Jump to content
moody

Czy to może być takie proste?

Recommended Posts

Jestem nowy i na domenach "znam" się od tygodnia, ale zauważyłem pewną ciekawą rzecz i chciałbym wiedzieć czy czasem gdzieś się nie pomyliłem i nie ma tu jakiegoś haczyka.

 

A więc tak - parkuje domenę, literówkę wyslijto.pl. Zarobki codziennie są jak narazie identyczne i wynoszą 0.10$ dziennie, co daje - przy utrzymaniu się tego trendu - 35,6$ rocznie, czyli około 100zł. Domene przechwyciłem w dropped, za co zapłaciłem 30zł. Parkuje rok, potem nie przedłużam domeny, bo jest to nieopłacalne i mam 70zł w kieszeni.

 

Literówek takich jak moja widziałem całkiem sporo do przechwycenia, pewnie trochę jest także wolnych, a więc wydają się to być dość łatwe pieniądze. Pytam więc bardziej doświadczonych: to naprawdę jest teoretycznie takie proste, czy gdzieś po drodze jest jakiś haczyk?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadza sie. Pod warunkiem, ze statystyki - 0,10 USD sa z wiecej niz z ostatnich dni. Stawki za klik wyceniane sa po 1-2 dniach. W tym czasie 1 klik to zawsze 0,10 pozniej najczesciej 0,01-0,03 USD choc i sa wyjatki, ze kliki wyceniane sa na kilka-kilkanascie centow.

Musisz jeszcze odjac od zysku prowizje za przelew z namedrive.

Przy 100 zl zysku warto domene przedluzac (przy hurtowym przedluzaniu to koszt okolo 45 zl) - takze nadal 50-55 zl zysku co roku. 200 takich domen i masz 10 tys zl rocznie.

Od tego powinienes jeszcze odprwadzic podatek 19%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o literówki z przechwycenia to nie wiesz czy i jaki ma ruch, dopóki jej nie złapiesz. Literówka literówce nie równa i może się okazać, że tylko część ze złapanych będzie generować ruch i zyski. I tak może być, że przechwycisz 10 za 300 pln a tylko 3 z nich wygenerują ruch na kwotę 100 pln każda. Wtedy wyjdziesz na 0 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to i ja zapytam:

 

-gdzie najkorzystniej parkować?

-za co jest nabijana kasa? za samo odwiedzenie strony przez UU czy za kliknięcie w reklamę?

-jeżeli za samo odwiedzenie to ile więcej jest za kliknięcie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
to i ja zapytam:

 

-gdzie najkorzystniej parkować?

-za co jest nabijana kasa? za samo odwiedzenie strony przez UU czy za kliknięcie w reklamę?

-jeżeli za samo odwiedzenie to ile więcej jest za kliknięcie?

 

1. namedrive.pl

sedo.pl

2. tylko za kliknięcia

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nie jestem przekonany do parkingów, ale czytałem na tym forum, że niektórzy mieli po 30-40euro na dzień (!)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
ja nie jestem przekonany do parkingów, ale czytałem na tym forum, że niektórzy mieli po 30-40euro na dzień (!)

Jak kiedyś tyle mieli to dzisiaj na tym samym zbiorze domen mają niestety trochę mniej, ale to nie oznacza że parking jest bez sensu. Jeżeli się i tak nie ma odpowiednich zasobów żeby zrobić coś konkretnego z danym generykiem to moim zdaniem lepiej go zaparkować, chociaż zarobi (może) na swoje przedłużenie. Warto je tylko wyciągać z parkingu jeżeli się już zacznie planować jakiś projekt gdyż wtedy dana domena już jakiś czas spędzi w Google dzięki czemu później będzie trochę łatwiej z pozycjonowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domene przechwyciłem w dropped, za co zapłaciłem 30zł. Parkuje rok, potem nie przedłużam domeny, bo jest to nieopłacalne i mam 70zł w kieszeni.

 

 

Staraj sie testowac domeny za 0,5-1,5zl a nie lapac za 30zl, no chyba ze jestes pewnien ze ta domena faktycznie na siebie zarobi. Ew rejestruj takie domeny jak spadaja z rezerwacji po 10-15zl w zaleznosci od rejestratora.

 

W testowaniu domen przydaje sie systematycznosc, upatrz sobie jakas nazwe, przemysl czy dana literowke czesto moga ludzie popelnic. Sprawdz inne literowki tej domeny, jesli jest duzo wolnych (zgubienie dowolnej litery) to raczej jest kiepska....ale to sam musisz doswiadczalnie sie nauczyc.

Zdarza sie ze domena ma ruch w miesiacu 10-50 uu , a potrafi zarobic na odnowienie po 1-3 miesiacach (42zl dropped).

 

Wg 30zl na nauke parkowania to troszke za duzo, w az.pl po 50gr za to przetestujesz z 50domen.

Jest wieksza szansa ze jakas zarobi 1$ miesiecznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadza sie. Pod warunkiem, ze statystyki - 0,10 USD sa z wiecej niz z ostatnich dni. Stawki za klik wyceniane sa po 1-2 dniach. W tym czasie 1 klik to zawsze 0,10 pozniej najczesciej 0,01-0,03 USD choc i sa wyjatki, ze kliki wyceniane sa na kilka-kilkanascie centow.

 

Czy mam rozumieć, że za kilka dni kliki będę miał po 0.01 - 0.03$ mimo, że teraz są 0.10$? Skąd to się bierze?

 

Staraj sie testowac domeny za 0,5-1,5zl

 

Co to, jak to się robi i gdzie to się robi? :) Nowy jestem ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy mam rozumieć, że za kilka dni kliki będę miał po 0.01 - 0.03$ mimo, że teraz są 0.10$? Skąd to się bierze?

 

To taki mały update ;) korekta, hehe Jak w reklamie: najpierw cuda, potem szara rzeczywistość

 

Co to, jak to się robi i gdzie to się robi? :D Nowy jestem :)

 

Testować domeny możesz 2 tygodnie. Zamawiasz domeny do testu (np. w Az.pl, w Dropped.pl) i często jest tak, że rejestrator już w momencie rejestracji ma możliwośc podpiecia domeny pod twoje konto parkingowe np na NameDrive (jesli współpracuje z danym serwisem parkingowym) i możesz to zrobić z poziomu twojego profilu u zamawiającego domeny dom testów, ale możesz też eksptra sam sobie podpiąc domeny i pojedynczo zmieniać DNSy. Domena we whois ma w tym czasie wpis "W trakcie testów". W ciągu dwóch tygodni możesz zbadać ruch, a potem decydujesz, czy chcesz zarejestrowac, czy też po prostu nie opłacasz i ona spada z rezerwacji. Domena po testach jest widoczna na liście spadów (np w Dropped) i może być przechwycona ;) gdy np ktoś inny miałby ochote ją przetestować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×