Jump to content
dominik23

Jak rozkręcić forum internetowe?

Recommended Posts

Jaki jest koszt takiej usługi?

 

to chyba łatwo policzyć :huh:

 

koszty mailingu na forum warezowym + koszty gadżetów + wysyłka, tylko wydaje mi się, że do organizacji konkursów powinna być prowadzona działalność. Jeśli chodzi o gadżety to np.: http://taniedlugopisy.pl/ - i przy okazji mamy dodatkową reklamę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaki jest koszt takiej usługi?

 

 

 

Ofert mailingu masz mnóstwo na Allegro. Staraj się jednak wybrać mailing do userów for/stron internetowych, a nie programów partnerskich, w których płaci się za klikanie w linki w mailach i zazwyczaj nie patrzy na treść reklamowanego forum.

 

Ważne jest też aby forum było w miarę rozkręcone tzn. nie było na nim pustych działów czy też wszystkie posty/tematy Twojego autorstwa. Takie coś od razu odrzuca. Ważne jest też nie wymuszanie rejestracji. Niech potencjalny użytkownik poogląda sobie forum jako gość i zarejestruje się jeśli tego chce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z przedmówcą. Kluczem do sukcesu moim zdaniem jest nienachalne "zaproszenie" do czynnego udziału w funkcjonowaniu forum. W swoim życiu prowadziłem kilka tego typu przedsięwzięć. Jeśli powoli budowane forum nabierze treści, która jest rzeczowa i ciekawa, gość obserwujący forum z pewnością sam się zainteresuje rejestracją. Na początku lepiej powoli budować zawartość forum. Przy pustych działach nawet mailing w interii, oNecie i o2 razem wzięte w niczym nie pomogą. Mam to przerobione - uwierz na słowo.

 

Pozdrawiam.

Edited by noise_relations

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jakie znacie najlepsze miejsca, gdzie można zlecić różne prace copywriterskie?

 

DD

 

 

Zlecenia przez net to klasyka, a poznałby chętnie serwis, który skupia się jedynie na tym.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jakie znacie najlepsze miejsca, gdzie można zlecić różne prace copywriterskie?

 

DD

 

GoldenLine.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jakie znacie najlepsze miejsca, gdzie można zlecić różne prace copywriterskie?

 

DD

 

Podpinam się pod to pytanie..

 

Zlecenia.przez.net - zgadza się - to klasyka. Ale potrzebuje bardzo kompetentnego copywriter'a z konkretnej dziedziny to miałbym obawy żeby szukać go tam. W zleceniach.przez.net nawet na ogłoszenie "szukam osoby, która przeszczepi mi mózg" znajdą się ludzie, którzy zaoferują swoje usługi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
GoldenLine.pl?

Litości, tylko nie GL.. :)

 

Co do zlecenia.przez.net - zgadzam się z novitzem. Innymi słowy - odpowiedniego serwisu z tego typu usługami na polskim rynku brak :huh:

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja czasem piszę coś na zamówienie. Ale nie posty :huh: na forach. :)

 

Teksty, zdjęcia do portali sportowych, hasła reklamowe, wierszyki i inne pierdoły.

 

Mam na koncie tez kilka kampanii reklamowych, ale wszystko było robiona na czarnucha i za kogoś więc nie mogę publicznie mówić co i gdzie ;)

 

Ale jakbyście potrzebowali pomysłów :P

Można pisać na PW nie mam wygórowanych stawek. Lubię wymyślać coś z jajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podpinam się pod to pytanie..

 

Zlecenia.przez.net - zgadza się - to klasyka. Ale potrzebuje bardzo kompetentnego copywriter'a z konkretnej dziedziny to miałbym obawy żeby szukać go tam. W zleceniach.przez.net nawet na ogłoszenie "szukam osoby, która przeszczepi mi mózg" znajdą się ludzie, którzy zaoferują swoje usługi...

 

Pewnie, że się znajdą, tak jak w każdym popularnym serwisie nie brakuje dzieci-neo robiących wygłupy, ale wiem, że można tam kogoś dobrego znaleźć, oferty które cię nie interesują najlepiej od razu kasować i blokować ich nadawce przed ponownym uderzaniem do ciebie, to sprawi, że ktoś na poziomie będzie wiedział, że jesteś konkretną osobą, mającą określone wymagania, więc może zaoferuje swoje usługi, naturalnie cenna będzie proporcjonalnie wyższa niż od dzieci-neo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początek przyda sie :

 

Wymiana linkami z innymi forami w miare rozwiniętymi

Kupony Adworda

Wysłanie info po znajomych

Konkursy

 

Ogólnie ciężko jest się wybić z kolejnym forem komputerowym , wielotematycznym itp . Jest taki przesyt nimi w googlach

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest. Ja płacę 200zł mc za 30 postów dziennie - ale nie na di.pl :)

 

Drogo. Ja płacę 10gr za posta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drogo. Ja płacę 10gr za posta :)

Jaka płaca taka praca.. ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 gr. to jakas glodowa stawka.. nawet reczne dodawanie stron katalogow wychodzi po 30-50gr..

 

Ciekawi mnie tylko jaka jest minimalana ilosc znakow takiego posta za 10 groszy(o merytoryce nie wspominajac).

 

Favore.pl mozecie rowniez przeszukac.

Edited by Nett

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja się przyznam, że dorabiam sobie poprzez fachowo mówiąc, dostarczanie treści. ;)

Przy czym ja jeśli już takowego zlecenia się podejmę, to przykładam się do tego.

A co za tym idzie, moja stawka jest kilkukrotnie wyższa od tej, którą oferują dzieciaki neo. ;)

Praca łatwa i przyjemna. Można z tego typu zajęcia ładne pieniążki wyciągnąć. ;)

A co do wartości czy też wyceny tego typu usług..

Nie wiem jak inni, ja natomiast stosuję wycenę w zależności od tematyki danego forum.

Jeśli tematyka jest luźniejsza to i cena niewygórowana.. jeśli tematyka wymaga jakiejś specjalistycznej wiedzy w danej kategorii, to i stawka rośnie. ;)

No ale to tylko taka moja chora wycena, dzieci neo bez względu czy forum młodziezowe, czy finansowe, tak czy tak oferują swoje usługi za 10gr. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaka płaca taka praca.. ;)

 

DD

 

Na szczęście buty mi się nie odklejają ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na początek przyda sie :

 

Wymiana linkami z innymi forami w miare rozwiniętymi

Kupony Adworda

Wysłanie info po znajomych

Konkursy

 

Myślałem nad wykupieniem kilku literówek i zrobienie przekierowania 301, ale czy mając teoretycznie domenę np. ggogle.pl lub wwwgoogle.pl to czy mogą mnie za to wezwać do sądu i żądać oddania domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×