Jump to content
michal89

Xara.pl

Recommended Posts

Ładna domenka, tylko czy ludzie nie będą się mylic i wpisywać xsara ? Jeśli to większy projekt, odkup najw domenkę xsara od jej właściciela i zrób prezekierowanie na Xara.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm no może i tak..posiadam jeszcze xara.com.pl. Myślicie, że do czegoś się przyda(chociazby to przekierowanie) czy lepiej się jej pozbyc? A tak oprócz tego czekam na dalsze opinie:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Hmm no może i tak..posiadam jeszcze xara.com.pl. Myślicie, że do czegoś się przyda(chociazby to przekierowanie) czy lepiej się jej pozbyc? A tak oprócz tego czekam na dalsze opinie:)

 

Ja bym zostawił właśnie na przekierowanie ;)

 

A co do domenki ... dość ciekawa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy czasem nie podchodzi ona pod cybersquatting ?? Xara to firma produkująca oprogramowania graficzne ( do grafiki wektorowej , 3D itp )

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy czasem nie podchodzi ona pod cybersquatting ?? Xara to firma produkująca oprogramowania graficzne ( do grafiki wektorowej , 3D itp )

 

moje skojarzenie jak tylko przeczytałem "Xara" było właśnie z tym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drodzy koledzy(koleżanki):) proszę o jakies sugestie odnosnie samej nazwy, co do skojarzeń tez kojarzy mi sie z citroenem ale to chyba mało ważne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drodzy koledzy(koleżanki);) proszę o jakies sugestie odnosnie samej nazwy, co do skojarzeń tez kojarzy mi sie z citroenem ale to chyba mało ważne.

 

No właśnie ze względu na ilość różnorodnych skojarzeń i wynikających z tego szerokich możliwości pomyłek - nie jest to dobra domena. Brzmi fajnie i ma zaletę - jest krótka, ale lepiej poszukaj innej, podobnej, ale jednoznacznej dla wszystkich w pisowni. Pomyśl zawsze o tym, aby w przyszłości przy przekazie werbalnym (np. radio) zawsze było wiadomo, jaki adres potencjalny klient ma wpisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Juz zdecydowałem:) nie zamienię jej na żadna inną

 

Hehe :lol: pamietaj, że zakochani nie myślą racjonalnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że wizualnie nazwa jest bajecznie prosta:) Poza tym mam juz świetny pomysł na logo, a jeśli chodzi o fonetykę myślę, że też cos się da z tym zrobic:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze i ladnie sie przedstawia wizualnie, ale raczej nic nie zrobisz z fonetyka, a wejscie w posiadanie domeny ksara.pl byloby nie tanim rozwiazaniem, widzac co pod nia jest. To chyba juz tylko od Ciebie zalezy, ale jednak powaznie startujac z czyms, chyba nie chcialbys tracic odwiedzajacych z powodu zlego wpisania adresu, badz na rzecz innej ksiegarni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłeś ją przez allegro czy próbowałeś sprzedać? Bo nazwa wg mnie ciekawa, ale właśnie z uwagi na możliwość utraty ruchu budowanie marki pod tą domeną może okazać się ryzykowne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiłem na allegro, w sumie za bezcen. Myślę jednak, że z czasem klienci przyzwyczają się, natomiast nie będę nadawał jakichś spotów w radio czy coś takiego także nie ma obaw:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupiłem na allegro, w sumie za bezcen. Myślę jednak, że z czasem klienci przyzwyczają się, natomiast nie będę nadawał jakichś spotów w radio czy coś takiego także nie ma obaw:)

 

Tak właśnie myśli większość, a potem plują sobie w brodę. Nie musisz nadawać spotów w radio.

O marketingu wirusowym (poza siecią) pewnie nie słyszałeś, Ala Riesa pewnie się nie czyta... a więc pozwól, że przedstawię Ci pewną hipotetyczną scenkę (rozmowa fonetyczna, np. w autobusie, ale podobna scenka może też zdażyć się w radio, czy TV):

 

- Fajna książka, gdzie ją kupiłeś?

- W księgarni internetowej xara.pl, mają tam teraz najlepsze promocje.

- Aaa, xara.pl, muszę zapamiętać

* - Aaa, ksara.pl muszę zapamiętać

* - Aaa, xsara.pl muszę zapamiętać

 

* % utraty ruchu w skutek nieporozumienia do uzgodnienia, wg zbyt sporo (np. ja szukałbym xsara, ze względu na zapamiętanie marki Citroena - Xsara Picasso)

A więc mając to szczęście bycia w punkcie zero, a więc na etapie wyboru nazwy marki - zdecydowanie zmieniłbym ją.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem w punkcie zero;/ sporo juz zainwestowałem w logo, cały projekt itp Ehh dzięki za opinie koledzy:) Swoim zdaniem taka Xena - wojownicza księżniczka, ją wszyscy wiedza jak należy pisać a schemat ten sam, może się uda, no nic...wierze w ta nazwę;) jeszcze raz dzięki ale widzicie, że uparty jestem jak mało kto. PZDR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×