Jump to content
Jachu19

OVH.pl - czy to nie jest oszustwo ?

Recommended Posts

Zamówiłem sobie domenę za 24.39 PLN, potem okazało się że domena nie może być zarejestrowana wiec chciałem zwrotu pieniędzy. Zamiast pieniędzy dostałem jakieś punkty na rejestracje innej domeny ( ale ja nie chce innej domeny wiec punkty, a co za tym idzie moje pieniądze leża na ich koncie, a ja nie mogę z nimi zrobić tego co chcę)

 

No ale juz to przebolałem i pomyślałem ze jak już nie mogę wyjąc tej kasy to sobie zarejestruje jakąś domenę to może za rok ja sprzedam z zyskiem albo chociaż po kosztach, ale jak sprawdziłem stan mojego konta to 1998pkt co daje wartość 24,38 PLN.

Jak widać jest to o jeden grosz mniej niz płaciłem a wiec żeby zarejestrować domenę to trzeba by dokupić jeszcze 1pkt, ale nie można kupić 1 pkt tylko odrazu 1000 za 12,19 PLN.

 

I ja się pytam czy to nie jest oszustwo ? Żeby najpierw nie chcieć oddać kasy a potem oddać o grosz mniej co blokuje jej wykorzystanie ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli to nie pomylka to wychodzi na to ze maja malo eleganckie sposoby zarobkowania

Share this post


Link to post
Share on other sites
jesli to nie pomylka to wychodzi na to ze maja malo eleganckie sposoby zarobkowania

 

W końcu muszą sobie jakoś odrobić Wielką Promocję w OVH :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamówiłem sobie domenę za 24.39 PLN, potem okazało się że domena nie może być zarejestrowana

 

Jak to nie mogła zostać zarejestrowana? Czy domena w chwili rejestracji była wolna? Czy została zarezerwowana przez ovh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no właśnie najśmieszniejsze jest to że domena była i ciągle jest wolna zarówno według OVH jak i według Eurodns, a oni mi przysłali maila że to znaczy coś tam coś tam i nie mogę zarejestrować

Share this post


Link to post
Share on other sites
no właśnie najśmieszniejsze jest to że domena była i ciągle jest wolna zarówno według OVH jak i według Eurodns, a oni mi przysłali maila że to znaczy coś tam coś tam i nie mogę zarejestrować

 

no takie informacje to miód na moje uszy... no dobra, a poważnie, to wyjaśniłeś? dzwoniłeś do OVH? czy tylko zobaczyłeś, że jest jakiś błąd i zaraz piszesz na forum o tym? Bo z twojego postu nie wynika, czy kontaktowałeś się osobiście z BOK.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no takie informacje to miód na moje uszy... no dobra, a poważnie, to wyjaśniłeś? dzwoniłeś do OVH? czy tylko zobaczyłeś, że jest jakiś błąd i zaraz piszesz na forum o tym? Bo z twojego postu nie wynika, czy kontaktowałeś się osobiście z BOK.

 

Już od 3 dni wysyłam do nich maile żeby mi kasę oddali, a nie jakieś dziwne punkty i dostaje odpowiedzi typu "faktura została wystawiona" "Nie można tego cofnąć" "Punkty zostały oddane aby zarejestrował Pan inna domenę" itp. W sumie na każde moje zdanie maja jakąś idiotyczna omijająca odpowiedź. Dlatego już nie wiem czy to wszędzie tak jest że nie można odzyskać kasy czy tylko oni dziwne zasady maja.

 

Teraz czekam na odpowiedź w sprawie tego jednego grosza. A domena nie była .pl tylko .es

 

Dodałem sobie nawet tą domenę jeszcze raz i już od 6 godzin mi nie cofnęli jej rejestracji, a ostatnio cofnęli już po godzinie... pewnie dlatego że odrazu za nią zapłaciłem, a teraz chyba czekają az znowu zapłacę żeby mi kasę na punkty zamienić ;)

Edited by Jachu19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Już od 3 dni wysyłam do nich maile żeby mi kasę oddali, a nie jakieś dziwne punkty i dostaje odpowiedzi typu "faktura została wystawiona" "Nie można tego cofnąć" "Punkty zostały oddane aby zarejestrował Pan inna domenę" itp. W sumie na każde moje zdanie maja jakąś idiotyczna omijająca odpowiedź. Dlatego już nie wiem czy to wszędzie tak jest że nie można odzyskać kasy czy tylko oni dziwne zasady maja.

 

Teraz czekam na odpowiedź w sprawie tego jednego grosza. A domena nie była .pl tylko .es

 

Dodałem sobie nawet tą domenę jeszcze raz i już od 6 godzin mi nie cofnęli jej rejestracji, a ostatnio cofnęli już po godzinie... pewnie dlatego że odrazu za nią zapłaciłem, a teraz chyba czekają az znowu zapłacę żeby mi kasę na punkty zamienić ;)

Firma OVH słynie z takiego podejścia do klienta, ich BOK składa się głównie z idiotów i taki stan rzeczy musisz zaakceptować bo walczyć z tym nie ma sensu, choć ta na prawdę świadczy to bardziej o kierownictwie. Pośród "polskich" firm teleinformatycznych niestety panuje moda na traktowanie klienta jako debila i nie zanosi się na zmianę, więc na cuda nie licz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie raz mają niezłe akcje z cesją (abonenta i kontaktu technicznego domeny) w wersji papierowej z dokumentami firmowymi a nawet kopią dowodu osobistego właściciela co nie powiem w tym aspekcie równa tą firmę z nazwa.pl ALE w regulaminie mają np napisane ze rejestrowana domena .pl nie jest rezerwowana. Jest rejestrowana dopiero (i od razu) po wpłacie kasy i jej zaksięgowaniu. Może tak samo mają z .es i ktoś w tym czasie zarejestrował gdzieś indziej domenę i opłacić przed Tobą? (nie znam zasad rejestracji domen .es więc teoretyzuje)

 

Przypadek że jest dalej wolna, a Ty nie możesz jej zarejestrować bo Ci cofnęli zamówienie i odebrali nawet ten jeden punkt uniemożliwiający rejestracje innej domeny .es jest bardzo dziwny. Nie mailuj tylko zadzwoń.

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja tam nie narzekam na Ovh. Posiadam u nich 3 serwery wirtualne i 6 domen - każda transakcja przebiega błyskawicznie i bez problemów. Nie spotkałem się jeszcze żeby ktoś z ich BOKu traktował mnie jak debila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja posiadam serwer dedykowany od maja 2008 i ponad 100 opłaconych domen (nie z promocji darmowej) i mam takie samo zdanie jak kolega wyżej. Denerwuje mnie jedynie papierkowa robota przy cesji / kodzie authinfo domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi też nie zarejestrowali domeny tylko że pl bo niby tłumaczyli się, że jej nie zarezerwowałem ale w e-milu napisali mi że jak chce kasę spowrotem to żebym podał nr konta a w sumie mi to było obojętne bo i tak chciałem jeszcze parę zarejestrować więc zamienili mi tą kasę na ptk. Oprócz tego incydentu również nie narzekam na ovh. Nauczyłem się tylko, że lepiej jak zamówisz domenę od razu ją opłacić bynajmniej u nich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×