszę odpowiedzcie mi na pytania:

 

Co musi mieć dobry parking

Jak powinien zarabiać właściciel domeny i właściciel serwisu

Na co uważać przy budowie takiego serwisu

Co wasz wkurza u innych

Co chwalicie u innych

Jakieś wasze pomysły co do parkingu

 

Jeśli chodzi o samo oprogramowanie to nie jest problem. Problem jest tylko w tym aby wszyscy byli zadowoleni z tego projektu (ale mi to utopią zajechało - wszyscy zadowoleni)

 

Czekam na wasze opinie i propozycje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Jako że posiadam kilka serwerów i unlimited transfery na każdym z nich zastanawiam się nad postawieniem dobrego systemu parkowania domen dla ludzi z PL i nie tylko. Jak czytałem to forum (i nie tylko to) każdy ma jakieś zastrzeżenia co do firm które się tym zajmują. Może czas zrobić coś porządnego u nas? Tak więc proszę odpowiedzcie mi na pytania:

 

Co musi mieć dobry parking

Jak powinien zarabiać właściciel domeny i właściciel serwisu

Na co uważać przy budowie takiego serwisu

Co wasz wkurza u innych

Co chwalicie u innych

Jakieś wasze pomysły co do parkingu

 

Jeśli chodzi o samo oprogramowanie to nie jest problem. Problem jest tylko w tym aby wszyscy byli zadowoleni z tego projektu (ale mi to utopią zajechało - wszyscy zadowoleni)

 

Czekam na wasze opinie i propozycje

 

 

No to zes pojechal po bandzie teraszzzz :)

A zdradzisz mnie ciemnemu i prostemu czlowiekowi jak pozyskasz ta drga strone medalu czyli podmioty/ludzi ktorzy placa ze reklame ??

Bo to jest chyba podstawa interesu parkingu ,adsense itd

No chyba ze ja czegos nie wiem ?

Ale jak wstawlem rano to nic czytalem zeby zeby google mialy nowa globalna, realna konkurencje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

W każdym parkingu są plusy i minusy, które nawzajem w efekcie końcowym się uzupełniają i człowiek 'wychodzi' zadowolony. Stworzenie idealnego parkingu czy tam rejestratora jest moim zdaniem fizycznie niemożliwe. To 'coś' cały czas ewoluuje. Jeżeli nie powstał jeszcze twór idealny, nad którym siedzą większe tuzy w parkowaniu niż w pozycjonowaniu, jest to dla mnie awykonalne...ale jak chcesz to działaj.

Jak już chesz robic rewolucję.. to pomyśl o nowej profesjonalnej giełdzie domen PL.

Tak mi się zdaje, ale to tylko moje zdanie.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zrozumieliśmy się za bardzo :)

 

Jako twórca najstarszego systemu wymiany linków stałych i uważany przez sporą grupę ludzi za specjalistę SEO mam pewne możliwości zarówno techniczne jak i kontaktowe.

Proszę jednak jeśli są ludzie zainteresowani tematem do odpowiedzi na moje pytania. Większość z was ma już parę domen zaparkowanych więc dodam jeszcze pytanie :

 

Co musi mieć inny parking aby zdecydować się na zmiany - poza oczywiście większą gotówką dla was

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może to nic specjalnego, ale mi na parkingu brakuje jakiejś strony na której byłby pokazane wszystkie szablony. Mogły by być jakieś miniatury, byle były dobrze widoczne i na jednej stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to myśle i myśle czego mi brakuje i szczerze mówiąc to nie potrafie znaleźć takiej rzeczy na tą chwilę.

 

PS. Możesz być specjalistą SEO i możesz mieć kontakty ale otwieranie parkingu to moim zdaniem poważna sprawa. Trzeba dysponować naprawde dużą gotówką. Obecne parkingi zjadają nową konkurencje (zupełnie nie znaną w środowisku domenowym) na śniadanie. Dysponują taką gotówką że mogą dopłacać do tego aby nic innego nie mogło zaistnieć na rynku. Musisz też pamiętać że jeśli będziesz chciał korzystać z feedów Googli to wiedz że już nie wystaczy mieć te ponad pół miliona uników na wszystkich domenach. Sprawy techniczne nie są tak wymagające wiec myśle ze zachwalanie możliwości technicznych jest nie na miejscu. Kolejną sprawą jest znalezienie właścicieli ogromnych portfolio z ogromnym ruchem bo tak naprawde to oni się liczą w parkingach i mają lepsze warunki niż ludzie którzy mają ruch na poziomie kilku tysięcy wejść dziennie. Jak ich przekonasz do zmiany parkingu? :) Jedz na następnego T.R.R.A.F.F.I.C'a na Florydzie pogadaj z ludzmi i wszystkiego się dowiesz.

