Jump to content
Sign in to follow this  
Radek1980

40 tys. zł kasa z Unii dla przedsiębiorczych ...

Recommended Posts

Nalezy uwzględnić, że w tych instytucjach nie pracują kosmici, tylko ludzie którzy też mają znajomych rodziny i zapewne pewne prośby/naciski na nich będą wywierane, a być może i sami będą wychodzić z inicjatywą do swojego otoczenia. Nie mówię tu o bezczelnych przewałkach, ale o prowadzeniu za rączkę znajomego tak aby jak najbardziej zwiększyć jego szanse.

 

Przykład z życia wzięty, bo zakwalifikowałem się akurat do tego programu ...

 

W I turze przyjęto 30 osób z największą ilością punktów, z czego tylko 15 (na podstawie wykonanych podczas szkoleń biznes planów) dostanie 40k PLN. Pozostałe osoby, które nie zakwalifikowały się w turze I, mogą startować w II i III turze, paradoksalnie mając większe szanse na dostanie 40k, od tej 15-tki, która zakwalifikowała się w I turze z większą ilością punktów, gdyż nie ma już możliwości startować w kolejnych turach. Zwracałem uwagę na absurd tej sytuacji organizatorom, a odpowiedź tylko jedna "taki regulamin" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
TAK, moim celem pisząc tego posta było zmniejszenie sobie konkurencji w Cz-wie, gdyż jutro mam zamiar udać się na operację zmiany płci, następnie do USC celem zmiany daty urodzenia, a później aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse mam zamiar wyprowadzić się na wieś oraz uciąć sobie rękę ...

 

 

Nie łatwiej aplikować tam gdzie spełniasz wszystkie kryteria?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na rozpoczescie dzialalnosci ;]

tyo juz nie bede precyzował, i pytał o jaka chodzi.

Edited by zyzaczek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Ja akurat skorzystalem z dotacji. Wpadło ok 15 tysiaków - bo przynajmniej w zeszłym roku taki był limit. Nie są to żadne astronomiczne kwoty, ale na początek, przynajmniej w mojej internetowej działalnosci wystarczyło. Własnie kończe pracować nad portalem internetowym - to on był głównym tematem biznesplanu. I mimo ogólnej kryzysowej nerwowości - jestem dobrej myśli. Ze swojej strony polecam - jak ktoś ma pomysł, kest jego pewien i potrafi go obronić w dobrym biznesplanie, to czemu nie.

 

pozdrawiam,

fordevelopment

 

Ps. acha i jeszcze jedno - nie jestem osobą niepełnosprawną, długotrwale bezrobotną, matką samotnie wychowującą dzieci, nie mieszkam na terenach wiejskich, nie jestem ledwo po studiach czy szkole średniej..... Teoretycznie miałem więc małe szanse, a jednak sie udało:)

Edited by fordevelopment

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto nadzoruje organizację tych "konkursów" na działanie 6.2 ?

 

Chciałbym zgłosić sytuację gdzie do dalszego etapu przyjętych zostało 40 pierwszych osób które stały w kolejce już od 4 rano :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

Ja akurat skorzystalem z dotacji. Wpadło ok 15 tysiaków - bo przynajmniej w zeszłym roku taki był limit.

(...)

Ps. acha i jeszcze jedno - nie jestem osobą niepełnosprawną, długotrwale bezrobotną, matką samotnie wychowującą dzieci, nie mieszkam na terenach wiejskich, nie jestem ledwo po studiach czy szkole średniej..... Teoretycznie miałem więc małe szanse, a jednak sie udało:)

Do "Fordevelopment":

Nie przeczytałeś lub nie zrozumiałeś wątku, ponieważ jest on o dotacjach z UE (program "Kapitał Ludzki") a nie o dotacjach z PUP o której zapewne Ty piszesz.

 

 

 

 

EDIT do "Necik":

 

(...)

Chciałbym zgłosić sytuację gdzie do dalszego etapu przyjętych zostało 40 pierwszych osób które stały w kolejce już od 4 rano :)

Jak to się teraz ma do tego co pisałeś wcześniej:

 

Płaczecie jak stare baby. Nie chcesz składać wniosku to nie składaj.

