Jump to content
Sign in to follow this  
roberto_one

Dostęp do działów po zalogowaniu?

Recommended Posts

Witam

 

Mam takie pytanie, co jest lepsze dla forum internetowego ustawienie dostępu do działów/kategorii tylko dla użytkowników zarejestrowanych, czy ustawienie dostępu do działów dla gości w ten sposób, że mogą czytac wątki, ale pisać mogą po zalogowaniu/zarejestrowaniu?

 

Chodzi mi o to, które powyższe rozwiązanie przyciągnie więcej użytkowników na forum. Bo dla przykładu jeżeli trafiam na jakieś forum gdzie dostaję info na wstępie, ze dostęp do działlów tylko dla zarejetrowanych userów to odrazu wycchodzę. Ja na swoim forum mam ustawiany dla jednej kategorii dostęp tylko dla zalogowanych i nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie.

 

Jak Wy myślicie z punktu widzenia przyszłego usera danego forum?

 

Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja z doświadczenia wiem, że potencjalny przyszły użytkownik najpierw chce zobaczyć co jest na forum. W ciemno mało kto się rejestruje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie, bo coś tam w forach się obracam, zamknięcie forum dla gości jest z deka mówiąc nienormalne. :unsure: Oczywiście pomijam jakieś fora firmowe, osiedlowe, studenckie etc.

 

W 99% przypadkach 'normalnych' for działy zamykają głównie fora przechowujące treści nielegalne - warezy.

 

 

Otwórz forum - jeśli użytkownik się zainteresuje zawartością na pewno założy konto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam żebym kiedykolwiek się zarejestrował na forum które w całości było niedostępne dla niezalogowanych. Do rejestracji może mnie przekonać tylko przegląd postów na forum jako gość. Zastanowiłbym się natomiast dwa razy przed udostępnieniem możliwości pisania postów dla gości, to zwykle wprowadza niepotrzebny bałagan. Reasumując, czytanie dla wszystkich, pisanie dla zarejestrowanych, 1-2 działy jeśli potrzebujesz mogą być zamknięte dla gości, wtedy może to dodatkowo ich zmobilizować do rejestracji z uwagi na dodatkowy features.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zastanowiłbym się natomiast dwa razy przed udostępnieniem możliwości pisania postów dla gości, to zwykle wprowadza niepotrzebny bałagan.

Oczywiście masz rację. Powiedzmy, że to taki 'forumowy aksjomat'. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×