Jump to content
Saint

Nazwa.pl - być klientem = być zakładnikiem

Recommended Posts

Nie wnikając w kompetencje i tłumaczenia wszystkiego kryzysem można powiedzieć, że być klient Nazwa.pl czyli NetArt staje się jego zakładnikiem zwłaszcza w przypadku domen. Jeśli ktoś wydobywał z Nazwy kiedyś AuthInfo to dokładnie wie o czym piszę wszystkie procedury odbywają się na podstawie kwitów czyli papierków przesłanych pocztą bo faksem to się nie da i musi być pocztą ... pomijam fakt, że akceptacja formularze odbywa się na podstawie "widzi mi się" albo i nie pracownika, który np. może napisać, że pieczątka firmowa nie zawiera REGONU chodź wpisuje się go w samym formularzu, ale to jeszcze nie wszystko inny pracownik twierdzi, że nie ma takiego obowiązku i ten pierwszy na pewno się pomylił po czym ten pierwszy wszystkiego stara się wypierać mówiąc, że pisał jeśli ktoś ma taką pieczątkę to może ją podstemplować formularz. W ten sposób mijają cenne dni, a domena nie jest zdatna do użycia w przypadku jeśli nowy jej właściciel chciałby ją przenieść do innego rejestratora itp. Pomijam fakt braku możliwości zmiany kontaktu technicznego do którego wysyłane jest potwierdzenie transferu i tu też mamy do czynienia z "widzi mi się" pracowników, którzy twierdzą, że mają na to 7 dni, ale nie potrafią wskazać konkretnych punktów regulaminu, a dodatkowo twierdzą, że to są ich regulaminy wewnętrzne, których się trzymają. Jakoś wydaje mi się że nigdy nie akceptowałem ich regulaminów wewnętrznych zatem mnie one nie obowiązują więc mam w głębokim poważaniu co w nich jest. Reasumując, współczynnik idiotyzmu i poziomu sług z trzymaniem klienta z każdą domeną za nogi jest powalający i tym sposobem z Nazwa.pl robi się kolejna Domeny.pl w wersji lite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że temat przenoszenia domen z Nazwa.pl (NetArt) do innego usługodawcy, był już poruszany wiele razy.

 

EDIT:

Co nie zmienia postaci rzeczy, że dobrze iż Saint o tym wspomniał.

Może dla kogoś kto nie czytał tych poprzednich tematów, a natknie się akurat na ten, będzie on przestrogą. smile.gif

Od tego jest raczej opcja szukaj.

Edited by Bert

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia postaci rzeczy, że dobrze iż Saint o tym wspomniał.

Może dla kogoś kto nie czytał tych poprzednich tematów, a natknie się akurat na ten, będzie on przestrogą. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakby w nazwa.pl trochę pomyśleli i zmienili zasady jakimi się kierują mogła by to być całkiem przyjemna firma.

 

Ja ostatnio pofatygowałem się osobiście do ich siedziby po odbiór kodu authinfo (zależało mi właśnie na czasie). Ta droga wydaje się być najlepszą :P Dostałem go bez opłacenia faktury. Zostałem tylko grzecznie poinformowany o fakcie że mam ją opłacić (faktura pro-forma dołączona do kodu authinfo). Fajny mają BOK, sporo ich tam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×