Jump to content
xdoctor

Jaki rejestrator najlepszy ?

Recommended Posts

Znów słabo czytałeś... napisane przecież, że chodzi o 25 domen w skali roku.

Ale kalendarzowego czy rok od nieprzedłużenie pierwszej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale kalendarzowego czy rok od nieprzedłużenie pierwszej domeny?

 

Tego nie wiem, pewnie to drugie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rejestruje większośc domen w home.pl. Nie są najtańsi (aktualnie 20PLN netto za pl) ale nie ma problemu z przekierowaniem domeny (w domeny.tv musze kupowac jakis "serwer przekierowan" dodatkowo!), cesja dla os. prywatnej jest trochę uciążliwa (kserow dowodu, itp). Wielkim plusem jest czynny 24h livechat. Ogolnie jestem zadowolony ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
cesja dla os. prywatnej jest trochę uciążliwa (kserow dowodu, itp).

I za to właśnie home.pl nie lubie chociaż i tak mają lepiej niż nazwa.pl bo można im te papiery poskanowane na maila wysłać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam dinfo.pl - nie prowadza kampanii dumpingowych cen i nie robia Regulaminow z haczykami. Rejestrujesz domene i w dowolnym momencie mozesz bezplatnie dostac kod authinfo. Support bez zarzutu.

 

Wszedzie dostaniesz kod authinfo bezplatnie w dowolnym momencie jak zaplacisz standardowa cene za domene.

 

Twoj post mozna rozumiec tak: "dinfo.pl jest fajne, bo nie robi promocji na rejestrację domen dzieki czemu zawsze dostaniemy od kopa kod authinfo".

 

peace ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszedzie dostaniesz kod authinfo bezplatnie w dowolnym momencie jak zaplacisz standardowa cene za domene.

bezpłatnie jak zapłacisz ;) hahaha ciekawe zdanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytanie, czy bezproblemowo. W az.pl chcieli ode mnie pelno formalnosci; list, pieczatke firmowa (ktorej sie na zachodzie nie uzywa, bo to jest smieszne), cesje domen etc. Nie polecam tej firmy dla handlarzy domen. Poza tym wydanie authinfo dla domen zarejestrowanych w czasie promocji jest bardzo drogie.

 

Nie jest bardzo drogie tylko zazwyczaj jest to koszt przedłużenia domeny zgodnie z regulaminem, ktory AKCEPTUJEMY (i zaswiadczamy, ze sie z nim zapoznalismy) przy rejestracji domeny w cenie promocyjnej.

 

Co do problemow tu juz sie zgadzam. Ja odradzam cal.pl - wykonalem 3 faxy, ktore oczywiscie "nie dotarly", potem dostalem info, ze wyslali mi na maila, nic nie przyszlo, zostalem posadzony o zmiane maila (ktorej nie dokonalem), w koncu ich ostro ochrzanilem to sie ktos zreflektowal i podal mi kod.

 

bezpłatnie jak zapłacisz ;) hahaha ciekawe zdanie ;)

 

No chyba nie bylby to najlepszy ruch marketingowy, zeby pozwalac na rejestracje domen przykladowo za dyche, a pozniej wydac dla nich kod authinfo za free?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No chyba nie bylby to najlepszy ruch marketingowy, zeby pozwalac na rejestracje domen przykladowo za dyche, a pozniej wydac dla nich kod authinfo za free?

Ale mi chodziło o twoje zdanie, że samo sobie już zaprzecza ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale mi chodziło o twoje zdanie, że samo sobie już zaprzecza ;)

 

Spoko, faktycznie mogło to dziwnie zabrzmieć ;)

 

Chociaż w sumie nie masz racji, bo pierwsza płatność dotyczy rejestracji domeny, a nie kodu authinfo, także najpierw płacisz za domenę (tylko więcej niż w promocji), a kod dostajesz za darmo ;) Tak wiec nie zaprzeczam sobie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale za przeproszeniem zamotaniec siedzi w az.pl na czacie. Pytałem się czy jasno i wyraźnie czy promocja na domeny .pl 15 zł netto jest do 31 sierpnia a on tak, jasne, oczywiście och i ach a dziś patrzę i jest już 19 zł netto za .pl wrrr ;) No chyba że dostali takie polecenie aby klientów wprowadzać w błąd...oj oj tak się nie robi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Spoko, faktycznie mogło to dziwnie zabrzmieć ;)

 

Chociaż w sumie nie masz racji, bo pierwsza płatność dotyczy rejestracji domeny, a nie kodu authinfo, także najpierw płacisz za domenę (tylko więcej niż w promocji), a kod dostajesz za darmo ;) Tak wiec nie zaprzeczam sobie ;)

To tak samo jakby powiedzieć dostaniesz alufelgi za darmo jeśli kupisz samochód 4k drożej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To tak samo jakby powiedzieć dostaniesz alufelgi za darmo jeśli kupisz samochód 4k drożej ;)

 

Nie tak samo ;)

Tak samo by było gdyby powiedzieć:

 

Kupisz samochód w normalnej cenie (a nie 4 razy taniej) to dostaniesz alufelgi.