 

Parking to nie jest program GPTR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może to nic specjalnego, ale mi na parkingu brakuje jakiejś strony na której byłby pokazane wszystkie szablony. Mogły by być jakieś miniatury, byle były dobrze widoczne i na jednej stronie.

 

Przecież coś takiego jest na stronie głównej w ND.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój idealny parking to NameDrive z 2x większymi stawkami :)

Jakoś nie widzę konkretniejszych minusów u ND poza stawkami. A propozycji ulepszeń można nazbierać multum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Ale sceptyczne podejście do tematu :)

Naprawdę tak trudno porozmawiać na konkretny temat ?

Przecież rozmawiamy.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Uważam, że do odważnych świat należy i warto spróbować. Inaczej by ta rozmowa wyglądała, gdyby były konkretne fundamenty, tak po prostu nie każdy wierzy w końcowy efekt. Na 1 z forów zagranicznych człowiek także poszedł w kierunku "nowego parkingu", ostatnio nie sprawdzałem efektu, ale sprawa przeciągała się, bo niestety wszystko kosztuje. Jak jest dobry produkt, o chętnych nie ma problemu, to przecież jest internet. Jak stworzyć dobry produkt, no to już poważniejsza sprawa. Ja tak wstępnie napiszę. Pierwsze - dobry i sprawny panel obsługi, wziąć wzór z takiego, którego samemu się chętnie używa, albo wzorować się na innych dobrych rozwiązaniach powiązanych z tematem. Np. u rejestratorów ocena paneli jest skrajnie różna. Następnie dobre templates, dużą zaletą byłoby dodawanie własnych zdjęć w wybrane miejsce, a także własnych linków (co do linków - nie wiem czy jest to możliwe na parkingu). I w zasadzie to wszystko :) Kluczem jest wysokość wypłat, która zależy od stawek za klik i ctr, a ctr w dużym stopniu zależy od dobrego templates. Moim zdaniem parkingi produkują za dużo templates, a wystarczyłoby dać możliwość wstawiania własnych zdjęć i strony by się różniły (choć nie wiem czy jest to możliwe technicznie). A żeby interes zaczął się kręcić przyda się dobry program partnerski. Jedno ostrzeżenie, tworzenie produktu tylko na rynek lokalny, np. pl nie ma sensu, internet jest jeden. ps. warto pomyśleć też o nowym kierunku powiązanym z tematem, konkurencję na rynku rozwiniętym tworzy się poprzez zaplecze i profesjonalizm, dla nowych konkurencyjnych idei często wystarczy pomysł i zapał. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przecież coś takiego jest na stronie głównej w ND.

Mówisz o tych miniaturach w prawym górnym rogu?? Są do kitu. Za małe i trzeba je przewijać by zobaczyć resztę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

najwazniejsze sa zarobki. wydaje mi sie ze kazdy jakos przeboleje niewygodny panel lub slabe statystyki, brzydkie landery jesli zarobki sa wyzsze niz u konkurencji. na pewno potrzebne sa duze pieniadze, wiedza i kontakty. jesli chodzi o feed to raczej nie ma wyboru - google, ale zeby go dostac to tez nie rurki z kremem-odpowiednia ilosc ruchu, przy czym liczy sie tez jakosc tego ruchu. wiem ze nawet niektore z duzych parkingow nie maja feed'u bezposrednio z google tylko np. z ask.com czyli dochodzi jeszcze jeden posrednik do podzialu kasy. musisz tez pamietac ze google placi NET 30 czyli musialbys miec duze srodki w zapasie zeby wyplacac NET 15 tak jak wszystkie duze parkingi. jesli czujesz sie na silach - czemu nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o fundusze to w tym problemu niema. Nie jestem osobą prywatną na dorobku i myślę że śmiało mogę konkurować z innymi (na pewno też nie mam takich obrotów), powiedzmy w dużym uproszczeniu że środki rzędu 300 - 500k nie są dla mnie/nas przerażająco wielkie. Nie myślę o stawianiu kolejnego klocka ale o czymś co ma ręce i nogi oraz powstało przy pomocy zainteresowanych bo tylko wtedy projekt ma ręce i nogi. Na razie badam temat jeśli uznam że jest sens to go zrealizuje. Głupotą było by inwestować w coś co nie jest potrzebne stąd właśnie moje pytania do Was.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Wiesz... 300 do 500k to już jest konkret.

