Jump to content
DESiGNER

Temat do zamknięcia

Recommended Posts

DESIGNER

 

Możesz napisac coś więcej na jakie zasadzie działają bramki? Odpłatności, ew pakietowe zakupy sms jeśli by się chciało do innych operatorów wysyłać.

Podobno istnieje możliwość kupowania dużych ilości sms za relatywnie niewielkie pieniądze. Tylko nigdzie nie znalazłem o tym info na piśmie :)

Wymagania serwera pod bramkę itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co się dowiedziałem od autora każda jest podpięta do danego operatora .

Skrypt nie gromadzi treści smsów oraz numerów

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest... wysłałem testowego sms-a do Orange i doszedł bez żadnych reklam doklejanych przez sms.orange.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próba wysłania sms'a na numer 723****** (Plus) zakończona:

 

Nie obslugujemy tej sieci!

 

A z lewej strony informacja:

 

Obsługiwani operatorzy

* Orange

* Plus GSM

* PTC (Era)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopytałem się autora :

 

Necik :Cytuje słowa autora " Bramka jest zrobiona w inteligentny sposób - korzysta z bramki Orange, która jest dostępna zalogowaniu na Orange.pl (dokładniej zakładka "mBox"). "

 

Cortez : nr wpisuje się bez 0 oraz +48 np XXXXXXXXX

odczekaj jak koło numeru pojawi się ikonka operatora "Wykrywanie przynależności do operatora." i dopiero ślij

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopytałem się autora :

 

Necik :Cytuje słowa autora " Bramka jest zrobiona w inteligentny sposób - korzysta z bramki Orange, która jest dostępna zalogowaniu na Orange.pl (dokładniej zakładka "mBox"). "

Więc ktoś za to płaci. Bo chyba nie bug po stronie orange.pl, że wysyłają smsy z konta 'zalogowanego' użytkownika. Tak czy inaczej - ktoś za to płaci. Pytanie kto i ile.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc ktoś za to płaci. Bo chyba nie bug po stronie orange.pl, że wysyłają smsy z konta 'zalogowanego' użytkownika. Tak czy inaczej - ktoś za to płaci. Pytanie kto i ile.

 

Czy to oznacza, że skrypt nie działa zgodnie z prawem?

 

Czy autor może zaświadczyć, że wszystko jest zgodne z prawem i w razie czego weźmie na siebie odpowiedzialność?

 

Bartek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Również i o to dopytałem sie autora :)

 

Cyt " "Bramka nie korzysta z jednego konta mBoxa ( są one anonimowe ), wystarczy przyjrzeć się trochę zasadom działania mBoxa, jest jeden sposób (nie jest to bug, czy nic innego). Jeśli ktoś się przyjrzy samemu Orange domyśli się."

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to oznacza, że skrypt nie działa zgodnie z prawem?

Czy autor może zaświadczyć, że wszystko jest zgodne z prawem i w razie czego weźmie na siebie odpowiedzialność?

 

hehe, dobre, odpowiedzialność za 79 PLN, hehe W najgorszym przypadku jest to "niska szkodliwośc społeczna czynu kończąca sie umorzeniem"

Share this post


Link to post
Share on other sites

wedlug zapewnien autora , smsy z bramki orange sa wysylane z jego bazy kont , odpowiedzialnosc za to bierze na siebie ( jeżeli bramka nie będzie wykorzystywana do rozsłania spamu ) co bedzie stanowilo korekte do umowy jaką zawarłem z autorem

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites
hehe, dobre, odpowiedzialność za 79 PLN, hehe W najgorszym przypadku jest to "niska szkodliwośc społeczna czynu kończąca sie umorzeniem"

 

A niekoniecznie, niska szkodliwość to jeżeli ja podam do sądu właściciela skryptu, że skrypt nie działa lub zostałem oszukany, ale jeżeli ja zostanę posądzony przez Orange, to już nie taka niska, bo jeżeli Orange sobie policzy kwotę x i pomnoży przez ilość smsów wysłanych z mojej strony to już może się zrobić poważna sprawa.

 

B.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wedlug zapewnien autora , smsy z bramki orange sa wysylane z jego bazy kont , odpowiedzialnosc za to bierze na siebie ( jeżeli bramka nie będzie wykorzystywana do rozsłania spamu ) co bedzie stanowilo korekte do umowy jaką zawarłem z autorem

Dobra, ale sprzedajesz Ty, więc można z Tobą podpisać umowę, że to Ty bierzesz na siebie odpowiedzialność? Wiesz, spam to nie przelewki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po długiej rozmowie z autorem , postanowiłem zawiesic dystrybucje skryptu .

 

Przepraszam za zamieszanie i dziekuje za pouczenie :) ( lekcja na przyszlosc )

 

Temat do zamkniecia

Edited by DESiGNER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×