 

Różnica znacząca jak dla mnie, bo dostajesz cos kilka razy taniej i chcesz jeszcze dostac bonus? Kup w normalnej cenie - dostaniesz bonus :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale za przeproszeniem zamotaniec siedzi w az.pl na czacie. Pytałem się czy jasno i wyraźnie czy promocja na domeny .pl 15 zł netto jest do 31 sierpnia a on tak, jasne, oczywiście och i ach a dziś patrzę i jest już 19 zł netto za .pl wrrr ;) No chyba że dostali takie polecenie aby klientów wprowadzać w błąd...oj oj tak się nie robi...

 

Na głównej jest 15, a w panelu – 19. Ot, filozofia. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coś mi nie pasuje. W regulaminu promocji pisze:

Czas trwania promocji.

 

1. Promocja trwa od 1 sierpnia 2007 r. godz. 10:00 do 31 sierpnia 2007 r. godz. 15:00.

Zasady promocji.

 

A) Rejestracja domen polskich

 

Promocja dotyczy pierwszego rocznego okresu abonamentowego domen polskich: .pl, funkcjonalnych oraz regionalnych.

 

Opłata za rejestrację domeny na okres jednego roku wynosi:

 

* 15.0 zł + VAT dla domen .pl,

* 12.0 zł + VAT dla domen funkcjonalnych,

* 4.0 zł + VAT dla domen regionalnych,

...

A promocja nie miała się skończyć 31 lipca ?? No chyba ,że to jest nowa promocja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapraszam więc do http://www.domenytanio.pl - domeny .pl po 14 zł netto - bez limitów i ograniczeń - kupujesz ile chcesz. Prosta i nieskomplikowana procedura w przypadku sprzedaży domeny. Brak "papierowych" formalności przy wydaniu AuthInfo. Zapraszam do rejestracji .pl w najniższej cenie w Polsce.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
A promocja nie miała się skończyć 31 lipca ?? No chyba ,że to jest nowa promocja

 

Nie, trwała do 31 sierpnia. Ale w regulaminie zawsze jest zastrzeżenie, że może być zakończona wcześniej – i AZ często z tego korzysta (czym nie zaskarbia sobie raczej zaufania użytkowników) – tak było z zimową promocją, która miała trwać do 28 lutego, a zakończyła się (wraz z wprowadzeniem nowej promocji) 26 lutego.

 

Skoro już o promocjach, ma ktoś może kopię regulaminów promocji AZ z okresu 30.04 - 27.06.2007? Bo zawsze sobie zapisuję w ScrapBooku, ale się zagapiłem i nawet nie wiem, ile wtedy promocji było (podejrzewam, że jedna). Jeśli ktoś ma kopię regulaminów sprzed 27.10.2006, to też poproszę. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapraszam więc do http://www.domenytanio.pl - domeny .pl po 14 zł netto - bez limitów i ograniczeń - kupujesz ile chcesz. Prosta i nieskomplikowana procedura w przypadku sprzedaży domeny. Brak "papierowych" formalności przy wydaniu AuthInfo. Zapraszam do rejestracji .pl w najniższej cenie w Polsce.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Polecam:-)

 

Lizus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś zauważył ale Az.pl wprowadziło ochronę danych w domenach globalnych a więc twoje dane osobowe we whois domeny są niewidoczne, dotyczy się to chyba nowo rejestrowanych domen gdy podczas rejestracji zaznaczysz że twoje dane mają być ukryte.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy ktoś zauważył ale Az.pl wprowadziło ochronę danych w domenach globalnych a więc twoje dane osobowe we whois domeny są niewidoczne, dotyczy się to chyba nowo rejestrowanych domen gdy podczas rejestracji zaznaczysz że twoje dane mają być ukryte.

 

I to w cenie rejestracji! Właśnie wypróbowałem to w praktyce, wygląda tak:

 

Registrant:

PrivacyProtect.org

Domain Admin (contact@privacyprotect.org)

P.O. Box 65

All Postal Mails Rejected, visit Privacyprotect.org

Monster

null,2680 AB

NL

Tel. +45.36946676

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy ktoś zauważył ale Az.pl wprowadziło ochronę danych w domenach globalnych a więc twoje dane osobowe we whois domeny są niewidoczne, dotyczy się to chyba nowo rejestrowanych domen gdy podczas rejestracji zaznaczysz że twoje dane mają być ukryte.

 

 

już jakiś czas temu zauważyłem przy rejestracji

i faktycznie jak narazie jest to tylko dla nowych domen.

 

jak dla mnie, plus dla az :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
już jakiś czas temu zauważyłem przy rejestracji

i faktycznie jak narazie jest to tylko dla nowych domen.

 

jak dla mnie, plus dla az :(

 

No i pojawił się jeden mały minusik - w Az.pl trzeba teraz wpisywać kod aby móc zobaczyć dane whois

Rejestratorzy czy też NASK wprowadzają coraz więcej ograniczeń ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i pojawił się jeden mały minusik - w Az.pl trzeba teraz wpisywać kod aby móc zobaczyć dane whois

Rejestratorzy czy też NASK wprowadzają coraz więcej ograniczeń :(

dokładnie... to staje się uciążliwe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No i pojawił się jeden mały minusik - w Az.pl trzeba teraz wpisywać kod aby móc zobaczyć dane whois

Rejestratorzy czy też NASK wprowadzają coraz więcej ograniczeń :(

To już było od dawna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×