Pozostałe 80 punktów możesz dostać za innowacyjny pomysł, znajomość konkurencji, doświadczenie zawodowe lub edukacyjne itp.

(...) U mnie w miejscowości np. nie ma takich podziałów (wybieranych jest 20 osób z najlepszym pomysłem, niezależnie od wieku czy płci).

???

Edited by Radek (Brewka)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem tylko tyle, że właśnie:

 

" [...] zwłaszcza powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci);

- osoby po 45 roku życia;

- bezrobotni, niepełnosprawni, do 25 roku życia, oraz osoby zamieszkałe na obszarach wiejskich [...]",

 

 

to są grupy osób zagrożonych na rynku pracy. Jest to chyba ustawowo przyjęte (w Ustawie o promocji zatrudnienia...."itd) , i Urzędy Pracy czy instytucje odpowiadające za podział środków rozdzielają w taki właśnie sposób. Jeśli chodzi o liczby dot. osób zagrożonych na rynku pracy, to jest to również uzasadnione statystycznie ponieważ każdy Urząd Pracy prowadzi (powinien) odpowiednie statystyki, dostępne są b. często na stronach UP.

 

Program Operacyjny Kapitał Ludzki, jest prowadzony przez Urzędy Pracy.

 

To one mają prawo stosować swój priorytet. Stosują, a zobligowane są m. in. ww. Ustawą i zapewne odpowiednimi przepisami unijnymi a dotyczącymi tych środków. Jeśli ktoś uważa, że da się wyciągnąć środki na inny cel, aniżeli wyznaczyła to (umowna) "Bruksela", myli się.

 

 

Zgodzę się jedynie z tym, że jeśli ktoś gdzieś opublikował w mediach informację, że " 40 tys. zł kasa z Unii dla przedsiębiorczych" to popełnił albo błąd albo go nawet nie popełnił ...

Słowo "przedsiębiorczy" nie wyklucza ww. grup ...

(przeglądam właśnie ów cytowany materiał, i widzę, że popełnił, gdyż jest tam o młodych biznesmenach)

I nieważne zresztą co jest zapisane w jakimś materiale prasowym ... Ważne jest, jak brzmi odpowiednia Dyrektywa Unijna (skoro o pieniądzach z Unii rozmawiamy ...) i co stanowią polskie przepisy w tym względzie.

 

(i zgadzam się, że Urzędy Pracy to producenci biurokracji, gdyby ktoś chciał - antycypuję - uczepić" się tej mojej wypowiedzi dotyczącej tych instytucji :) - ale to zupełnie inna bajka)

 

Nie sądzę, aby młode osoby były dyskryminowane na rynku pracy (są jeszcze inne możliwości otrzymania dotacji dla zdrowego, młodego przedsiębiorcy). Chyba, że należą do którejś z ww. najsłabszych grup. Czego wam nie życzę.

 

--

Edit:

jeszcze o zacytowanym tekście (przytoczonym linku) przez Autora tematu. Jest tam w przywoływanym tekście podtytuł:

 

"Gdzie po kasę?

 

Kolejnym istotnym zagadnieniem jest kwestia gdzie młody biznesmen ma się udać po unijne pieniądze na założenie frmy? W każdym województwie przyznawaniem środków na własny biznes zajmuje się kilka różnych instytucji wybieranych przez urzędy marszałkowskie oraz wojewódzkie urzędy pracy. Najczęściej instytucjami tymi są urzędy pracy i organizacje pozarządowe.

 

[...] Jeżeli więc mieszkasz np. na terenie Dolnego Śląska i chciałbyś się starać u dotacje na działalność wówczas listy instytucji odpowiedzialnych za przyznawanie pieniędzy musisz szukać na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Pracy."

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
podpowiem na własnym przykładzie, związane z tematem.

Sprawdź czy masz zdrowy kręgosłup. W dzisiejszych czasach problemy z kręgosłupem to plaga. być może masz jakieś bóle, których raczej nikt Ci nie udowodni, że ich nie masz :) . lekki stopień niepełnosprawności juz daje Ci mozliwość korzystania z pomocy ,chociażby PFRON, gdzie mozesz otrzymac do 40tysi pomocy.

