Jump to content
Sign in to follow this  
Alex

Kancelaria Rzeczników Patentowych

Recommended Posts

Czy ktokolwiek z was korzystał z usług rzecznika w sprawie rejestracji znaków towarowych?

Pytam bo mam parę ale wymagają konsultacji prawnej wiec sam nie chcę tego ruszać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktokolwiek z was korzystał z usług rzecznika w sprawie rejestracji znaków towarowych?

Pytam bo mam parę ale wymagają konsultacji prawnej wiec sam nie chcę tego ruszać.

 

tzn czego masz pare? rzecznikow na oku? znakow zarejestrowanych? do rejestracji? czy pytan zwiazanych z tym, czy twoja domena narusza znak towarowy? Konkretne pytania konkretne odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy ktokolwiek z was korzystał z usług rzecznika w sprawie rejestracji znaków towarowych?

Pytam bo mam parę ale wymagają konsultacji prawnej wiec sam nie chcę tego ruszać.

 

Ja korzystalem. Znaki rejestrowalem jednak we wlasnym zakresie poniewaz usluga rzecznika byla dla mnie zbyt droga a procedura zgloszenia znaku jest banalnie prosta i dobrze opisana na stronach UPRP.

Share this post


Link to post
Share on other sites
no chyba nie tak banalnie... ;p

 

ile kosztował Cie cały proces rejestracji znaku?

 

 

Wszystkie oplaty zwiazane z procedura w UP znajdziesz tutaj: http://www.uprp.pl/Polski/Procedura+krajow...y/oplaty_pl.htm

 

Najwazniejsze:

- zgloszenie znaku do 3 klas 500zl + 100 zl za kazda kolejna klase powyzej 3

- rejestracja znaku (gdy juz zostanie przyznany): 350 zl za kazda klase do 3 i 450 zl za kazda klase powyzej 3

 

Sa to oplaty za zgloszenie polskiego znaku.

 

Moja rzeczniczka patentowa w przypadku znakow ktore chcialem zarejestrowac liczyla po 600 zl za kazdy znak. Wnioski wypelnilem samodzielnie i wyslalem w 15 minut ;-) - na stronach UP jest dostepny elektroniczny formularz PDF (wypelniasz PDF i drukujesz wypelniony).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobisci nie jestem w stanie tego załatwić ponieważ aplikanci zza granicy i tak muszą mieś rerezentację w UPRP.

pozatym dla świetego spokoju chciałbym mieć kogoś oblatanego w temacie kto by w moim imieniu ścigał tych co wchodzą w konflikt.

 

tak czy inaczej dzięki za info ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszystkie oplaty zwiazane z procedura w UP znajdziesz tutaj: http://www.uprp.pl/Polski/Procedura+krajow...y/oplaty_pl.htm

 

Najwazniejsze:

- zgloszenie znaku do 3 klas 500zl + 100 zl za kazda kolejna klase powyzej 3

- rejestracja znaku (gdy juz zostanie przyznany): 350 zl za kazda klase do 3 i 450 zl za kazda klase powyzej 3

 

Sa to oplaty za zgloszenie polskiego znaku.

 

Moja rzeczniczka patentowa w przypadku znakow ktore chcialem zarejestrowac liczyla po 600 zl za kazdy znak. Wnioski wypelnilem samodzielnie i wyslalem w 15 minut ;-) - na stronach UP jest dostepny elektroniczny formularz PDF (wypelniasz PDF i drukujesz wypelniony).

 

Prawdziwy wydatek jest w momencie otrzymania decyzji prawa ochronnego ;) Ma sie na to 3 mies na zaplacenie ale nie wiem czy wszyscy sobie zdaj sprawe ze to kwoty rzedu okolo 4 tys zl w wypadku np. 9-10 klas nicejskich.To oczywiscie oplata na 10 lat z gory ale jednak jednorazowa i boli ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A po cholere 9-10 klas? Tylko nie mow, ze dla wiekszej ochrony bo idac tym tokiem myslenia najlepiej rejestrowac we wszystkich 45 ;)

 

Ja dla jednego znaku bez problemu zmiescilem sie w 3 klasach a dla drugiego w 4 - a wybieralem baaaardzo szeroki zakres uwzgledniajac obecnie prowadzona dzialalnosc gospodarcza i plany jakie mam na przyszlosc.

 

Nie ma co rejestrowac na sile nadmiarowej ilosc klas, poniewaz jesli znaku nie bedziemy uzywac a jakas inna firma bedzie chciala sie o niego postarac to istnieje procedura wygaszania nieuzywanego znaku. Wazne jest zeby chronic obszar na ktorym sie dziala - chyba, ze ktos nie ma co z kasa robic ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A po cholere 9-10 klas? Tylko nie mow, ze dla wiekszej ochrony bo idac tym tokiem myslenia najlepiej rejestrowac we wszystkich 45 :(

 

Ja dla jednego znaku bez problemu zmiescilem sie w 3 klasach a dla drugiego w 4 - a wybieralem baaaardzo szeroki zakres uwzgledniajac obecnie prowadzona dzialalnosc gospodarcza i plany jakie mam na przyszlosc.

 

Nie ma co rejestrowac na sile nadmiarowej ilosc klas, poniewaz jesli znaku nie bedziemy uzywac a jakas inna firma bedzie chciala sie o niego postarac to istnieje procedura wygaszania nieuzywanego znaku. Wazne jest zeby chronic obszar na ktorym sie dziala - chyba, ze ktos nie ma co z kasa robic ;)

 

Jest tey w prawie wlasnosci przemyslowej mozliwosc jednorazowego odroczenia oplaty o jakies 6 miesiecy zarowno aplikacyjnej jak i po przyznaniu parwa do ochrony. Ale o szczegoly trzeba zapytac rzecznikow patentowych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×