Jump to content
Sign in to follow this  
NiskerLTD

Czy o2.com jak wejdzie do Polski przejmie o2.pl ?

Recommended Posts

Witam, jak w temacie.... o2 to zarejestrowany znak przeciez, a o2.pl tez chyba jest zarejestrowane....

 

jak myslicie co by bylo gdyby o2 tak jak orange weszlo do Polski.. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
o2 to przecież chyba właśnie jest orange??

E, chyba nie ;) znaczy się na peweno NIE.

 

o2(telefonia) będzie szukała coś w stylu o2mobile.pl tak samo jak jest playmobile.pl jeżeli w ogóle wejdzie do Polski.

Nie ma takiej opcji aby przejęło domenę poratlu o2.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazdy inny wszyscy rowni - hahaa, ciekawe jakby ktos z nas mial o2.pl to jak dlugo by ja mial hah, ale tak swoja droga jakby przejeli o2.pl to by zianie niezle było hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
E, chyba nie ;) znaczy się na peweno NIE.

 

o2(telefonia) będzie szukała coś w stylu o2mobile.pl tak samo jak jest playmobile.pl jeżeli w ogóle wejdzie do Polski.

Nie ma takiej opcji aby przejęło domenę poratlu o2.pl.

Rzeczywiście teraz spojrzałem na wiki to o2 to nie orange. Nie wiem czemu ale ja zawsze myślałme ze o2 i orange to to samo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

głupie....

niby czemu miało by przejąć o2.pl ?

 

To tak samo jak bys miał domenę mojenazwisko.pl, serwis pod nim od 10 lat i wchodzi do Polski zagraniczna firma, która dziwnym trafem ma taką samą nazwę jak mojenazwisko.pl...

 

lol...

Share this post


Link to post
Share on other sites
o2 to przecież chyba właśnie jest orange??

 

o2 i orange to dwaj niezalezni operatorzy.

 

Wracajac do pytania:

Sytuacja bedzie podobna do orange.pl

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sytuacja bedzie podobna do orange.pl

Albo i nie. Zależy od tego jak bardzo zdeterminowane będzie O2 i jak zaśpiewa o2.pl. A zaśpiewa pewnie tak, że dla każdego z nas tutaj starczyłoby do końca życia na hulanie po Honolulu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
o2 i orange to dwaj niezalezni operatorzy.

 

Wracajac do pytania:

Sytuacja bedzie podobna do orange.pl

 

Pozdrawiam

 

Sytuacja zgoła inna - co innego firma orange.pl kupiona za długi, która nic nie robiła i nie była nic warta - jak się później okazało oprócz domeny - a co innego o2.pl - rozwinięty portal (plotkarski czy nie, ale tam wchodzą miliony osób dziennie!!) Więc nie porównujmy tych dwóch spraw. W przypadku o2.pl musieliby po prostu kupić cały portal, co byłoby bardzo kosztowne. W przypadku orange.pl kupili tylko domenę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
W przypadku o2.pl musieliby po prostu kupić cały portal, co byłoby bardzo kosztowne.

 

DD

Według ostatnich szacunków wartość o2.pl z wszystkimi jego serwisami to około 250 mln zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według ostatnich szacunków wartość o2.pl z wszystkimi jego serwisami to około 250 mln zł.

 

Moim zdaniem wartość "trochę" zawyżona - niemniej jednak w żadnym przypadku nie będzie się opłacało firmie O2 zakup domeny takim kosztem :(

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem wartość "trochę" zawyżona - niemniej jednak w żadnym przypadku nie będzie się opłacało firmie O2 zakup domeny takim kosztem :(

 

DD

Nie mówiłem o domenie tylko podałem ciekawostkę co do wartości o2.

Mówisz, że "wartość trochę zawyżona" to ja pozwolę się niezgodzić. Roczne przychody w okolicach 30 mln zł, ciągle rosną podobnie jak zyski. To są dane na, których wycena bazuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie mówiłem o domenie tylko podałem ciekawostkę co do wartości o2.

Mówisz, że "wartość trochę zawyżona" to ja pozwolę się niezgodzić. Roczne przychody w okolicach 30 mln zł, ciągle rosną podobnie jak zyski. To są dane na, których wycena bazuje.

 

OK - przychody przychodami, ale tutaj ważniejsze są jednak zyski. Zresztą ja wolałbym już każdy portal tylko nie o2.pl - za dużo tu plotek, sensacji i taniej rozrywki. Moim zdaniem to nie jest "cenny" towar i łatwo o konkurencję w tym segmencie. Przyszłość to vortale tematyczne - niby o2.pl właśnie takie tworzy, ale wszystkie są mniej lub bardziej podobne do osławionego już Pudelka.