 

... tak więc Panie i Panowie, sprawdźcie sobie kręgosłupy, a później marsz do Biura Pracy po 40 tysięcy. I po problemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
... tak więc Panie i Panowie, sprawdźcie sobie kręgosłupy, a później marsz do Biura Pracy po 40 tysięcy. I po problemie.

 

hehehe to byłoby zbyt piękne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...)

Program Operacyjny Kapitał Ludzki, jest prowadzony przez Urzędy Pracy.

(...)

 

Niestety powyższe zdanie znacząco rozmija to się ze stanem faktycznym - ponownie odsyłam do linka, który zamieściłem już na wstępie:

 

http://www.arr.czestochowa.pl/dok/Wykaz_po...a_6_2_PO_KL.pdf (woj. śląskie)

 

- kolumna "beneficjent", spośród 20 podmiotów tylko 2 to Powiatowe Urzędy Pracy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Niestety powyższe zdanie znacząco rozmija to się ze stanem faktycznym - ponownie odsyłam do linka, który zamieściłem już na wstępie:

 

http://www.arr.czestochowa.pl/dok/Wykaz_po...a_6_2_PO_KL.pdf (woj. śląskie)

 

- kolumna "beneficjent", spośród 20 podmiotów tylko 2 to Powiatowe Urzędy Pracy

 

 

Woj. Śląskie, to nie cała Polska, ale nie w tym rzecz (mógłbym dać tu linka do np. UP w Krakowie, itd, ale po cóż?).

I nie w tym również rzecz, że Twój link mi się nie otworzył ... (już się otworzył, ale nie jestem w stanie, przepraszam, zagłębić się w ten "maczek" bo trwa Liga Mistrzów :))

 

 

Jest pewna grupa osób, wg. Ciebie "uprzywilejowana". Wg decydentów i Ustawodawcy "najsłabsza na rynku pracy". Nie będę płakał nad losem biednych "młodych biznesmenów", którzy nie mogą korzystać ze środków, o których mówimy.

Nie wszystko należy się wszystkim. To chyba jest jasne?

Środki z tego akurat programu, wykorzystywane są w zw. z pewną grupą osób, a w zw. z inną grupą osób nie. Dla osób z najsłabszych grup społecznych, jest to może jedyna szansa na pracę. Pozostałe osoby mogą uzyskiwać środki z innych źródeł.

Środki są akurat w ten sposób dysponowane, czy to się komuś podoba, czy też nie podoba. Mnie się podoba, choć pewnie do grupy "uprzywilejowanej" nie należę.

I tak możemy sobie bić pianę ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak wybiera się przedsiębiorcze osoby:

 

Pierwszy nabór wniosków odbył się w marcu. Drugi w środę. Przyjmowano dokumenty tylko od pierwszych 45 osób, które zgłosiły się do fundacji. W kolejce ustawiło się ponad 120 kobiet. Niektóre zjawiły się dobę wcześniej. - Przyszłam we wtorek o godz. 7 rano, bo za pierwszym razem się nie załapałam - mówi Dorota Skubiszewska z Jakubowic.

 

Po pani Dorocie w kolejce ustawiły się kolejne kobiety: z materacami, kocami i herbatą. - Całą noc musiałyśmy siedzieć na dworze, bo siedziba fundacji była zamknięta. Nie miałyśmy nawet dostępu do łazienki - opowiada Barbara Paszewska z Lublina.

 

Wczoraj rano przed fundacją było tłoczno. - Przyszłam przed godz. 8 i nie załapałam się do pierwszej setki - mówi pani Izabela z Lublina. - Żeby złożyć wniosek, trzeba czekać w kolejce ponad dobę. To absurd.

 

Więcej na http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...UBLIN/696560142

 

W innych miastach też tak było?

Share this post


Link to post
Share on other sites
najbardziej przedsiębiorczy i wytrwali, łokcie też się przydadzą :)

Ale czy to jest śmieszne? Chętnie gdzieś zgłosiłbym takie nierówne traktowanie osób, co mają zrobić np. osoby niepełnosprawne lub spoza miasta? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy można dostać 40k na zakup domen z ruchem, które będą dawały pasywny dochód miesięczny ?

 

Pewnie komisja potraktowałaby taki wniosek jak ................... (przepraszam za wyrażenie) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×