Jump to content
Sign in to follow this  
Radek1980

40 tys. zł kasa z Unii dla przedsiębiorczych ...

Recommended Posts

W momencie gdy zacząłem myśleć by otworzyć własną firmę odwiedziłem wszystkich świętych w regionie którzy mogli zadecydować o przyznaniu dofinansowania i dostałem wielkie GIE choć firma działa i ma się bardzo dobrze to chyba biznesplan był niezły

W tym samym mniej więcej czasie ku mojemu wielkiemu zdziwieniu "firmę" otworzył jeden bardziej znanych "zawodowych bezrobotnych" w mojej okolicy. Zaraz po "otwarciu firmy" gość zaczął "rządzić" w okolicznych knajpach. Siedział tam od rana do wieczora aż zaczęto kpić z niego że owa "firma" to chyba powstała w jego wyobraźni. Jednak na stronie UM faktycznie był wpis do ewidencji na jego nazwisko.

Sprawa wyjaśniła się w momencie gdy typa zaczął odwiedzać komornik okazało się że pomysł z "założeniem firmy" był autorstwa bratanka "właściciele firmy" Obrotny gostek pozałatwiał papiery a długotrwałe bezrobocie i stałe bycie klientem MOPSu ułatwiło sprawę. Gość k...a dostał kasę z UE przewalił ją (sporo wg osiedlowego info trafiło do kieszeni pomysłowego bratanka) narobił długów "na firmę" a dziś ma kupę spraw w sądzie.

Ale był wszak idealnym beneficjentem pomocy z UE; długotrwale bezrobotny po pięćdziesiątkę...

Edited by promedica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×