 

Ale, żeby nie być tylko krytykiem - o2.pl zrobiło kawał dobrej roboty i zapełniło Internet swoimi serwisami raczej niskich lotów, ale skoro tego chce "lud" i rynek - to należą się słowa gratulacji. Znaleźli niszę, która nie była jeszcze wyeksplatowana przez portale typu onet.pl, wp.pl, interia.pl i dobrze ją wypełnili.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

co by było? ....nic by nie było :(

 

nie są w stanie ich przejąc.....

 

......ponieważ o2.pl jest zarejestrowane w UPRP Kategoria, numer i data zgłoszenia:

TOW: (210) 292605, (220) 17-03-2005

 

i posiada zarówno inne klasy nicejskie jak i klasyfikacje wiedeńską.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ma najmniejszego znaczenia czym zajmuje się polskie o2 - mogłyby być to równie dobrze jak plotki z życia Paris Hilton serwisy o pieleniu grządek w ogródku. Liczy się tylko to, że codziennie ileś tam milionów ludzi wpisuje adres któregoś z ich serwisów i ogląda reklamy na których firma zarabia. 250 milionów przy przychodach rzędu 30 mln rocznie uznałbym raczej za ostrożną wycenę (a na pewno nie przesadzoną!). Komórkowe 02 będzie musiało po prostu wyłożyć więcej niż te 250 milionów za cały portal jeżeli zamarzy im się strona o2.pl.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby odkupili na przykład tylko domenę o2.com.pl - też należącą do o2.pl. Na pewno będzie taniej...

Share this post


Link to post
Share on other sites
OK - przychody przychodami, ale tutaj ważniejsze są jednak zyski. Zresztą ja wolałbym już każdy portal tylko nie o2.pl - za dużo tu plotek, sensacji i taniej rozrywki. Moim zdaniem to nie jest "cenny" towar i łatwo o konkurencję w tym segmencie. Przyszłość to vortale tematyczne - niby o2.pl właśnie takie tworzy, ale wszystkie są mniej lub bardziej podobne do osławionego już Pudelka.

 

Ale, żeby nie być tylko krytykiem - o2.pl zrobiło kawał dobrej roboty i zapełniło Internet swoimi serwisami raczej niskich lotów, ale skoro tego chce "lud" i rynek - to należą się słowa gratulacji. Znaleźli niszę, która nie była jeszcze wyeksplatowana przez portale typu onet.pl, wp.pl, interia.pl i dobrze ją wypełnili.

 

DD

Radziłbym analizować sprawozdania finansowe spółek internetowych. Jeżeli przy dużych przychodach nie wykazują dużych zysków to tylko dlatego, że reinwestują zdobyte środki co odija się na aktualnych wynikach finansowych. Tyle tylko, że inwestują w przyszłość i wkrótce te inwestycje się zwrócą co pokażą także wyniki finansowe. Miarą potencjału każdej firmy są jej przychody zwłaszcza firmy stosunkowo młodego sektora "nowej gospodarki".

Share this post


Link to post
Share on other sites
co by było? ....nic by nie było :(

 

nie są w stanie ich przejąc.....

 

......ponieważ o2.pl jest zarejestrowane w UPRP Kategoria, numer i data zgłoszenia:

TOW: (210) 292605, (220) 17-03-2005

 

i posiada zarówno inne klasy nicejskie jak i klasyfikacje wiedeńską.

 

Dokladnie, ale zarejestrowane jest tylko o2.pl, a nie o2, poza tym zarejestrowany jest tez znak tlen.pl (TOW: (210) 250061, (220) 06-05-2002 )...oraz "tlen" (210) 292604, (220) 17-03-2005

 

Mnie tylko dziwi, ze oni sie tymi znakami nie posluguja...Tzn maja prawo uzywac znaku jesli znak jest w postepowaniu lub ® jesli juz jest zarejestrowany

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokladnie, ale zarejestrowane jest tylko o2.pl, a nie o2

no jeszcze by tego brakowało, żeby jakiś idiota pozwolił zarejestrować o2 jako znak towarowy :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli chcesz, to możesz sobie zarejestrować "woda" jako znak towarowy -- ale nie na sprzedaż wody :(

no jasne, bo mi ktoś to zarejestruje ;) to by każdy tak sobie rejestrował a potem sobie kazał płacić za używanie jego "znaku towarowego"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Radziłbym analizować sprawozdania finansowe spółek internetowych. Jeżeli przy dużych przychodach nie wykazują dużych zysków to tylko dlatego, że reinwestują zdobyte środki co odija się na aktualnych wynikach finansowych. Tyle tylko, że inwestują w przyszłość i wkrótce te inwestycje się zwrócą co pokażą także wyniki finansowe. Miarą potencjału każdej firmy są jej przychody zwłaszcza firmy stosunkowo młodego sektora "nowej gospodarki".

 

To powoli zaczyna się zmieniać. Tak naprawdę już trochę się zmieniło po bańce internetowej, gdzie wiele firm było oderwanych od jakichkolwiek fundamentów. Firma musi mieć też zyski, bo inaczej bankrutuje - choćby to była nie wiem jak przyszłościowa branża.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×