Powoli zaczynam Cię rozumiec, bo jeżeli dysponuje takim zapleczem (oczywiście gotówkowym, nie żadne kredyty), to rzeczywiście zacząłbym się nad tym zastanawiac.

....ale to trzeba nad czymś takim GRUBO się zastanowic....

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I właśnie dlatego rozpocząłem ten temat. Mając konkrety wasze wskazówki mogę podciąć konkretną decyzję. Nie jestem dzieciakiem co łapie 100 srok za ogon. Jeden dobry projekt, przemyślany i można działać.

 

Dlatego jeszcze raz zwracam się z prośbą do wszystkich aby pomogli mi i udzielili odpowiedzi na pytania zadane w pierwszym poście w tym temacie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Ja powiem tak...moim skromnym zdaniem...

Rynek domen w Polsce nie potrzebuje nowego parkingu. Myślę że najpierw polska giełda, a potem polski parking.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka uwag poczatkujacego w kwestii parkingu, korzystam z sedo

 

1. po pierwsze mozesz wiecej placic; obecni dostawcy albo twierdza ze placa w najlepszym razie 80% (tego co dostaja od googla) albo nic na ten tamat nie mowia.

2. zdarza sie ze strony parkingu dlugo sie laduja, z tego powodu na pewno czesc ludzi idzie gdzie indziej

3. moze jestes w stanie dostarczyc ogloszenia od innego dostawcy niz google za wieksze pieniadze i/lub przy lagodniejszych wymaganiach ( dzisiaj google nie toleruje pewnych kategorii ruchu )

4. w kwestii formatow wyswietlanych stron mozna duzo poprawic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giełda domen jest u mnie na tapecie :)

 

Ja nie chcę dochodu opierać na Google. W głowie mam tworzenie specjalnych stron dla tych celów - zboczenie SEO.

Wstępnie rozmawiałem już z kilkoma dostawcami reklam i może się uda wogóle ominąc G. Na pewno reklamy będą zróżnicowane dla każdego kraju i nie nastawiam się tylko na PL rynek - to by było samobójstwo.

 

Największą zmorą moim zdaniem będzie PP bo żeby komuś dać trzeba komuś wziąć i tu się zastanawiam nad sensem tego rozwiązania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam

 

Jako że posiadam kilka serwerów i unlimited transfery na każdym z nich zastanawiam się nad postawieniem dobrego systemu parkowania domen dla ludzi z PL i nie tylko.

Tak nawiasem i bez obrazy, to że mam 2 samochody nie oznacza że jeden lepiej sprzedac.

Twoje uzasadnienie mi nie pasuje :) To jest powód na otwarcie parkingu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli masz pieniadze i feed a co wazniejsze kilka serwerow :) wszystko sprowadza sie do zarobkow. jesli beda nizsze niz u konkurencji nie bedziesz mial klientow. reszta to naprawde dodatki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeszcze dodam 2 hasła: specjalizacja lub konkurencja dla parkingu, rozwinięcia zależą od inwencji twórczej, poza tym bym się nie zrażał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz zaistnieć możesz mieć np bardziej liberalne zasady dozwolonego ruchu np pozwolić na reklamowanie zaparkowanych domen, wtedy pewnie pozyskasz sporo klientów. Zawsze możesz konkurować z peakclickiem nie ważne jaki ruch byle by był :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pracuje nad pomysłem aby :

 

1 - każdy wybiera swój szablon

2 - może wstawić 5 podstron z własnymi tekstami lub kupić unikalną treść pasującą do wybranej przez właściciela tematyki (koszty oceniam na 5 - 7 zl za 1 podstronę z tekstem)

3 - każdą domenę będzie można promować i pozycjonować !! - podstawa mojego pomysłu

4 - ruch z PL będzie dozwolony na 100% i jeśli bozia da będzie się to opłacało obu stroną

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×