Jump to content
Sign in to follow this  
Dj_Hit

Ciekawostka i problem?

Recommended Posts

Witam serdecznie =)

Mam takie pytanie, bo znalazłem własnie domene gdzie jest wolna .pl ale zajeta com.pl - jest to domena pensjonatu pod ta com.pl a domena .pl jest wolna! Jak zauwarzylem na stronie domene com.pl odwiedzilo juz ponad 4 tys osob i jest to dosc znany pensjonat,a domene moja do lutego tego roku!

I teraz moje pytanie, czy warto zajerestrowac taka domene i czy moge to zrobic, zebym nie musial jej pozniej za free oddać!

 

Co byście zrobili na moim miejscu?

 

Z góry ślicznie dziękuje za pomoc!

 

Pozdrawiam

Dj Hit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda kasy. Pewnie nawet na przedłużenie nie zarobi. Ci spod .com.pl mają ~26 osób/dzień. Teraz pytanie jaki ruch będzie pod peelką? Obstawiam, że mniejszy :)

 

Po sądach żaden pensjonat nie będzie Cię ciągał ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wielkiej kasy nie wyciągniesz ale może ze 300-400 zł za .pl by zapłacili jak byś dobrze zabajerował, że to bardziej prestiżowa końcówka itp, chociaż z drugiej strony, nawet polsat ma .com.pl a mógłby kupić firmę która ma adres polsat.pl i nawet by nie odczuł, więc chyba po prostu polsatowi na tym nie zależy, Ja mam podobną akcję z tym że moja firma z.com.pl to jakieś totalne dziadostwo, produkują jakieś folie i mają stronkę na poziomie 8 latka, ale oprócz niej znalazłem 2 firmę o tej samej nazwie, ta druga to auto-serwis który nie ma żadnej stronki, i może nie będą nigdy mieli, znalazłem tą 2 przez jakiś katalog internetowy,oprócz tego ta nazwa to bardzo słaba literówka stronki z top100 alexa polskich stron, też się zastanawiam ale pewnie ją zarejestruje, to w końcu tylko 12zł w moim przypadku.

Wracając do tematu, przemyśl sprawę kokosów na tym nie zrobisz bo jak zażądasz za dużo to cię oleją albo dadzą do sądu za 400 zł nie będzie im się opłacało kombinować, tylko ze mogą dojść do wniosku że im wszystko jedno czy .pl czy com.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szkoda kasy. Pewnie nawet na przedłużenie nie zarobi. Ci spod .com.pl mają ~26 osób/dzień. Teraz pytanie jaki ruch będzie pod peelką? Obstawiam, że mniejszy :)

 

Po sądach żaden pensjonat nie będzie Cię ciągał ;)

Zgadzam się w 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×