Jump to content
z223

zmniejszenie $ za klik ?

Recommended Posts

Witam, od wczoraj parkuje w namedrive, dzisiaj widze że wczorajsze zarobki mi "spadły"

 

statystyki.jpg

 

Czytałem trochę o tym, ale nie rozumiem dalej jak to mozliwe... za klik jest taka śmieszna stawka jak 1 cent ??

 

Czekam na wyjaśnienie o co dokładnie z tym chodzi.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takie czasy są ...

 

A co do spadku zarobków, to stawki po prostu na drugi dzień są aktualizowane do rzeczywistych wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Po prostu NameDrive otrzymuje od Google dokładne dane zarobkowe dopiero po upływie jakiegoś czasu (zapomniałem ile to dokładnie było, zdaje się że jest to ok. 1 dzień). Więc te "US$ 0.10" które widzisz z dnia 19 maja 2009 to tylko taka atrapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

czyli gówno warte to parkowanie, czy tylko mi się tak zdaje? już chyba lepiej dać adsense/przekierowanie... bo taka stawka jak cent za klik czy nawet nic to śmiech na sali, jeśli się myle to proszę o skorygowanie, nie jestem ekspertem w tych sprawach...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
czyli gówno warte to parkowanie, czy tylko mi się tak zdaje? już chyba lepiej dać adsense/przekierowanie... bo taka stawka jak cent za klik czy nawet nic to śmiech na sali, jeśli się myle to proszę o skorygowanie, nie jestem ekspertem w tych sprawach...

Wszystko zależy od domeny i jakości ruchu. Jeżeli ruch jest do kitu to stawki też będą do kitu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy od tego jakie reklamy są wyświetlane. Wiadomo, że kredyty czy ubezpieczenia mają lepszą stawkę niż reklama serwisu humorystycznego. Masz temat na forum, gdzie można pochwalić się rekordowymi stawkami za klik i znajdziesz tam kliki kilku dolarowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Sedo minimalna stawka za klik to 0.02 EUR :)

Edited by K_r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Google umożliwiło ostatnimi czasy dokładne śledzenie klików i zarobków w Adsense poprzez narzędzie Analytics. I co się okazuje, średnia liczba wartościowych klików i klików "za minimum" na ministronach jest podobna jak w ND i Sedo, znaczy parkingi nic nie przycinają tylko reklamodawcy tak ciulowo płacą za niektórą treść / słowa kluczowe, przesiadka na Adsense to wcale nie jest jakaś wielka różnica pod względem zarobków, a nawet bardzo duży spadek (na początku), bo drastycznie spada CTR, choć na ministronie można przez linkowanie i pozycjonowanie pozyskać więcej ruchu i w ten sposób znacząco zwiększyć zarobki, bo CTR trzyma się przeważnie w dość niskich, ale tych samych okolicach, na parkingu z ruchem nic nie zrobisz, ile go jest to jest. :) Stąd myślę, że mimo wszystko chyba warto jednak iść w ministrony i Adsense, a przynajmniej na swoich sensownych generykach, bo literówki wiadomo - zupełnie inna bajka i te zarabiające na pewno na parkingi się nadają.

 

A co do tego, że niby w Adsense są wyższe minimalne kliki niż w ND, to nie ma jak parę dobrych klików w Adsense i dobry CTR na początek dnia (tematyka - informacje), stawka >0.00$ (sumarycznie za 2 kliki) to mityczne "poniżej 0.01$" z ND, które Adsense też nie jest obce. ;)

 

klikf.jpg

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli gówno warte to parkowanie, czy tylko mi się tak zdaje?
Wszystko nalezy od branży:

Mam np. eCPM $40 i $0.40 (1. strona mały ruch, drogi kliki, 2. strona duży ruch i tanie kliki), ale obie 2 zarabia dobre.

Tylko nie każda domena nadaje się do parking (z moich nawet bardzo mało :))

Edited by seomi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×