Jump to content
Sign in to follow this  
polmajk

Aukcje na SEDO

Recommended Posts

Witam

 

Mam 2 pytania. Mianowicie:

 

1: Czy aby wystawić aukcję na SEDO, wystarczy wejść na zakładkę "My sedo" a następnie przejść wszystkie 3 kroki? (i to wszystko?) i czy można gdzieś wyznaczyć długośc trwania aukcji?

 

2. Jak wygląda wypłata pieniędzy za sprzedaż domeny na aukcji SEDO. Jestem nowym użytkownikiem na SEDO, i czy muszę wcześniej zrobić jakiś przelew, aby zweryfikowac swoje konto, czy wystarczy jakoś po przeprowadzonej aukcji podać numer konta, na który mają zostać przelane pieniądze.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mozna ustalic czasu trwania aukcji, aukcja bedzie trwala tyle ile czasu obowiazuje twojego pierwszego oferenta do zaplaty, czyli 7 dni, jesli zdecydowales sie na rozpoczecie aukcji tego samego dnia co dostales oferte to bedzie trwala 7 dni, jesli 3 dnia po dostaniu oferty to bedzie trwala 4 :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
2. Jak wygląda wypłata pieniędzy za sprzedaż domeny na aukcji SEDO. Jestem nowym użytkownikiem na SEDO, i czy muszę wcześniej zrobić jakiś przelew, aby zweryfikowac swoje konto, czy wystarczy jakoś po przeprowadzonej aukcji podać numer konta, na który mają zostać przelane pieniądze.

 

Konto użytkownika weryfikujesz po rejestracji. Konto bankowe możesz zdefiniować po sprzedaży. SEDO pobiera automatycznie 10% fee przy sprzedaży domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki.

 

Mam jeszcze jedno pytanie.

 

Do wyboru przy "Add domain" ma się: "fixed price", "not for sale" oraz "negotiation". Przykładowo zaznaczam "negotioation" oraz wypełniam pole "minimum offer" i zatwierdzam. Czy właśnie wystawiłem aukcję?, czy aukcję wystawię dopiero gdy ktoś złoży propozycję spełniającą minimum offer?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi, oraz wskazówki jak najlepiej zaznaczyć aukcję (zakładając, że oczekuję za nią > konkretnej sumy)

 

z góry dzieki

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
czy aukcję wystawię dopiero gdy ktoś złoży propozycję spełniającą minimum offer?

 

Dokładnie tak.

 

..LUB jeżeli akceptujesz przesłaną ofertę "ręcznie" - jeśli będzie niższa niż minimum to nawet się o niej nie dowiesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×