Jump to content
Sign in to follow this  
dancepleasure

Oferty sprzedaży dla firm

Recommended Posts

Witajcie, przede mną pierwsze mailingi z ofertami sprzedaży domeny, które chcę skierować do firm. Zastanawiam się w jakiej formie wysłać owe mailingi - czy napisać krótko o co chodzi, np:

 

temat: domena

treść: Witam, czy byliby państwo zainteresowani kupnem domeny xyz po cenie xxx zł

Pozdrawiam, Tobiasz

 

Czy bawić się w pełne teksty reklamowe z perswazją itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites
... przede mną pierwsze mailingi z ofertami sprzedaży domeny, które chcę skierować do firm. Zastanawiam się w jakiej formie wysłać owe mailingi - czy napisać krótko o co chodzi, np:

 

temat: domena

treść: Witam, czy byliby państwo zainteresowani kupnem domeny xyz po cenie xxx zł

Pozdrawiam, Tobiasz

 

Czy bawić się w pełne teksty reklamowe z perswazją itd?

 

Jeżeli już koniecznie chcesz rozsyłać oferty, to przynajmniej rób to należycie, nie psuj opinii o osobach inwestujących w domeny, nie łam prawa i nie narażaj się na konsekwencje z tego wynikające.

W >> TYM WĄTKU << ( post #64 + ew. post # 78 ) masz troszkę więcej informacji na ten temat.

 

Dodatkowe informacje o spamie są dostępne na stronach UOKiK , np. http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsume...spam/#pytanie12

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie, przeczytałem Twój wątek i teraz widzę błąd w swoim rozumowaniu - najpierw trzeba uzyskać zgodę na wysłanie oferty. W tym wątku http://www.di.pl/index.php?showtopic=16824&st=60 napisałeś, że nie polecasz wysyłania mailingu z ofertami. Wobec tego jak dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych kupnem domeny? Zamieszczanie ogłoszeń na forach tego nie gwarantuje, a z allegro nie chcę korzystać, bo mnie wkurza.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wobec tego jak dotrzeć do potencjalnych zainteresowanych kupnem domeny? Zamieszczanie ogłoszeń na forach tego nie gwarantuje, a z allegro nie chcę korzystać, bo mnie wkurza.

Najlepiej poczekać aż klient sam znajdzie Twoją domenę i zgłosi się do Ciebie, że chce ją odkupić.

 

Warto też edukować rynek i pokazywać wartość domen. Możesz świadczyć np. bezpłatne konsultacje dla firm, pomagając im kupować domeny dostosowane do ich potrzeb. Może po pewnym czasie sprzedasz im też coś ze swojego portfolio.

 

Rozsyłanie ofert z domenami ma dwie podstawowe wady: wiele osób tym zdenerwujesz, bo uznają to za SPAM. A po drugie - nawet jak już kogoś zainteresujesz to otrzymasz bardzo mało za domenę (w porównaniu z tym co byś otrzymał gdyby klient zwrócił się do Ciebie sam).

 

Tyle ode mnie.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle ode mnie.

Oczywiście należy się z tym zgodzić ale ja jeszcze pozwolę sobie dodać coś od siebie.

Jeśli masz jakieś naprawdę ciekawe domeny ( coś a la meble.pl / kino.pl :) ) i chcesz je szybko sprzedać zarabiając na nich cokolwiek, to możesz wystawić je na aukcji lub na forum.

Zgadzam się też na wysłanie takiej oferty na pw ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jak to mówi Warren Buffet - "kupić, a potem siąść na tyłku" :), przemyśle wasze rady

 

aha i jeszcze jedno.....domenę, którą chcę sprzedać - babyboomers.pl, będę musiał odnowić w styczniu 2010 roku. Czy warto ją odnawiać jeśli nie znalazłby się do tego czasu kupiec?

Edited by dancepleasure

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

aha i jeszcze jedno.....domenę, którą chcę sprzedać - babyboomers.pl, będę musiał odnowić w styczniu 2010 roku. Czy warto ją odnawiać jeśli nie znalazłby się do tego czasu kupiec?

 

Daj ją do działu "Wycena i opinia", a wówczas przekonasz się :) .

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
(w porównaniu z tym co byś otrzymał gdyby klient zwrócił się do Ciebie sam).

 

no tak, a ja właśnie do kogoś z forum wysłałem zapytanie o domenę - rozumiem, że lepiej mi było czekać aż on sam wystawi ją i poda wartość..... ale co tam

 

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites
no tak, a ja właśnie do kogoś z forum wysłałem zapytanie o domenę - rozumiem, że lepiej mi było czekać aż on sam wystawi ją i poda wartość..... ale co tam

To zależy.. :) Nie ma jednej jedynej słusznej odpowiedzi. Trzeba samemu zdecydować, na czym bardziej nam w danym momencie zależy: np. czy możemy sobie pozwolić na czekanie czy wolimy sprzedać szybko, ale za mniej.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×