Jump to content
horcyk

adres e-mail a domena

Recommended Posts

Witam.

Mam taki problem/pytanie.

 

Mam w nazwa.pl zarejestrowanych kilka domen, mam też opłacony tam serwer na którym stoi pewna strona. W opcjach domeny można wybrać 5 opcji konfiguracyjnych przy czym przy opcji parkowanie i przekierowanie na adres www jest możliwość założenie konta e-mail. Przy wyborze innych opcji konfiguracyjnej takiej możliwości nie ma.

 

Chciałbym mieć konto pocztowe z nazwą mojej domeny w drugim członie (po małpie). Parkowanie odpada a przy wyborze opcji przekierowanie konto takie niby otrzymuję ale wtedy po wejściu na stronę na pasku tytułowym wyświetla się tylko nazwa domeny, nie pokazuje tytułu a przy wczytywaniu dokładnie widać że strona stoi na serwerze z nazwa.pl bp gdy stronę wczytuje u dołu widać adres strona.nazwa.pl.

 

Czy aby wszystko ładnie śmigało i było tak jak ja chcę muszę wykupić w nazwa.pl jakąś dodatkową usługę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musisz mieć wykupiony hosting. Nie musi to być nazwa, może być na przykład najtańszy pakiet z Hekko.pl Jak wykupisz hosting, to w panelu serwera dodajesz swoją domenę, natomiast w w panelu nazwa.pl ustawiasz adresy DNS wykupionego serwera. W panelu serwera masz też możliwość zakładania kont e-mail.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam hosting i domenę w nazwie.

Domenę mam przekierowaną na serwer (powiedzmy) xxxxx.nazwa.pl i tak jak piszesz w panelu serwera mam możliwość zakładania kont e-mail tylko, że gdy tworzę konto wychodzi mi twór typu admin@xxxxx.nazwa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam hosting i domenę w nazwie.

Domenę mam przekierowaną na serwer (powiedzmy) xxxxx.nazwa.pl i tak jak piszesz w panelu serwera mam możliwość zakładania kont e-mail tylko, że gdy tworzę konto wychodzi mi twór typu admin@xxxxx.nazwa.pl

logujesz się w nazwa.pl , wchodzisz w Panel Klienta, potem w Twoje domeny, potem klikasz na wybraną domenę i na "załóż konto". U mnie w ten sposób tworzone są konta pocztowe typu costam@domena.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam hosting i domenę w nazwie.

Domenę mam przekierowaną na serwer (powiedzmy) xxxxx.nazwa.pl i tak jak piszesz w panelu serwera mam możliwość zakładania kont e-mail tylko, że gdy tworzę konto wychodzi mi twór typu admin@xxxxx.nazwa.pl

 

no tak też w Nazwa.pl jest możliwe, bo utworzyłeś swój login xxxx zapewne i dostałeś automatycznie subdomenę xxxx.nazwa.pl Ale oprócz tego może zakładać normalne skrzynki pocztowe w swojej wybranej domenie. Jak nie wiesz dokladnie, to zadzwon do BOK i tam ci powiedza. Ja w Nazwa.pl serwera ne mam, ale tak jest w każdym hostingu i nie musisz wykupywac żadnej dodatkowej usługi

Share this post


Link to post
Share on other sites
logujesz się w nazwa.pl , wchodzisz w Panel Klienta, potem w Twoje domeny, potem klikasz na wybraną domenę i na "załóż konto". U mnie w ten sposób tworzone są konta pocztowe typu

 

W nazwie chyba nie wszystko jest takie proste jak piszesz. Mam tam akurat sprzedawca.nieruchomosci.pl więc posłużę się tym przykładem i serwer powiedzmy o nazwie nieruch.nazwa.pl w opcjach domeny ustawione Przekierowanie na serwer w NetArt - gdy mam tą opcję domena wskazuje na główny katalog na serwerze i wyświetla mi pliki które posiadam w danym katalogu, w tym przypadku stronę. Gdy chcę założyć konto pojawia się komunikat:

Uwaga! Posiadasz skonfigurowaną usługę przekierowania domeny. Nie może ona działać równolegle z darmowym kontem pocztowym. Jeśli chcesz założyć darmowe konto pocztowe, przekierowanie domeny zostanie usunięte, a domena zaparkowana na serwerach DNS NetArt.

 

I tak jak napisane w tym komunikacie się dzieje, ja dostaję konto pocztowe a domena zostaje zaparkowana i zamiast mojej strony wyświetla przykładową z nazwy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×