Jump to content
Sign in to follow this  
roberto_one

Serwisy postawione na WordPressie

Recommended Posts

Gdyby kogoś interesowały komercyjne szablony WordPressa, to na niektóre są jeszcze ważne promocyjne kody zniżkowe z okazji wczorajszego BlackFriday http://www.premiumwp.com/black-friday-sale...rdpress-themes/
Czy to są szablony, które nie używają funkcje WP?

Czy taki, które nie są zgodne z licencją WP: GNU/GPL?

 

Sorry, rozumiem, że autor szablonu chcę zarabiać - ale IMHO powinno to być zgodne z licencją Wordpressa - WP jest GPL, więc każdy szablon, które używa funkcję z WP też powinno być GPL!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to są szablony, które nie używają funkcje WP?

Czy taki, które nie są zgodne z licencją WP: GNU/GPL?

 

Sorry, rozumiem, że autor szablonu chcę zarabiać - ale IMHO powinno to być zgodne z licencją Wordpressa - WP jest GPL, więc każdy szablon, które używa funkcję z WP też powinno być GPL!

 

http://codex.wordpress.org/Theme_Review

 

NIe jestem ekspertem od licencji GNU GPL ale wydaje mi się, że odtyczą one wyłącznie oprogramowania czyli silnika WP oraz szablonu na tyle, że musi być kompatybilny z WP. Natomiast jest jeszcze warstwa graficzna szablonu, która raczej powinna podlegać prawo autorskim (tutaj majątkowym). Nie chcę jednak wprowadzać w błąd, może ktoś ma lepszą wiedzę w tej materii.

 

BTW Oficjalna strona licencji GNU GPL

 

GNU.ORG nie działa :(

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio była głośna sprawa z pewnym szablonem premium odsyłam do kliknij tu

No więc jest tak jak domyślałem się, że powinno być. Czyli "Grafika, CSS i JavaScript wciąż są objęte klasyczną licencją bez względu na wytwórcę", a więc prawa autorskie, natomiast kod i software są na GNU GPL.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Thesis ? znany płatny szablon dla WordPressa ? oficjalnie przyjął zasady licencji GPL.

 

Czy ktoś używa Thesis i może przedstawić zalety tego rozwiązania, i czy można wprowadzać do tego szablonu własne rozwiązania graficzne. Z wywiadu dla Mixergy wynika, że wartość sprzedaży Thesis wynosi około 1,8 mln $ i uzywa go 25.000 osób. Więc warto tym się zainteresować.

 

W sprzedaży są dwie wersje Developer's Option za $164 i Personal Option za $87.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co kupować skórki do WP? ;> z odrobiną fantazji można na nim zrobić niemal wszystko...

WP to nie jest tylko blog ;)

Dowód? jedna z moich stron Sensualna.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Portal współpracuje z API Skapiec.pl" - można rozumiec, że produkty/opisy/foto ciągną się "z automatu" ze Skąpca, czy jak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak, z wordpress'a można nawet na siłe zrobić dobry sklep internetowy :mellow: ale to może w przyszłości

Edited by CombatCode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×