Jump to content
Dropped.pl

Odebranie pieniędzy za klik

Recommended Posts

Mam literówkę zaparkowaną w NameDrive. Pewnego dnia ktoś kliknął w reklamę - wyświetlały się oczywiście zarobki w wysokości $0.10. Po dwóch dniach nastąpiło uaktualnienie, i zarobki skoczyły do $0.93. Tak było przez tydzień, ale dzisiaj loguję się i widzę, że zarobki z tego dnia wynoszą $0.00 (i oczywiście raport miesięcznych zarobków z tej domeny tez pokazuje wartość odpowiednio zmniejszoną) - tak jakby klik został "wyzerowany" (nadal liczba klików w tym dniu wynosi 1, czyli samo kliknięcie nadal widnieje w systemie). Czy to normalne? Nigdy wcześniej nie widziałem takiej sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam literówkę zaparkowaną w NameDrive. Pewnego dnia ktoś kliknął w reklamę - wyświetlały się oczywiście zarobki w wysokości $0.10. Po dwóch dniach nastąpiło uaktualnienie, i zarobki skoczyły do $0.93. Tak było przez tydzień, ale dzisiaj loguję się i widzę, że zarobki z tego dnia wynoszą $0.00 (i oczywiście raport miesięcznych zarobków z tej domeny tez pokazuje wartość odpowiednio zmniejszoną) - tak jakby klik został "wyzerowany" (nadal liczba klików w tym dniu wynosi 1, czyli samo kliknięcie nadal widnieje w systemie). Czy to normalne? Nigdy wcześniej nie widziałem takiej sytuacji.

 

IMHO ... nie widziałeś wcześniej, bo nie kontrolowałeś całego portfolio. Przypadek sprawił, że akurat teraz zwróciłeś uwagę na klik o większej wartości... W jaki sposób można w ogóle kontrolować na bieżąco całe zaparkowane portfolio domen?

 

Kiedyś poruszany był podobny temat. Współpraca z parkingami opiera się na zaufaniu (nie jesteśmy w stanie zweryfikować nawet wartości samych klików).

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMHO ... nie widziałeś wcześniej, bo nie kontrolowałeś całego portfolio. Przypadek sprawił, że akurat teraz zwróciłeś uwagę na klik o większej wartości... W jaki sposób można w ogóle kontrolować na bieżąco całe zaparkowane portfolio domen?

 

wg mnie da sie kontrolowac nawet 1000 domen, tylko czy komus sie chce

 

ND pozwala na zapisanie danych do pliku csv, wiec mozna codziennie sie logowac i sciagac staty sprzed 2-3 dni (gdy nastapi aktualizacja)

 

Nastepnie to obrobic prostym skryptem , ktory wyswietli zarobki wszystkich domen ktore zarobily np wiecej niz 0,2 euro w ciagu poprzedniego dnia. Mozna taka metoda wyrzucic liste domene ktore mialy wtedy powyzej 100uu.

 

Wg ma sens tylko robienie takich zrzutow do bazy co tydzien, lub miesiac....i sprawdzanie ta metoda czy pojawila sie jakas anormalnia, ze dana ruch ma wiekszy ruch lub zarobek....lub ze spadaja dochody i trzeba spojrzec na nia czy nie wymaga aktualizacji.

 

 

Pomyslow na analize danych i potem ich export do csv (excela) moze byc mnostwo.

Ja z reguly optymalizuje domeny ktore maja zarobek powyzej 0,5 euro, lub ruch powyzej 100uu na miesiac.

Na wiecej nie mam czasu :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Weźmy takie Sedo. Kliki pierwszego dnia potrafią wynosić nawet kilka euro. Niestety, później wartość klików coraz bardziej się obniża i trudno zanotować kliki, które podwyższyłyby CPC.

 

Kiedyś kilka dni po początku miesiąca u góry listy zobaczyłem domenę, która wcześniej robiła średnio ?0.20/mc przy ~300 wizytach/mc i ~20 klikach. Tym razem miała 1 klik za kilka euro pierwszego dnia i 2 kliki za kilka euro drugiego dnia. Następne dni wróciły do normy, czyli ?0.01-0.02/klik. Szablon był ustawiony na konkretny keyword, nie był to "portal". Takie zachowanie często obserwuje na różnych domenach na początku miesiąca. I jak to niby wytłumaczyć?

Edited by icered

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie zachowanie często obserwuje na różnych domenach na początku miesiąca. I jak to niby wytłumaczyć?

 

Ludzie dostają wypłatę i idą na zakupy w sieci? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Takie zachowanie często obserwuje na różnych domenach na początku miesiąca. I jak to niby wytłumaczyć?

Pewnie tym, iż budżety niektórych firm reklamujących się w AdWords są odnawiane na początku każdego miesiąca i po prostu wyczerpują się z upływem czasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pewnie tym, iż budżety niektórych firm reklamujących się w AdWords są odnawiane na początku każdego miesiąca i po prostu wyczerpują się z upływem czasu.

Stawki przez to są przez pierwsze 3 dni 100x większe na wielu keywordach? Choć na innych w tym samym czasie są nadal marne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zaparkowaniu kilkudziesięciu domen na NameDrives średnia stawka za klik z dnia na dzień malała od 0.10$ do 0.01$. Wówczas wyłączyłem parking wszystkich domen z NameDrive i skierowałem go na oferty tychże domen. To jest chyba najbardziej opłacalna forma wykorzystania parkingu. 1 cent za klik to raczej żenująco niska stawka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×